Golf'ünüzün Beğenmediğiniz Yanları...

Ben yan aynaların küçük olduğunu düşünüyorum.Görüş mesafesi eski aracımız gibi değil(auris).Birde usb girisini çok köşeye yapmışlar usb ucu çıkarıp takması zor oluyor.

Tamam hepimizi golf e hastayız belki ama hiç kötü yanı yokmu... Var!

*cam tuşları hassasiyeti berbat

*frenler kim ne derse desin bu arabaya yetmiyor

*media ekranı sürekli donuyor... Devamı sizde..

Sent from my iPhone using Tapatalk

ben en çok 5 ileri vitesten 6 ileri manuele geçince zorluk çektim.  :).. değiştir değiştir bitmiyor..

bide sanki biraz uzun gibi..

frenler konusunda size katılmıyorum.

cam tuşları getz'den sonra küçük geldi, onunki daha kolaydı..bide sanki kolçağın arkasında gibiler..

media 'da bi şıkıntım olmadı, hareket halindeyken arasıra isabet ettiremiyorum. :)  bide şu appconnect hallolsa piyango vurmuş gibi sevinecem..

1.4 tsi highline kullanıyorum

yol tutuşu, oturuş pozisyonu , atikliği, sürüş keyfi çok iyi..

ha , led stoplarına bayılıyorum. hiç bi muadili onun gibi değil.....

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tamam hepimizi golf e hastayız belki ama hiç kötü yanı yokmu... Var! *cam tuşları hassasiyeti berbat

*frenler kim ne derse desin bu arabaya yetmiyor

*media ekranı sürekli donuyor... Devamı sizde..

Hocam araclar kac km de. Onuda bilirsek belki kronik olanları km bandina gore tespit ederiz.

Bende media ekrani donma sorunu yok.

Frenleri cok seviyorum hisli ve stabil duruyor. Direksiyonu birakip acil fren yapin arac direk saga sola silkelemeden duruyor.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Daha önce de söylemiştim, depodan lokurtu sesi geliyor dolu iken,

Aracı yıkayınca kir arka tampon üzerine birikiyor, temizlemek zor oluyor, ergonomik olarak problemli bence

En önemlisi koltuklar çok kalitesiz inip binerken hemen tiftikleniyor ve sünger iz yapabiliyor.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Daha önce de söylemiştim, depodan lokurtu sesi geliyor dolu iken, Aracı yıkayınca kir arka tampon üzerine birikiyor, temizlemek zor oluyor, ergonomik olarak problemli bence

En önemlisi koltuklar çok kalitesiz inip binerken hemen tiftikleniyor ve sünger iz yapabiliyor.

Arka tamponda olan lekeler cok kotu iyice silmez ve kurursa cok kolay çıkmıyor.

adminlerden rica bu konuyu silsinler :)  şaka tabi ki, elbette daha iyi olabilecek yönleri vardır.

Ben mesela spor ön koltuk isterdim A serisinde ki gibi bunun haricinde şuanda aklıma gelen birşey yok.

Arka tamponda olan lekeler cok kotu iyice silmez ve kurursa cok kolay çıkmıyor.SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kesinlikle öyle hocam, polo da böyle diil. Koltuklar hakkında ne düşünüyorsunuz? Ergo-active alamadık ki :(

Hocam araclar kac km de. Onuda bilirsek belki kronik olanları km bandina gore tespit ederiz.Bende media ekrani donma sorunu yok.

Frenleri cok seviyorum hisli ve stabil duruyor. Direksiyonu birakip acil fren yapin arac direk saga sola silkelemeden duruyor.

Hocam aracım 5000 km de freni daha önceki astra aracımla kıyaslıyorum cok geride kalıyor yani tamam kökleyince ikinci kademede başarılı fakat ben sürekli kökleyerek yanımda ve arkamda oturanları kusturmak istemem.. Media ekranı ise çoğu kişide yapıyor bende gün aşırı donma var.. Belki gecıyor ama yakısmıyor bu donmalar..

