3. Viteste ve direksiyondan gelen bazı sesler

ibrahim043

Üye
İsim
İBRAHİM
Merhaba 

Aylardır direksiyondan gelen "çıt,çıt,çıt" sesinden rahatsız olmaktayım hatta bununla ilgili servise bile gittim normal dediler fakat normal falan değil bu aralar iyice arttı sesi tarif etmek gerekirse düşük hızlarda sağa sola çevirdiğimizde bi defa veya arka arkaya çıt çıt çıt die ötüyor bunu her zaman yapmıyor ara ara yapıyor, diğer sorun  ise:

3. vitesde 1800 devirdeyken gazı bırakıp ufak bi dokunuş yaptığımda hafif bi ıslık sesi gibi ses çıkartıyor bu sesi babam fark etti ben genellikle müzik dinlediğim için duymadım zaten çok aşırı rahatsız eden bi ses değil en azından şimdilik.. bu sese normal diyebilirdim fakat sadece 3. viteste yaptığı için bunuda bi sormak istedim.

ve torpito ordanda bozuk yollarda ses geliyor elimle bastırdığımda ses kesiliyor bunuda söylesemmi ne gibi işlemler yapılabilir.

aracımın garantisi 10 nisanda bitiyor. 4 nisana randevu aldım servisten bu sorunları garanti bitmeden yaptırmak istiyorum

sizce sıkıntı ne olabilir daha önce benzer sorunlarla karşılaşan varmı sormak istedim; en azından servise gittiğimde bi kaç yere bakmalarını sağlayabilirim..

Merhaba 
Aylardır direksiyondan gelen "çıt,çıt,çıt" sesinden rahatsız olmaktayım hatta bununla ilgili servise bile gittim normal dediler fakat normal falan değil bu aralar iyice arttı sesi tarif etmek gerekirse düşük hızlarda sağa sola çevirdiğimizde bi defa veya arka arkaya çıt çıt çıt die ötüyor bunu her zaman yapmıyor ara ara yapıyor, diğer sorun  ise:
3. vitesde 1800 devirdeyken gazı bırakıp ufak bi dokunuş yaptığımda hafif bi ıslık sesi gibi ses çıkartıyor bu sesi babam fark etti ben genellikle müzik dinlediğim için duymadım zaten çok aşırı rahatsız eden bi ses değil en azından şimdilik.. bu sese normal diyebilirdim fakat sadece 3. viteste yaptığı için bunuda bi sormak istedim.
ve torpito ordanda bozuk yollarda ses geliyor elimle bastırdığımda ses kesiliyor bunuda söylesemmi ne gibi işlemler yapılabilir.
aracımın garantisi 10 nisanda bitiyor. 4 nisana randevu aldım servisten bu sorunları garanti bitmeden yaptırmak istiyorum
sizce sıkıntı ne olabilir daha önce benzer sorunlarla karşılaşan varmı sormak istedim; en azından servise gittiğimde bi kaç yere bakmalarını sağlayabilirim..
Direksiyondan gelen sesi lastiklerin ses yapmayacağı sokak aralarında. Tam tur yada tam tura yakın çevirerek deneyin.
Ses geliyorsa airbag makarası arızalanmış olabilir. Acilen garantiden değişim isteyin.

Islık sesi gelir hocam aracınız dizel mi tsi mı.
İkisinde de dinlerseniz çok hafif geliyordu.

Torpidoya trimciye direk anlatın test fln derse ve oradan geldiğine 100% eminseniz.
Hiç teste çıkmayın torpidoyla ilgili de direk şikayet açın spesifik yerini belirterek.

Değerli  @ibrahim043 Hocam

Direksiyondan gelen o ses hayra alamet değil . Daha dogrusu pahali bir arızanın belirtisi.

Serviste garantiden  değişim yapılmazsa bunu ileride cebinizden yapmanız gerekecek.

Direkt arıza açtırın bu durumda çözmek zorundalar. Sözde kalırsa Doğuş a şikayet açtırmak mümkün olmaz. Hatta bunu çözmezlerse şikayet edeceğinizi de söyleyin.

Bu arada halen sizden haber bekliyorum haberiniz olsun. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Direksiyon benimde aynı, durduğunda sağ sola çevirmede ses yok, hareket halinde yavaş seyirde çıt çıt ses var nedeni anlamış değilim.

Direksiyondan gelen sesi lastiklerin ses yapmayacağı sokak aralarında. Tam tur yada tam tura yakın çevirerek deneyin.
Ses geliyorsa airbag makarası arızalanmış olabilir. Acilen garantiden değişim isteyin.

Islık sesi gelir hocam aracınız dizel mi tsi mı.
İkisinde de dinlerseniz çok hafif geliyordu.

