Golf Ön Konsol Ses

Hocam sagol @cesur_ deniyecegim hepsini yogunluktan kafa kaldiramiyoruz

Bende de aynı yerden direksiyon başında ses geliyordu, ancak yansıma bir sesti yolcu koltuğunda sürücü tarafından geliyor gibi duyuluyordu. Kapı fitillerine biriken taşlar sebep olmuş onları temizleyince geçmişti. 

Herkese iyi akşamlar,

Uzun zamandır devam eden,sinir sistemi sınırlarını zorlamaya başlayan (bence) ön ve arka kapılardan gelen trim seslerinden bugün itibarı ile nihayet kurtuldum,darısı bu  tür olaylardan muzdarip olanların başına :)  

Fakat gerçekten kapı ile kapı pandizotu arasında herhangi bir izolasyon malzemesi yok dolayısıyla sert plastik kısmı direkt olarak kaporta üzerinde dans ediyor ve buna atmosferik ajanlarda eklenince sıcak soğuk genleşme falan filan netice oluyor inter milan :)

Yaşımdan olacakki herhalde bu adam anlamaz kandırır göndeririz diye düşünselerde olmadı düşünceleri ters tepti artı öylesine cellallendimki kartal doğuş otoyu ayağa kaldıracaktım, neden ?

Sabahın 08:30 undan saat 12:00 kadar bekledikten sonra,bana gayet güler yüzle gelip adnan bey sorun giderildi aracımız yıkandı tekrar bekleriz dendikten sonra başladı bayramlık ağzımın açılması ve filmin kopması.

Tabiki servis danışmanı ve trim ustası sorun giderildi dedikten hemen sonra arabadan indim sağ ön kapıyı açtım ve bu kapıyla ilgili nasıl bir işlem yaptıklarını sordum,kem küm öhö şey gibi zırvalardan sonra sadece fitilleri sildiklerini ifade ettikleri andan sonrasını hatırlamıyorum....

Kendime geldiğimde doğuş oto Kartal'ın personel harici hiç kimsenin alınmadığı tamirhanesinde aracımın başında buldum kendimi,ve usta kapı panellerini söküyor ve ses yapması kuvvetle muhtemel bölgelere müdahale ediyordu :)

Neticede sorun çözüme kavuştu,mutlu oldum :)

Bilgilerinize sundum .

Ekli dosyayı görüntüle 11016

IMG_5678.JPG

IMG_5679.JPG

Elinize saglik hatta agziniza saglik malesef butun servislerde bu tarz isleri genelde araci yaktip vererek musteriyi memnun edebileceklerini zannediyorlar cok sey mu istiyoruz yani herkes isini yapacak hepsi bu
insallah birdaha yasamazsiniz

Ben de bir defasinda kapiyi actirdim mecburen (kapi acma tutamaci altindaki ve uzun yerdeki led yanmiyordu) bir kac haftaya tekrar servise gidecegim hem bu konsul sesini sormaya hem on silecek degistirmeye yagmur yaginca 6 7 cm lik yer bulanik oluyor silindikten sonra ve tam goruş acim orasi da surucu tarafindaki koltuk basi da atti aticak yolcu tarafini biraz daha icerde yapmislar surucu sifir bunlari yaptirabilirsem insallah yazicam sonuclari ayrica adnan hocam sizin de araciniz 16 model benimki de 16 size bir sorum olacak araciniz tam durmadan stop ediyor mu 4 5 kmh hizda iken mesela isiklari gordunuz kirmiiz yavasca  dokujdunuz frene dura yazarken oluor mu sizde de ? Tesekkurler

Ben de bir defasinda kapiyi actirdim mecburen (kapi acma tutamaci altindaki ve uzun yerdeki led yanmiyordu) bir kac haftaya tekrar servise gidecegim hem bu konsul sesini sormaya hem on silecek degistirmeye yagmur yaginca 6 7 cm lik yer bulanik oluyor silindikten sonra ve tam goruş acim orasi da surucu tarafindaki koltuk basi da atti aticak yolcu tarafini biraz daha icerde yapmislar surucu sifir bunlari yaptirabilirsem insallah yazicam sonuclari ayrica adnan hocam sizin de araciniz 16 model benimki de 16 size bir sorum olacak araciniz tam durmadan stop ediyor mu 4 5 kmh hizda iken mesela isiklari gordunuz kirmiiz yavasca  dokujdunuz frene dura yazarken oluor mu sizde de ? Tesekkurler
Merhabalar @kangaster kardeşim,

İfade ettiğiniz gibi tümsek veya herhangi bir  engele birazcık kararlı yaklaştığınız zaman,hız anlamında söylüyorum evet maalesef stop ediyor.

Biraz ayak alışkanlığı ile geçiyor :)

Huzurlu pazarlar dilerim.

Saol hocam cevap icin saglikli huzurlu gunler size de :)

Arkadaşlar iyi akşamlar konu acacaktim ama benzer sorun bende de var aracı yeni aldım satan sahisda olduğunu söylemişti, direksiyon tarafının göğüs ve camın birleştiği yerden sanki araya bişey düşmüş gibi bi cızırtı geliyor, bozuk yollarda duyabiliyordum, başına gelen çözüm bulan varsa yardımcı olabilir se sevinirim, aracın garanti yeni bitti bu arada

Arkadaşlar sorunu çözdüm, belki başına gelen olursa yardımcı olur. Cam ile göğüs arasına kartvizit düşmüş, o kadar ses çıkaracağı hiç aklıma gelmemişti.

Arkadaşlar sorunu çözdüm, belki başına gelen olursa yardımcı olur. Cam ile göğüs arasına kartvizit düşmüş, o kadar ses çıkaracağı hiç aklıma gelmemişti.
peki nasıl çıkardınız çok zor olsa gerek?

Herkese iyi akşamlar,

Uzun zamandır devam eden,sinir sistemi sınırlarını zorlamaya başlayan (bence) ön ve arka kapılardan gelen trim seslerinden bugün itibarı ile nihayet kurtuldum,darısı bu  tür olaylardan muzdarip olanların başına :)  

Fakat gerçekten kapı ile kapı pandizotu arasında herhangi bir izolasyon malzemesi yok dolayısıyla sert plastik kısmı direkt olarak kaporta üzerinde dans ediyor ve buna atmosferik ajanlarda eklenince sıcak soğuk genleşme falan filan netice oluyor inter milan :)

Yaşımdan olacakki herhalde bu adam anlamaz kandırır göndeririz diye düşünselerde olmadı düşünceleri ters tepti artı öylesine cellallendimki kartal doğuş otoyu ayağa kaldıracaktım, neden ?

Sabahın 08:30 undan saat 12:00 kadar bekledikten sonra,bana gayet güler yüzle gelip adnan bey sorun giderildi aracımız yıkandı tekrar bekleriz dendikten sonra başladı bayramlık ağzımın açılması ve filmin kopması.

Tabiki servis danışmanı ve trim ustası sorun giderildi dedikten hemen sonra arabadan indim sağ ön kapıyı açtım ve bu kapıyla ilgili nasıl bir işlem yaptıklarını sordum,kem küm öhö şey gibi zırvalardan sonra sadece fitilleri sildiklerini ifade ettikleri andan sonrasını hatırlamıyorum....

Kendime geldiğimde doğuş oto Kartal'ın personel harici hiç kimsenin alınmadığı tamirhanesinde aracımın başında buldum kendimi,ve usta kapı panellerini söküyor ve ses yapması kuvvetle muhtemel bölgelere müdahale ediyordu :)

Neticede sorun çözüme kavuştu,mutlu oldum :)

Bilgilerinize sundum .

Ekli dosyayı görüntüle 11016

Ekli dosyayı görüntüle 11017

Ekli dosyayı görüntüle 11018
Bu kapı sesleri benim 2013 1.6 TDI 90 da da var. Kapıları söktürmeye kıyamadığım için her iki arka kapıda kapı döşemeleri ile metal arasına 1cm x 1 cm lastik parça sıkıştırdım. Çamurluğunu orta hizalarında lastikleri sıkıştırdım. Sesleri kesildi. Bu ses maalesef kronik.

Hocam şu kısmı biraz klasik olacak ama "aracın gözlük koyma yeri ,torpido ve kol dayama altında bulunan gözlerde hiçbir eşya olmamasına dikkat et."

imkaniniz varsa aracı başka birine sürdürüp tespiti bu şekilde yapın 

muhtemel ses yapacak yerler;

1- siz yok desenizde sağ havalandırma en şüpheli yer. Özellikle hava değişimlerinin olduğu dönemlerde çok soguk havalarda havalandırmayı sıcak , sıcak havalarda soguk konumuna getirdiğinizde ses yapma ihitimali yüksek . Tesbiti icin havalandırmayı hiç açmadan sürün ses hala  var mi yok mu bakın .benim aracımda kıs ayında vardı ses şimdi kayboldu

2- konsolun sag tarafında kapı ile konsol arasında kalan airbag on off anahtarı veya etrafındaki kapak ses yapabilir

3- torpido kapağını açık bırakın ve sesi bu şekilde dinleyin . Torpidonun kilit mekanizmasından geliyor olabilir yada torpidonun arkasında bulunan polen filtresinin takıldığı yerde bir gevşeklik olabilir

4- üncü ve benim aracımda basıma gelen sesin kaynağı ise sağ tarafta tweeter in bulunduğu A kolonundaki parçanın konsol/ göğüs ile birleştiği yer ve kebek caminin göğüs ile cam arasındaki parçadaki geviseklik sesin kaynağı olabilir . Bunu anlamak icin A kolonununun üzerinde bulunan tweeter in olduğu yere parmak uçlarınızla hafifçe vurun. Kelebek camin olduğu yerdeki  parçayı da (cam ile göğüsün arasından kalan ) bu şekilde deneyin

https://goo.gl/images/NyDPIf

ekteki fotoğrafta A sutunu ve kelebek camın ora benim aracımda ses yapan yerlerdi. Fotoğraf temsilidir
Hepsi doğru tespitler

5- Diz havayastığı bağlantıları da ses yapabiliyor. Direksiyon tarafından geliyorsa. Benimkinin bağlantılarını yalıttılar diye hatırlıyorum.

6- Sağdaki yolcu havayastığında da aynı yalıtım gerekebilir.

Bunları yapmaları için torpidoyu sökmeleri gerekmiyor.

7- Vites kolunun önündeki yaylı kapak "açık iken" ses yapıyor. Değiştirdiler, yine düzelmedi. Ben o kapağa hep telefon sıkıştırdığım için sesi duymuyorum. Tamamen açık seyehat ederseniz ses yapıyor.

Cevap veren hocalarim cok tesekkur ederim cevaplariniz icin bu ses benim oldukca canimi sikiyor araba daha 4 5 aylik nasil desem radyo ve camlar kapaliyken bozul yol dedigime bakmayin cok az puturlu asfalt vardir ya o zaman bile on konsulden acayip ses geliyor zamaninda megane 1 vardi ondan da boyle ses gelirdi ama 2003 modeldi ve megane derdim vidalari sikmayi unutmuslar veya ugrasmamislar diye simdiyse golfume diyorum cok az puturlu yolda bile bunu yapmasinin aciklamasi yok servise gidicem sifir araba aldim 4 uncu servise gidisim soranlara anlatabilirim neden gittigimi baska cozum bilen bulan hocalarim varsa lutfen yazsinlar direksiyon kolu havalandirma kanali vs denedim devam ediyor volkswagen gibi bir markaya yakismayacak bir durum ve gercekten @Gokhantk hocamin dedigi gibi aractan soguyucam
Canınızı sıkmayın. VW Mercedes BMW Volvo vb. çok fark eden bir şey yok. Her markada çok garip ve beklenmeyen sonrunlar olabilir.

Otomobilin fiyatıyla da doğrudan bir ilgisi yok. 600.000,- TL ye alacağınız bir otomobilde de benzer sorunları, daha beter satış sonrasını yaşayabilirsiniz.

"En az" sorun yaşayayım A noktasından B noktasına gitsin yeter diyorsanız Uzak Doğu otomobillerinden başka seçenek yok. Eğer otomobil olayından özel bir zevk almıyorsanız tercih edebilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
peki nasıl çıkardınız çok zor olsa gerek?

Onun orda olduğunu bulmak daha zordu, sabah cama yansımasıni görmesem daha bulamazdim iki tel ile çıkardım ama bı kağıdın o kadar ses cikarmasi hiç aklıma gelmezdi

Onun orda olduğunu bulmak daha zordu, sabah cama yansımasıni görmesem daha bulamazdim iki tel ile çıkardım ama bı kağıdın o kadar ses cikarmasi hiç aklıma gelmezdi
Geçmiş olsun hocam., geçenlerde kol dayamanın ordaki sürgülü kapağın oraya ehliyetini koyup sürgü mekanizmasını açınca kimliği boşluktan içeriye düşen bir arkadaş vardı dikkat etmek gerekiyor.. O bölge de sakat üzerine kapalıyken kart falan koyup sonra unutup sürgü açılırsa sıkıntılı durum

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt