Golf'ünüzün Beğenmediğiniz Yanları...

@HaK

hocam servise götürüp baktırıcam. normal değil. ben inceledim ama anlayamadım nerden geldiğini. benim taraftaki gayet sıkı sağ taraf o kadar sıkı değil. 

bir gevşeklik var ya da malzeme sorunlu olabilir. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

@ladinkayinama şuan bi karış toz var seramik yapıldı ama bu aralar tozlar daha çok yapışıyor gibi 

@theGenius hüseyin hocamızda pro 9 h yaptırdı galiba yorumunu istıyorum akmanlara direkt gidicem sanırım bizim burada hadımköy mevkisinde diye duydum
Değerli Emrah Hocam

Size seramik kaplama diye Wax atıp göndermiş olmasınlar? ?

@silvershadow

işşte o zaman intikamım acı olur hocam

wax neydı ki

hem bu seramık arabanın toz tutmaması için degilmi

@silvershadoweveet düşüyor tozlarda silinebiliyor basıtce ama çok fazla toz birikiyor kırmızı olduğundanmı  :000049-medium:

Asla toz tutmaması gibi bir özelliği yok.

Ama üzerine gelen toz ilk gaza basmanızla uçup gider 
Değerli Hocam, bu işler biraz güven işi galiba.

Araç Beyaz da olsa Seramic kaplamanın yapılması yönünde fikriniz olduğunu biliyorum.

İzmir'de gözü kapalı gidebilirsin diyebileceğiniz bir yer var mı? Nereyi önerirsiniz?

Seramik Pro 9h mı yoksa Diamond Gloss mı (Ziebart) daha iyi Performans/Fiyat dengesi bakıldığında?

Başka bir oto koruma yaptırmayı tavsiye ediyor musunuz geldiğimiz güncel şartlarda? Araç tesliminde Vosmer Gaziemir'de ilave bir şey yaptırmayı düşünmüyorum, aynı fikirde misiniz?

Saygılar.

Değerli Hocam, bu işler biraz güven işi galiba.

Araç Beyaz da olsa Seramic kaplamanın yapılması yönünde fikriniz olduğunu biliyorum.

İzmir'de gözü kapalı gidebilirsin diyebileceğiniz bir yer var mı? Nereyi önerirsiniz?

Seramik Pro 9h mı yoksa Diamond Gloss mı (Ziebart) daha iyi Performans/Fiyat dengesi bakıldığında?

Başka bir oto koruma yaptırmayı tavsiye ediyor musunuz geldiğimiz güncel şartlarda? Araç tesliminde Vosmer Gaziemir'de ilave bir şey yaptırmayı düşünmüyorum, aynı fikirde misiniz?

Saygılar.
Değerli Hasan Hocam;

İzmir Borusan oto'da seramik kaplama yapmayı önerirdim şayet bırakmamış olsaydı.

Ceramic Pro 9H malzemeyi dışarıdan alsak yaptırsak hayallerim de İstanbullu bir usta ile yaptığım görüşme sonrası yerle bir oldu.

Çünkü öğrendim ki aslen iki üründen oluşan bir üründen ibaret değilmiş.

nasıl ki yağlı boya veya oto boyası yapılırken her boya ile her tiner veya astar veya vernik kullanılamayacağı gibi belli kalitede ve silikonsuz ürünler kullanılmalı hazırlık aşamalarında.

BU durumda bir ürün değil birden fazla ürün almak gerekir ki bunlar tek kullanımlık olmadıklarından cidden pahalıya gelecek bir uygulama olacaktır.

Türkiye'de bu ürün maalesef tek bir markanın tekelinde olan distribütörlük anlaşmasına bağlı...

Aşağıdaki linkte görebileceğiniz gibi bunlardan hiç biri İstanbul dışında değil.

Size naçizane önerim. Aracı İstanbul'dan ev mümkünse bu uygulama merkezlerinden birine yakın olan bir yerden sipariş etmek...

Sonra görmeye gidip teslim aldıktan sonra çekici ile bu merkeze naklettirmek ve bu boya koruma sonrası almaya gitmek...

Çünkü minimum 72 saat yani 3 gün hiç bir şekilde su temas etmemeli. Yağmur yağmasa bile Ola ki yolda bir sulama veya zengin gönüllü suyu bol bulan bir esnafın gazabına gelmek vaki olmasın diye bu kurgu tarafımdan muhayyilem zorlanarak icat edilmiştir. :)

Sizin sipariş durumunuz nedir bu arada..?

http://www.akmanlargrup.com.tr/uygulamamerkezlericeramic.html

@HaK

hocam servise götürüp baktırıcam. normal değil. ben inceledim ama anlayamadım nerden geldiğini. benim taraftaki gayet sıkı sağ taraf o kadar sıkı değil. 

bir gevşeklik var ya da malzeme sorunlu olabilir. 
Tamamdır Hocam, bazen bu tür sıkıntılar plastik bir bağlantı elemanı ya da stoper ile çözülebiliyor, Servis sonrası sonucu ve Nasıl çözdüklerini yazarsanız bizlerin de fikri olur. Teşekkürler.

Saygılar...

Değerli Hasan Hocam;

İzmir Borusan oto'da seramik kaplama yapmayı önerirdim şayet bırakmamış olsaydı.

Ceramic Pro 9H malzemeyi dışarıdan alsak yaptırsak hayallerim de İstanbullu bir usta ile yaptığım görüşme sonrası yerle bir oldu.

Çünkü öğrendim ki aslen iki üründen oluşan bir üründen ibaret değilmiş.

nasıl ki yağlı boya veya oto boyası yapılırken her boya ile her tiner veya astar veya vernik kullanılamayacağı gibi belli kalitede ve silikonsuz ürünler kullanılmalı hazırlık aşamalarında.

BU durumda bir ürün değil birden fazla ürün almak gerekir ki bunlar tek kullanımlık olmadıklarından cidden pahalıya gelecek bir uygulama olacaktır.

Türkiye'de bu ürün maalesef tek bir markanın tekelinde olan distribütörlük anlaşmasına bağlı...

Aşağıdaki linkte görebileceğiniz gibi bunlardan hiç biri İstanbul dışında değil.

Size naçizane önerim. Aracı İstanbul'dan ev mümkünse bu uygulama merkezlerinden birine yakın olan bir yerden sipariş etmek...

Sonra görmeye gidip teslim aldıktan sonra çekici ile bu merkeze naklettirmek ve bu boya koruma sonrası almaya gitmek...

Çünkü minimum 72 saat yani 3 gün hiç bir şekilde su temas etmemeli. Yağmur yağmasa bile Ola ki yolda bir sulama veya zengin gönüllü suyu bol bulan bir esnafın gazabına gelmek vaki olmasın diye bu kurgu tarafımdan muhayyilem zorlanarak icat edilmiştir. :)

Sizin sipariş durumunuz nedir bu arada..?

http://www.akmanlargrup.com.tr/uygulamamerkezlericeramic.html
Değerli Murat Hocam, Opsiyonlarıma KA1 GGK'yı ekleyip G.emir Vosmer'den verdimki siparişimi, Mart sonu. :(  O nedenle Size G.emir'de bir şey yaptırayım mı diye sormuştum.

İstanbul öneriniz zor gibi yani artık. Yaklaşık 20-25 gün kaybederim yine.  :(  

D. Gloss koruma konusunda Çınarlı'daki Ziebart ile bir ön görüşme yapmıştım, fikir olsun diye. Yaklaşımları çok nazik ve samimiydi, yukarıdaki yazışmalarınızı da okuyunca değerli düşünce ve desteğinizi almak istedim. Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla İzmir çözümsüz bu konuda.

Öneriniz ne olur bu durumda? Boya koruma Riske gir yaptır mı, hiç riske girme yaptırma mı? Yaptırılacaksa, Sizce D.Golss mu Pro 9H mı?

Teşekkürler, Saygılar Hocam...

Değerli Murat Hocam, Opsiyonlarıma KA1 GGK'yı ekleyip G.emir Vosmer'den verdimki siparişimi, Mart sonu. :(  O nedenle Size G.emir'de bir şey yaptırayım mı diye sormuştum.

D. Gloss koruma konusunda Çınarlı'daki Ziebart ile bir ön görüşme yapmıştım, fikir olsun diye. Yaklaşımları çok nazik ve samimiydi, yukarıdaki yazışmalarınızı da okuyunca değerli düşünce ve desteğinizi almak istedim. Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla İzmir çözümsüz bu konuda.

Öneriniz ne olur bu durumda? Boya koruma Riske gir yaptır mı, hiç riske girme yaptırma mı? Yaptırılacaksa, Sizce D.Golss mu Pro 9H mı?

Değerli Hasan HOcam;

Ziebart hiç yoktan iyidir elbette.. risk söz konusu değil.

Sadece her yıl bunu yaptırmaya devam etmek gerekir o kadar.

Benim mantığıma göre iki yıl sonra Ceramic Pro ödenmiş olur ve geri kalan üç yıl yenilemeye ihtiyaç olmayacağı için bedavaya gelmiş olur...

Diamond Gloss tamamdır.

@Hak

Izmirde üniversite yıllarımda ve 2 sene suren çalışma hayatimda tanistigim ve kesinlikle onerebilecegim yer olan Çınarlı ACT dir. Eskiden sonax bayisi idi ve Turkiye de toplamadigi ödül yoktur. Ali Bey sahibidir. Ankara da vaktim olsa götürüp ona uygulama yaptirirdim.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu konu başlığına gelmişken Golf 5 kullanıcısı olarak aklımda kalan bir kaç şeyi burada yazmak istedim. Konunun geçmişini çok detay okumadım. O yüzden olabilecek mükerrerlik için affola...

- İstikrarlı bir fotojenik değil Golf, bazı fotoları süperken, bazıları da çok kötü. Özellikle yakın çekimler balık gözü sanki, lütfen araçlarımıza çok yakından poz verdirmeyelim, "şöyle biraz uzakta dur!" diyelim, ve foto çekerken onun boy seviyesine inelim, inelim ki o farların hakkını verelim. :)

- Golf 5'de gövde rengi olmayan kapı kolları ve siyah plastik arka tampon görselliği bozan ve aklıma takılan noktalardı. Kapı camlarının düşmesi ve otomatikleri de aracın en zayıf halkasıydı. Bilmiyorum, belki bana denk gelmiştir ama bu sorun sürekli başımı ağrıtmıştı. Plastik cam tutucularını metal döküm tutucularla değiştirip cam düşmesinin önüne geçtiğimi hatırlıyorum.

- Golf 7'de kapı kolları, aynalar, arka tampon gövde rengi olunca rahatladım. :)  Daha da rahatlamam için piano black kaplamanın, çizilmeyen, çizilse de göstermeyen, toz tutmayan , az çok tutsa da göstermeyen, kullanışlı ve bir o kadar da görsel zevk veren bir kaplama ile değiştirilmesi.

- Ve bir de Doğuş'u sırtında taşımasa artık...

Saygılar

Hocam ben araya girip birkaç yorum yapmak isterim. Otomobil boyaları üreten satan global bir şirkette çalışıyorum. Akliniza gelen tum buyuk markalara mutlaka boya veriyoruzdur. Ferrari lerin boyasini dahi sadece biz veriyoruz. Otomobil boyalarinin ArGe sinde de yıllarca çalıştım. 

Boya koruma dedikleri okuduğum kadariyla pasta ve bir çeşit Wax uygulaması. Pasta uygulaması metalik bazkat + vernik boya uygulaması yapılmış arac yuzeylerindeki vernik tabakasını asindirir. Bu sebeple yeni araca boya koruma kesinlikle tavsiye etmeyecegim. Ayrıca günümüzde kullanılan orjinal araba verniklerinin teknolojisi üst seviyede bu sebeple yikamasini güzel yaptirirsaniz fırça vd kullandirmazsaniz arabanız uzun yıllar görünümünü muhafaza edecektir.

Seramik kaplama konusunu da vosmer Alsancak ta sordum Williams marka seramik kaplama yapıyorlarmış. Bana 2 katlı uygulama yapıldığı ve sertlestirici kullanıldığı söylendi. Bu su anlama gelebilir : orjinal araba vernigiyle sadece fiziksel değil kimyasal bir bağlanma da muhtemeldir. Orjinal ic dosemenin ustune baska bir kumasi yapistirici kullanarak yapistirmak gibi bir sey ki bence anlamsiz ve riskli.Sertlestirici lafını duyduğumda Seramikten de vazgeçtim. 

Aciklamalarimin özeti : ne boya koruma ne de seramik kaplamaya gerek yok. Arabaya özen gösterip kuş pisligi, ağaç reçinesi vd bunları gördüğünüzde temizlerseniz ve Aracı fırçasız yikatirsaniz kendi vernigiyle albenisini uzun süre devam ettirecektir.

Geri
Üst Alt