Torpidoya trimciye direk anlatın test fln derse ve oradan geldiğine 100% eminseniz.
Hiç teste çıkmayın torpidoyla ilgili de direk şikayet açın spesifik yerini belirterek.
İlk gittiğimdede söylemiştim airbag sargısını kontrol edin diye adam yağladım deyip geçmişti bu sefer değişim isticem..

Islık sesi turbodan gelen ses gibi değil hocam mesela eski bi evdeyken veya mekandayken dışarıda rüzgar varken içeri değişik sesler gelir o şekilde bi ses aracım tdi bu arada

torpitodan geldiğine eminim çünkü orayı elle bastırdığımda veya açtığımda ses falan kalmıyor  tavsiyeleriniz için teşekkürler :)

Değerli  @ibrahim043 Hocam

Direksiyondan gelen o ses hayra alamet değil . Daha dogrusu pahali bir arızanın belirtisi.

Serviste garantiden  değişim yapılmazsa bunu ileride cebinizden yapmanız gerekecek.

Direkt arıza açtırın bu durumda çözmek zorundalar. Sözde kalırsa Doğuş a şikayet açtırmak mümkün olmaz. Hatta bunu çözmezlerse şikayet edeceğinizi de söyleyin.

Bu arada halen sizden haber bekliyorum haberiniz olsun. :)
yapmazlarsa iki seçenek var ya arabayı bırakıp naparsanız yapın sorun düzelmeden almıcam dicem yada garanti bitmeden başka şehirdeki servise götücem :)

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim, bu arada ben yazmıştım hocam aldığım yerleri fln gözünüzden kaçtı galiba bir bakın isterseniz eksik varsa giderelim :)

Direksiyon benimde aynı, durduğunda sağ sola çevirmede ses yok, hareket halinde yavaş seyirde çıt çıt ses var nedeni anlamış değilim.
mutlaka baktırın hocam o ses gitmiyor daha artıyor, bende ilk başta çok az duyuluyordu şuan müziği kapatıp dolaşamıyorum şehir içinde :S

@ibrahim043 hocam direksiyonun airbag sargı bilyası/makarası (zemberek bilyası) yağlanacak bir parça değil., kafalarına göre iyi sallamışlar elektronik bir kısım orası neyini yağlıkcaksın be arkadaş s=s19 bu ses bende de var., bazen 2 ay ses çıkmıyor ses kesiliyor, bu aralar yine yapmaya başladı., Gittiğinizde direk söyleyin hocam bu parça bozuk ondan dolayı ses yapıyor diye boşuna yağlama yaparız falan diyip adamın canını sıkmayın değiştirin parçayı diyerekten., anlayana güzel söz anlamayana da artık 2 sert çıkmak gerekiyor malesef biz de böyle:(

@ibrahim043 hocam direksiyonun airbag sargı bilyası/makarası (zemberek bilyası) yağlanacak bir parça değil., kafalarına göre iyi sallamışlar elektronik bir kısım orası neyini yağlıkcaksın be arkadaş s=s19 bu ses bende de var., bazen 2 ay ses çıkmıyor ses kesiliyor, bu aralar yine yapmaya başladı., Gittiğinizde direk söyleyin hocam bu parça bozuk ondan dolayı ses yapıyor diye boşuna yağlama yaparız falan diyip adamın canını sıkmayın değiştirin parçayı diyerekten., anlayana güzel söz anlamayana da artık 2 sert çıkmak gerekiyor malesef biz de böyle:(
Bu sefer daha ısrarcı olurum artık çünkü garanti bitiyor yaptırmazsam ilerde başıma bela olacak, siz gittinizmi hocam bununla alakalı bendede bi ara kesilmişti ama şimdi daha şiddetli başladı diyebilirim umarım servise gittiğimde bi gıcıklık yapmazda olaysız yaptırırım 

@ibrahim043 Aynı şekilde hocam bende de bi ara ses kesildi şimdi daha fazla yapmaya başladı ben pek aracın orasını burasını kurcalatmayı sevmeyen bir insanım çünkü bir yeri yapayım derken başka yeri bozuyorlar lambur-lumbur güm pat diye söküp takıyorlar parçaları (babasının arabası sanki).. bu gibi durumlarda ben belli bir süre sesi dinlerim dinlerim nerde nasıl hangi koşullarda bu ses oluşuyor diyerek., şimdi götürsem airbag modülü sökülecek, bir sürü ince kıl tüy iş var sonra geri takarken başka parçayı bozacaklar., ben çok kaliteli işte beklemiyorum olması gereken standart hizmeti versinler (verebilsinler) yeter.. Benim garanti 2+2 uzatılmış garantili o yüzden pek aceleci davranmadım hocam.. @EMRAH ATTS hocam bu konuda bilgi sahibi dir hatta daha önce de bu dreksiyondan gelen çıt çıt ses hakkında konusu geçmişti bir göz atın derim., az önce @iamalegend hocam ile başka bir arıza hakkında konuşurken dreksiyon kutusunun değiştiği hakkında konuşuyorduk soralım kendisine bu sebebten mi değiştirdiler dreksiyon kutusunu diye.., daha önce bu şikayetten konu bile açmıştı Nadir hocam sanırım., Ama "aynı şikayetten" dolayı mı Nadir hocanın aracında direksiyon kutusunu değiştirdiler bilmiyorum..?

Konu şu idi;

Aynı şekilde hocam bende de bi ara ses kesildi şimdi daha fazla yapmaya başladı ben pek aracın orasını burasını kurcalatmayı sevmeyen bir insanım çünkü bir yeri yapayım derken başka yeri bozuyorlar lambur-lumbur güm pat diye söküp takıyorlar parçaları (babasının arabası sanki).. bu gibi durumlarda ben belli bir süre sesi dinlerim dinlerim nerde nasıl hangi koşullarda bu ses oluşuyor diyerek., şimdi götürsem airbag modülü sökülecek, bir sürü ince kıl tüy iş var sonra geri takarken başka parçayı bozacaklar., ben çok kaliteli işte beklemiyorum olması gereken standart hizmeti versinler (verebilsinler) yeter.. Benim garanti 2+2 uzatılmış garantili o yüzden pek aceleci davranmadım hocam..
Sattığım golfte direksiyonun orta kısmında olan airbag modülündeki kornanın bastığı yaylardan sağ taraftaki 1 yıl sonra basmamaya başlamıştı korna basmıyordu resmen. 1 hafta içinde geldi parça değiştirdiler. Çok istememiştim değiştirmelerini ama ufak bir yay önemli bir mekanizmada olduğu için komple airbag le beraber direksiyonun içi değişmişti.
Başında durmak lazım kesinlikle.
Sanayiden kötü iş çıkaran yerler çok fazla orijinal servis diye geçinip.
Ama güzel yanı yaptıkları her parça ve işçiliğin kurumsal garantisi var.

Sattığım golfte direksiyonun orta kısmında olan airbag modülündeki kornanın bastığı yaylardan sağ taraftaki 1 yıl sonra basmamaya başlamıştı korna basmıyordu resmen. 1 hafta içinde geldi parça değiştirdiler. Çok istememiştim değiştirmelerini ama ufak bir yay önemli bir mekanizmada olduğu için komple airbag le beraber direksiyonun içi değişmişti.
Başında durmak lazım kesinlikle.
Sanayiden kötü iş çıkaran yerler çok fazla orijinal servis diye geçinip.
Ama güzel yanı yaptıkları her parça ve işçiliğin kurumsal garantisi var.
Hocam böyle durumlarda atölyenin içine almıyorlar bildiğiniz gibi., benim için sorun değil ben her türlü girerim içeri de ama her arkadaşın böyle bir şansı olmuyor başında arabaya ne yapıyorlar görme şansları olmuyor malesef :(( Bazen kendi kendime bu kadar titiz olma hadi vw'de bir şekilde giriyorsunda atölye ye peki ilerde bmw falan alsan napıcan borusan a böyle bişey söylesen bırak içeri almayı direk kapıdan kovarlar diye aklımdan geçmiyor da değil hani.. :D

Hocam böyle durumlarda atölyenin içine almıyorlar bildiğiniz gibi., benim için sorun değil ben her türlü girerim içeri de ama her arkadaşın böyle bir şansı olmuyor başında arabaya ne yapıyorlar görme şansları olmuyor malesef
( Bazen kendi kendime bu kadar titiz olma hadi vw'de bir şekilde giriyorsunda atölye ye peki ilerde bmw falan alsan napıcan borusan a böyle bişey söylesen bırak içeri almayı direk kapıdan kovarlar diye aklımdan geçmiyor da değil hani.. [emoji3]
Hocam BMW çok başarılı bu konuda. Hakikaten premium birgün giderseniz deneyimleyin inş.

yav aynı durum bende de var. sol taraftaki üst kısma basınca çalıyor, sağ üst kısım ufak basma ile çalmıyor. güvenipte götürmüyorum. biraz sert basarak çözüyorum olayı. 

yav aynı durum bende de var. sol taraftaki üst kısma basınca çalıyor, sağ üst kısım ufak basma ile çalmıyor. güvenipte götürmüyorum. biraz sert basarak çözüyorum olayı. 
Hocam bendeki gibiyse yakında hiç basmayacak:(

Dün servise gittim danışmanın yanındada baya baya yaptı sesi şansıma, sanırım artık iyice bozulmuştu parça arabayı içeri aldılar 40 dk sonra danışman gelip airbag sargısı değişecek dedi. Aracı teslim aldım yarın parça gelirse tekrar götürcem. Sprey gibi bişey sıkmışlar kurtarmadı galiba parçayı değiştirdikten sonrada durumu yazarım :)

Geri
Üst Alt