2017 ilk 3 ay otomobil satışları

Salih_Sayin

Katılımcı Üye

İsim
Salih
https://m.mynet.com/2017nin-en-cok-satanlari-finans-129487

Kampanyaların bol olduğu 2017 ilk üç aylık dönemde bile satışlar geçen yıla göre azalmış görünüyor.

Dizel satışları da yine geçen yıla göre azalmış haberde. 

Ayrıca volsvagen satışları artık 1 sırada değil . Tahtı Renault almış görünüyor . Volsvagenin ve doğuşu Türkiye'de bence fiyatlardan dolayı önceki yıllara göre sıkıntılı bir yıl bekliyor. Ben özellikle golf fiyatlarından dolayı ciddi sıkıntı yaşayacağı kanısındayım.

Haberi okumakta fayda var . İlginç sonuçlara ulaşabilirsiniz. 

Türkiye'de VW araç satışında fabrikadan çok heralde doğuş para kazanıyor.VW merkez buna ne kadar müdahale ediyor bilmem ama Arkadaşıma kasım 2016 da paralel ithalat passat confortline araç baktık buradaki highline dan dolu 1,6 TDI DSG sanroof+led ön arka far+8'' multimedia ve birçok  opsiyonu ile doğuşta 155K iken 133K ya satıyordu adam.

Geçen ay 2016 Tiguanlere 13K ya varan indirimleri yazdılar arkadaşlar forumlarda buda doğuşun ne denli kazandığını anlayabiliriz.Yurt dışındaki marka ve modelleri arasındaki küçük fiyat farkları Türkiye'de çok daha fazla oluyor.

Makyajlı golfu hala yollarda göremememden belli satışların düştüğü 

Makyajlı golfu hala yollarda göremememden belli satışların düştüğü 
Değerli hocam, VW bayii ile görüşmemde ve orada şahit olduğum konuşmalarda, yeni kasa isteyenler için bir kaç sonraya teslim tarihi verdiler. Büyük ihtimal ile yaza yollarda bol bol göreceğiz :)  

Saygılarımla...

Makyajlı golf'un özel kullanıcıları hariç çok satacağını düşünmüyorum insanlar artık farklı markalara yöneliyorlar 2.elde üst sınıf araçlar varken golf tercihi biraz gerilerde kalıyor bu fiyatlarla.

Bence de makyajlı bir highline'ın fiyatı artık anormal. Aynı miktara, kimi markalarda aynı miktar olmasa da çok az farklar var, rahatlıkla 2. el D sınıfı araçlar (maksimum 3-5 bin km) alınabiliyor. Ben önceden golften şaşmam diyordum, ancak bu fiyatlardan sonra sanıyorum bu aracımdan sonra alacağım araç golf olmaz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Golf 7 sahipleri araçlarının kıymetini bilmeli ve kendi aldığı dönemdeki fiyatlara şükretmelidir.

Artık hiçbir şey eskisi olmayacak maalesef.

https://m.mynet.com/2017nin-en-cok-satanlari-finans-129487

Kampanyaların bol olduğu 2017 ilk üç aylık dönemde bile satışlar geçen yıla göre azalmış görünüyor.

Dizel satışları da yine geçen yıla göre azalmış haberde. 

Ayrıca volsvagen satışları artık 1 sırada değil . Tahtı Renault almış görünüyor . Volsvagenin ve doğuşu Türkiye'de bence fiyatlardan dolayı önceki yıllara göre sıkıntılı bir yıl bekliyor. Ben özellikle golf fiyatlarından dolayı ciddi sıkıntı yaşayacağı kanısındayım.

Haberi okumakta fayda var . İlginç sonuçlara ulaşabilirsiniz. 
Bence iyi olur satışta sorun yaşamaları. Müşteri kıymetini anlasınlar. Müşteriyi düdüklemeyi, kucağa almayı çok iyi bilirler. Affınıza sığınarak söylüyorum bazı ST'lerinin g.... başı ayrı oynuyor. İyi marka/araba zaten kendini satıyor. ST'nin etkisi sıfır. İyi olanları da var tabi ama onlarada kaymış olduk arada. 

Araç satışları bi düşsün o zaman görelim bu firmaları. Bakın nasıl kampanyalar oluyor. Ha yapmazlarsa karları azalır azalır ta ki yabancı sermaye ya da başka biri gelip bunların tüm haklarını satın alana kadar.

Arkama yaslandım, sinema izler gibi izliyorum bunları. ah hah hah hayt! :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben büyük otomobil firmalarının yerinde olsam türkiyeye araba satmam adamlar kafa patlatıyolar son teknoloji kaliteli araba yapıorlar türkiyede sattıkları fiyatın nerdeyse aynısı kadar fiyat eklenerek insanlara satıyorlar neden yerli arAç yapalım hazır böyle bi vergi düzemi varken ayrıca tutulup tutulmayacağıda belli değil hazır satan araçlAr var ekle vergiyi gitsin

Ben geçen sene 70000liraya golf aldım aracın net fiytı 40bin civarı geri kalan vergi yazıktır günahtır

aynen oyle.hocam..tum.oto ureticileri icin gecerli bir.durum bu.

Bence VW nin dizel jetta satışı olmayışı bu rakamlara büyük etki ettii. Birde vw de Clio tarzı bir araç olsa açık ara önde olacağını düşünüyorum.

Geri
Üst Alt