ayrıca bunda lastik yok. sırf jantı satıyor 1000 tl ye. kaç tl vereyim en son sizce?_

@audis8

jantların iç tarafında vw logosu vardır. dover lar cms üretimide olabilir. öyle ise cms yazar.

audis8 dedi:
ayrıca bunda lastik yok. sırf jantı satıyor 1000 tl ye. kaç tl vereyim en son sizce?_
bende gördüm o ilanı malum sitede. dover alacak olsam pazarlıkla 900tl ye alırdım. ama bende dover sevmiyorum.  birde ankaradayım. ben sizin yerinizde olsam forumda arkadaşın sattığı 15'' lyon jantları ve kışlık lastiklerini alırdım.

ft19 dedi:
bende gördüm o ilanı malum sitede. dover alacak olsam pazarlıkla 900tl ye alırdım. ama bende dover sevmiyorum.  birde ankaradayım. ben sizin yerinizde olsam forumda arkadaşın sattığı 15'' lyon jantları ve kışlık lastiklerini alırdım.
aslında cms 812 jantlarda fena değil. 

15 inch araçta çok küçük duracağı için hoşuma gitmiyor.

@audis8

cms 812 olabilir, 466 olabilir. fiyatları 900tl civarı. zaten cms vw oem jant üreticisi bir firma.

15'' evet araçta küçük duruyor, fakat 3-4 ay kullanacaksın. kullanılan 195x65x15 ebad piyasada en ucuz lastik ebadı.

ft19 dedi:
@audis8

cms 812 olabilir, 466 olabilir. fiyatları 900tl civarı. zaten cms vw oem jant üreticisi bir firma.

15'' evet araçta küçük duruyor, fakat 3-4 ay kullanacaksın. kullanılan 195x65x15 ebad piyasada en ucuz lastik ebadı.
faruk bey. babam şöyle bir teklifte bulundu.

benim 2008 model ford focusta 201 55 16 lastik var zaten dedi.

buna taktır kar lastiğini al götür. nisana kadar kullan. golf bende kalsın dedi.

hem öğren karda sürmeyi. sonra seneye jant al 16 inch. bu kar lastiklerini de al golfe takarsın . hem bakarsın o zaman 4 mevsim lastikler çok gelişir direk ondan alırsın dedi. şimdi  3 ay için masraf yapma diyor yani.

Adanada babam . kar lastiği gerekmiyor orada.

mantıklı geldi.

Doğru söze ne denir.

SM-G850FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

audis8 dedi:
@audis8

faruk bey. babam şöyle bir teklifte bulundu.

benim 2008 model ford focusta 201 55 16 lastik var zaten dedi.

buna taktır kar lastiğini al götür. nisana kadar kullan. golf bende kalsın dedi.

hem öğren karda sürmeyi. sonra seneye jant al 16 inch. bu kar lastiklerini de al golfe takarsın . hem bakarsın o zaman 4 mevsim lastikler çok gelişir direk ondan alırsın dedi. şimdi  3 ay için masraf yapma diyor yani.

Adanada babam . kar lastiği gerekmiyor orada.

mantıklı geldi.
Bende başta bu şekilde yapmayı düşünüyordum evde kullanılmayan bir Focus var ama Golf'ten 3-4 ay vazgeçmek istemedim aldım jantları :) Bu sene almasam seneye alacaktım.

Siz hangi ilde yaşıyorsunuz ?

şu an Adana.

AFyon'a gidiyorum.

aslında golfe kıyamadığımdan aklıma yattı.

yoksa golf ü bırakıp focus a binmek attan inip .... binmeye benzeyecek.

kışın sürmek konusunda tecrübem olmasa bile kar lastiğini takınca sorun olmayacağını bilsem aslında alır jantı giderim. 2 günüm var daha

Moderatör tarafında düzenlendi:
audis8 dedi:
şu an Adana.

AFyon'a gidiyorum.

aslında golfe kıyamadığımdan aklıma yattı.

yoksa golf ü bırakıp focus a binmek attan inip .... binmeye benzeyecek.

kışın sürmek konusunda tecrübem olmasa bile kar lastiğini takınca sorun olmayacağını bilsem aslında alır jantı giderim. 2 günüm var daha
Tecrübe mutlaka lastik kadar önemli. Yapılmaması gereken bir hareketin doğuracağı sonucu kış lastiği bile engelleyemeyebilir. O yüzden babanızın fikri daha mantıklı şuanda.

Sent from my iPhone using Tapatalk

audis8 dedi:
teşekkür ederim yusuf bey.

dover jantlara kaç tl yer verilir en son sizce?
Ben severim.

Bana kalırsa; çok temizse en son 1000-1200 lira verilir  lastikleriyle birlikte.
teşekkürler murat bey,

bir lastikçide  sıfır dover jant var. 1000 tl diyor. 

golf sahibi çıkardı yeni jant aldı diyor. ama replika satıyor birsürü. bu da sahte jant olabilir mi diye şüpheleniyorum. bu jantın orjinal vw dover olduğunu anlamanın çaresi var mıdır?

içinde bir yerlerde yazılı vw yazıları filan var mıdır mesela? adam bana sahte jant satmasın 1000 tl ye sonra

teşekkürler
Orjinal dover jantların içinde cevher yazar oradan anlayabilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

teşekkürler. cevher yazdığını bilmiyordum.faydalı oldu.

conti ts850 kış lastiği  205 55 16 için  tanesi 190 tl fiyat aldım.  uygun da fiyatmış. diğer lastikler 250 tl civarı.

yalnız lastiğin t , v, h  gibi hangisi olduğunu bilmiyorum. bu önemli mi acaba?

@audis8

Hocam üretim tarihi daha önemli, bahsettiğiniz harfler hız endeksleri onlar arasında 10 TL civarı fark olur, ama 190 cok iyi bir fiyat eğer üretim 2015 ise.

Hız endeksi tablosu için:

http://www.tasitteknolojileri.com/2014/03/11/lastik-hiz-endeksi-ve-yuk-endeksi-nedir/

Hangi endekslerde üretiliyor bilmiyorum ama genelde T(190 km/s) kullanılıyor V'(240 km/s)nin ve H'(210 km/s)ın hızlarına çıkmak kışın hiç sağlıklı değil

Moderatör tarafında düzenlendi:
berreday dedi:
@audis8

Hocam üretim tarihi daha önemli, bahsettiğiniz harfler hız endeksleri onlar arasında 10 TL civarı fark olur, ama 190 cok iyi bir fiyat eğer üretim 2015 ise.

Hız endeksi tablosu için:

http://www.tasitteknolojileri.com/2014/03/11/lastik-hiz-endeksi-ve-yuk-endeksi-nedir/

Hangi endekslerde üretiliyor bilmiyorum ama genelde T(190 km/s) kullanılıyor V'(240 km/s)nin ve H'(210 km/s)ın hızlarına çıkmak kışın hiç sağlıklı değil
taktırmaya gittim. fiyatı yanlış söyledim kusura bakmayın. 290 tl dedi :)

ben de gidip michelin taktıracam 275 tl den

@audis8

Hocam 240 250 civarına continental bulanlar duymuştuk forumlarda, istersen biraz daha araştırın conti için ;)

Geri
Üst Alt