@muslumbingollu cam tuşlarına alıştım ben aramız iyi. Astra ağırlığı sayesinde muhtemelen daha iyi olabilir o konuda. Ama bence bizim araç çok iyi iş çıkarıyor. Media için servise görünün derim hocam. Gereken yapılacaktır illaki.

@enpisagor

Merhabalar;

Ergo koltukların genişliği bana yetersiz geldi, yan desteklerin arasına sığmıyorum. Bir de deri işçiliği hoşuma gitmedi kırışık duruyor çok fazla.

Aracı fazla kullanmıyorum, alışkanlıktan mıdır bilmiyorum ama hill holderın salıvermesinde sorun yaşıyorum. İnce ayarı vardır belki diye birkaç kere denedim ama durup durup şahlanıyor.

Bagaj hacmi, almadan önce de kabul ettiğim gibi 3+ bir aile için yetersiz. Sedan bir aracımız olmasaydı ortak kullanım için tercih edemezdim ne yazık ki.

Kapıları kapatmak için biraz efor gerekiyor. Kapı fitillerinden olsa gerek kibar davranınca tam kapanmıyor.

Bunlar dışında şu ana kadar bir sorun yaşamadım.

Yağmurdan sonra veya dışına su tutulduğunda kapı içlerinde çok su kalıyor

Kesinlikle öyle hocam, polo da böyle diil. Koltuklar hakkında ne düşünüyorsunuz? Ergo-active alamadık ki [emoji20]iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Koltuklar ergolar birz sert ama uzun yolda acayip rahat ettiriyor. Elektrikli bel destegi ni de doğru ayarlarsaniz uykunuz bile geliyor :) )

Maliyet sebebi ile bağımsız arka süspansiyonun çoğu donanımda olmaması (gerçi kullanıcı olarak hissedebileceğimiz bir durum değil, yine de insan ekonomik zorlamanın VW yi buna itmesine üzülüyor).

Gerçek arabalarda olan yerden gaz pedalından vaz geçilmesi.

Ön sol kapıdaki cam düğmelerinin konumuna alışamadım. Ön diye arka camı açıyorum.

Kendi aracımın gazına hemen hiç basmadığım ve çok yumuşak kullandığım için vites değişiminde (manuel) debriyajdan kaldırırken sıklıkla duyduğum "lak" sesi. Biraz normal kullansam duymayacağım.

Aptalca sürekli çalışan Stop/Start sistemi. Mercedes gibi sıkışık trafiği algılayıp devre dışı kalsa çok mutlu olacağım, kullanmıyorum o yüzden.

Yokuş aşağı bile bırakmayan, fren dozajı ile iyi ayarlanamayan AutoHold.

Arka hoparlörlerin sesi (orta + tizler)

Depodan gelen komik ses.

Vites kolu önündeki kapaklı gözün, kapağı açık iken gelen tıkırtı sesi.

4 lü ikaz yanarken sinyal verdiğinizde sinyale geçmesi ama sinyali kapattığınızda 4 lü ikaza devam etmesi  Oysa Polo da sinyali kapattığınızda 4 lü de susuyordu. Hangisi daha iyi karar veremedim. Bir sebebi var ki bundan vazgeçmişler, 4 lü ikazı kendinizin kapatması gerekiyor Golf te.

Arka kapı iç giydirmelerinin pütürlü asfaltta titreşerek kapı sacına vurmasından kaynaklanan devasa tıkıtrı sesi. Kapı döşemesi ile sacı arasına 5 mm lastik kauçuk koyarak sesi kesebilirsiniz.

Sıyırmaya çok müsait bijon şifresi ! Bijon şifresini çok dikkatli kullanın, sakın hava tabancası ile sıkıp gevşetmesinler şifreyi, sıyırabilir.

Toplamda hem çok iyi hem de çok güzel, mütevazi görünüşünün altında çok etkileyici, sınıfında "Referans" olması. O kadar ki seyretmeye veya kullanmaya doyulmaması  :)  , uzun yol seyehatlerinin özlenmesi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt