Golf 7 205 55 16 yazlık lastik önerisi

Gkhnd

Üye
İsim
Gokhn
Iyi forumlar arkadaslar.

Golf 7 1.2 tsi dsg aracım için yazlık lastik önerisine ihtiyacım var. Aracı yeni aldım.biraz borcum var. fiyat olrak makul bizi üzmeyecek 3-4 sene götürecek. Önerilerinize ihtiyacım var

Performanslı kullanmıyorum, sert şekilde viraj almıyorum, konfor istiyorum, yakıt ekonomisi yapıyorum diyorsanız Michelin Energy Saver X.

Performanslı kullanmıyorum, sert şekilde viraj almıyorum, konfor istiyorum, yakıt ekonomisi yapıyorum diyorsanız Michelin Energy Saver X.
Şu anki fiyatı 290 civarlarında ve bu benim için pahali

- pirelli p7 cinturato

- dunlop blue response

- hankook ventus prime 3 k125

- goodyear efficent grip

- nokian i-line

Dövizin artması sebebiyle pek çok şey gibi lastik fiyatlarıda çok yükseldi., O rakamlara lastik seçenekleriniz de çok azalıyor., internet alımlarında fiyatlar biraz daha uygun olsa da pek çok oyun döndüğü oluyor., genelde ya rafta kalmış eski tarihli lastik gönderiyorlar., bazen bir bakıyosunuz lastiklerden ikisi portekiz malı diğer ikisi Arnavutluk malı, üretim tarihlerine bakıyorsunuz her bir lastiğin üretim tarihi birbirinden farklı, birisi aralık 2015 diğeri 2016 kasım vs.. oluyor(lastikler parti parti sipariş geçildiğinden genelde hep aynı tarihili yada yakın tarihli olurlar)

Ayrıca Goodyear'ın EfficientGrip Performance modelinde kolay kolay kimsenin fark edemeyiceği pek bilinmeyen bir durum söz konusudur., Link'i verilen lastik "3 kanallı" Türkiye üretimidir, fiat egea 'lar için maliyeti düşürmek adına 3 kanallı olarak üretilmiştir C sınıfı yol tutuş etiketi vardır., ve Avrupa üretimine göre 30-40lira daha ucuza satılır., Sebebi Avrupa üretimi olan 4 kanallı/oluklu 'dur ve B sınıfı yol tutuşu etiketi vardır., Pek çok insan bunu bilmez., Aslında bilmesi de gerekmiyor alıp kullanması gerekiyor da neyse....

Aracınızın lastik olçüleri 205/55 R16 91V 'dir., internet satışlarında ki diğer gözden kaçan yaptıkları uyanıklıklardan bir tanesi, bir bakıyorsunuz lastik pek çok yerden fiyatı uygun, lastik geliyor 91H çıkıyor., kullanıcı da 91H 'ın ne anlama geldiğini bilmiyorsa sanıyor ki uygun fiyata aldım lastiği., Ama bilmiyor ki 91H modelinin fiyatı zaten 91V modelinden daha ucuz olur., Verdiğim bu iki örnek üst üste denk geliyor sonra kullanıcı zannediyor ki piyasaya göre 80-90lira uyguna aldım lastiği diye seviniyor :) Lastik fiyatlarında liste fiyatları da, bıraktığı kâr 'da aşşağı-yukarı bellidir çok fazla oynama olmaz., Olursa da yukarıda yazdığım sebeblerden olması yüksek ihtimal.,

Ayrıca bir diğer gözden kaçan husus internetten alınan lastiğin üzerine bir de araca takıcağınız zaman sökme-takma ve balans ayarı fiyatı ekleneceğini gözden kaçırmamamız gerekiyor.,

Son olarak aracınız lastik ölçüsü 205/55 R16 91V 'dır., ve alırken 91V hız ve yük indeksli olmasına dikkat ediniz.. Bu değerler bir araba geliştirme aşamasındayken otomobil ve lastik üreticilerinin ortaklaşa çalışmaları ve uzun testler sonucu karar kıldıkları değerlerdir..

Selamlar..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dövizin artması sebebiyle pek çok şey gibi lastik fiyatlarıda çok yükseldi., O rakamlara lastik seçenekleriniz de çok azalıyor., internet alımlarında fiyatlar biraz daha uygun olsa da pek çok oyun döndüğü oluyor., genelde ya rafta kalmış eski tarihli lastik gönderiyorlar., bazen bir bakıyosunuz lastiklerden ikisi portekiz malı diğer ikisi Arnavutluk malı, üretim tarihlerine bakıyorsunuz her bir lastiğin üretim tarihi birbirinden farklı, birisi aralık 2015 diğeri 2016 kasım vs.. oluyor(lastikler parti parti sipariş geçildiğinden genelde hep aynı tarihili yada yakın tarihli olurlar)
Ayrıca Goodyear'ın EfficientGrip Performance modelinde kolay kolay kimsenin fark edemeyiceği pek bilinmeyen bir durum söz konusudur., Link'i verilen lastik "3 kanallı" Türkiye üretimidir, fiat egea 'lar için maliyeti düşürmek adına 3 kanallı olarak üretilmiştir C sınıfı yol tutuş etiketi vardır., ve Avrupa üretimine göre 30-40lira daha ucuza satılır., Sebebi Avrupa üretimi olan 4 kanallı/oluklu 'dur ve B sınıfı yol tutuşu etiketi vardır., Pek çok insan bunu bilmez., Aslında bilmesi de gerekmiyor alıp kullanması gerekiyor da neyse....
Aracınızın lastik olçüleri 205/55 R16 91V 'dir., internet satışlarında ki diğer gözden kaçan yaptıkları uyanıklıklardan bir tanesi, bir bakıyorsunuz lastik pek çok yerden fiyatı uygun, lastik geliyor 91H çıkıyor., kullanıcı da 91H 'ın ne anlama geldiğini bilmiyorsa sanıyor ki uygun fiyata aldım lastiği., Ama bilmiyor ki 91H modelinin fiyatı zaten 91V modelinden daha ucuz olur., Verdiğim bu iki örnek üst üste denk geliyor sonra kullanıcı zannediyor ki piyasaya göre 80-90lira uyguna aldım lastiği diye seviniyor [emoji4] Lastik fiyatlarında liste fiyatları da, bıraktığı kâr 'da aşşağı-yukarı bellidir çok fazla oynama olmaz., Olursa da yukarıda yazdığım sebeblerden olması yüksek ihtimal.,
Ayrıca bir diğer gözden kaçan husus internetten alınan lastiğin üzerine bir de araca takıcağınız zaman sökme-takma ve balans ayarı fiyatı ekleneceğini gözden kaçırmamamız gerekiyor.,
Son olarak aracınız lastik ölçüsü 205/55 R16 91V 'dır., ve alırken 91V hız ve yük indeksli olmasına dikkat ediniz.. Bu değerler bir araba geliştirme aşamasındayken otomobil ve lastik üreticilerinin ortaklaşa çalışmaları ve uzun testler sonucu karar kıldıkları değerlerdir..
Selamlar..
Detaylı yazınız için teşekkürler. Egea olayını bende farkettim diğerlerinde 4 kanal linkteki üründe 3 kanal vardi.tesekkur ederim uyarılarınız için

Hocam ben hankook aldım ölçüm senden farklı. Çok memnunum hem fiyat hem beklenti olarak. Bence hankook alabilirsin.

goodyear efficientgrip performance lastik almayı düşünüyorum...golf 1.2 tsi dsg araç icin. 205 55 16 ebat 2016 ilk hafta üretimi sıfır lastik için 840 lira fiyat aldim. Artı 150 yakıt çeki ile 690 a geliyor ve yol yardımı veriyorlar. 2017 üretimi en düşük 250 tl.

Ayrıca 205 55 16 için 4 kanallı. Sorum şu ki 2016 üretimi almamın dezavantajı ne olur... Yorumlarınızı bekliyorum

Geri
Üst Alt