Camları kapatma

İlker34

Katılımcı Üye

İsim
İlker bal
Aklıma bugün geldi hemen paylaşayım dedim daha önce bu içeriğide forum da görmedim varsa affola 

mesela tam arabadan iniyoruz arka cam açık kaldı veya camlar açık kaldı sürücü tarafı cam düğmesini kaldırıyoruz ve bir kaç saniye sonra camlar kapanmaya başlıyor 

Dışarı çıkıp kumandadan kilitleme tuşuna basılı tutarsanız da tüm camlar kapanır ayrıca aynı şekilde açma tuşuna basarak tüm camları açabilirsiniz. 

Benim arabada kumandadan kilitleyince yalnızca şöför camı kapatılabiliyor. Diğer camlar kontrol edilemiyor sebebi ne olabilir ki?

@neo medya ekranının car ve ayarlar kısmında camlar ile ilgili ayar var..

@İlker34 arkadaşın dediği olayı bu gün denedim ve dediği gibi araçtan tam çıkarken o esnada camların açık kaldığını farkettiniz sürücü tarafının cam açma-kapama tuşuna basılı tutarsanız açık olan tüm camları kapatıyor (yalnız tek hakkınız var, tuşu işlem tam tamamlanmadan bırakırsanız bir daha izin vermiyor..) Güzel bir özellik ben ilk defa duydum..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Katlanır aynalarla birlikte açık camlarda otomatik kapansa öyle bir kodlama yokmudur:) ?

Bana anahtardan daha pratik geliyor . Hem pili de bitmez boşuna  :000043-medium:

@İlker34 arkadaşın dediği olayı bu gün denedim ve dediği gibi araçtan tam çıkarken o esnada camların açık kaldığını farkettiniz sürücü tarafının cam açma-kapama tuşuna basılı tutarsanız açık olan tüm camları kapatıyor (yalnız tek hakkınız var, tuşu işlem tam tamamlanmadan bırakırsanız bir daha izin vermiyor..) Güzel bir özellik ben ilk defa duydum..
Deniyeyim bunu hiç bilmiyodum

Ben şimdi denedim tekrar beş sefer hem kapattım sonra basılı tutarak yanı şekilde açtım tamamen kapanınca sinyaller bir kere yanıyor 

Ben şimdi denedim tekrar beş sefer hem kapattım sonra basılı tutarak yanı şekilde açtım tamamen kapanınca sinyaller bir kere yanıyor 
Ben kafamda şöyle bir seneryo kurarak denedim; aracı stop ettik ve anahtarı kontaktan çıkardık ve sürücü kapısını açtık ama o esnada fark ettik ki aracın 1-2 yada daha fazla camı açık kalmış., ben kapıyı açma seneryosunu uyguladığım için (genelde de zaten hep o esnada aklıma gelir camları kontrol etmek) 1 sefer müdahale etmeme izin vermiş olabilir, zaten kontaktan anahtarı çıkarır ve kapıyı açarsanız o esnada "kısa aralıklarla" tuşa basarsanız hiç açma-kapama eylemi gerçekleştirmediğini görürsünüz., zaten anahtarı kontaktan çıkarıp ama eğer kapıyı açmazsanız sistem basılı tutmanıza gerek duymadan tüm cam açma-kapa tuşlarını kullanmanıza 4-5 dk. boyunca izin veriyor..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben kafamda şöyle bir seneryo kurarak denedim; aracı stop ettik ve anahtarı kontaktan çıkardık ve sürücü kapısını açtık ama o esnada fark ettik ki aracın 1-2 yada daha fazla camı açık kalmış., ben kapıyı açma seneryosunu uyguladığım için (genelde de zaten hep o esnada aklıma gelir camları kontrol etmek) 1 sefer müdahale etmeme izin vermiş olabilir, zaten kontaktan anahtarı çıkarır ve kapıyı açarsanız o esnada "kısa aralıklarla" tuşa basarsanız hiç açma-kapama eylemi gerçekleştirmediğini görürsünüz., zaten anahtarı kontaktan çıkarıp ama eğer kapıyı açmazsanız sistem basılı tutmanıza gerek duymadan tüm cam açma-kapa tuşlarını kullanmanıza 4-5 dk. boyunca izin veriyor..
VAG-COM'la ayarlanırsa camlar kapanırken kapı açılsa da kapanma işlemi devam eder. Camın kapanmasını beklemezsiniz, ya da indikten sonra tekrar kapanmış mı diye bütün camları kontrol etmek zorunda kalmazsınız!

VAG-COM'la ayarlanırsa camlar kapanırken kapı açılsa da kapanma işlemi devam eder. Camın kapanmasını beklemezsiniz, ya da indikten sonra tekrar kapanmış mı diye bütün camları kontrol etmek zorunda kalmazsınız!
vag.com olayına sıcak bakmıyorum., o ayarı değiştir yok şu ayarı değiştir hadi şunu da deniyelim, bu da olsun.., arabanın dinamiklerini değiştirmek ne kadar doğru..., kişisel tercihlere göre değişse de ben doğru bulmuyorum., sonunda ney ne idi defult ayarlar neydi arap saçına dönüyor., 500 tane özellik var bu zamana kadar bana tamamı gereksiz geliyor., ilgimi çekmiyor bu benim kendi "kişisel düşüncem"..

Herkesin tercihi aynı olacak diye bir hüküm yok. Birazı zevk meselesi, birazı konfor. Camlardan gidersek; kumandadan kilitleyince camlar açıksa uyarsın ya da kapatsın gibi..;)

Geri
Üst Alt