İsim
Huseyin Koc
Arkadaşlar selam,

Aracımda bir ACC  yok ve olmasını istiyorum. Sizlerden ricam aracına SONRADAN ACC taktıranlar varsa aşağıdaki soruları sıraya göre kısaca yanıtlayabilir mi? Bu işlemi Ender Elektronik ve Apo usta yapıyor.(Apo Usta birçok araca taktığınıda belirtiyor) fakat kritik bir asistan ve herhangi bir arıza durumuna karşın emin olmak istiyorum.

Aracım Tiguan(2016) full + full

- Calibrasyonda fabrika değerlerinin yakalandığını düşünüyor musunuz? (Ender elek. calibrasyonu servise yaptırıyormuşç Apo usta kendi yapıyor)

- Problem yaşayan oldu mu?

- Yüksek hızla giderken ani fren yapma durumu oluşabilir mi?

- Montaj için birçok yer sökülüyor mu?

- Montaj sonrası sökülen yerlerden ses geliyor mu?

- Birebir fabrika çıkış özelliklerine sahip mi? Trafikte dur kalk yapıyor mu? (Jam Assist)

- Garantiye etikisini sorgulamayacağım cunku servis ek donanım takmıssınız budan olmuş derse çok fazla bir şansımız yok.

Deneyimleriniz yönlenmem açısından önemli. Sonradan taktıran arkadaşlar deneyimlerini paylaşırlarsa çok sevinirim. Sonradan takılma Golf, Passat vs de olabilir. Önemli olan sonradan takılan sistemin nasıl çalıştığının tesbiti.

Hepinize şimdiden teşekkürler.

Hocam imkan varsa taktirin. Fabrikasyon gibi olacağınıza eminim. Fabrikasyon gibi olmazsa zaten arıza verecektir. Fiyat aldınız mi ikisinden de?

Apo 4 demiştir. Apoya yaptırın derim hocam.
Kendisi bu konuda deneyimli gibi gorunuyor. Ama öte yandan Ender Elk. calibreyi servise yaptırıyor. Bir gidip görmem gerek gözümle ki Apo usta'da gel gör dedi zaten.

Şuraya deneyimli arkadaşlar birşeyler yazarlarsa çok güzel olacak ama şuan çok okunmadı konum.

Kendisi bu konuda deneyimli gibi gorunuyor. Ama öte yandan Ender Elk. calibreyi servise yaptırıyor. Bir gidip görmem gerek gözümle ki Apo usta'da gel gör dedi zaten.
Şuraya deneyimli arkadaşlar birşeyler yazarlarsa çok güzel olacak ama şuan çok okunmadı konum.
Apo usta kalibrasyon yaparken gördüm. Servisteki adam 2-3 kez yaptı ise apo en az 15 kere yapmıştır. Servis kablosu ve uygulaması ile yapıyor zaten. 1000tl fazla vermeye gerek yok

Apo usta kalibrasyon yaparken gördüm. Servisteki adam 2-3 kez yaptı ise apo en az 15 kere yapmıştır. Servis kablosu ve uygulaması ile yapıyor zaten. 1000tl fazla vermeye gerek yok ;)
Bakacağım. ACC keyif katar araca diye dusunuyorum. Umarım istedigim sonucu alırım. Deneyimli arkadaşlardan donus olur inş...

Bakacağım. ACC keyif katar araca diye dusunuyorum. Umarım istedigim sonucu alırım. Deneyimli arkadaşlardan donus olur inş...
ACC uzun yolda sakin kulllanıyorsanız çok güzel bir özellik. Şehir içi randımanı pek iyi değil/kullanmıyorsunuz genelde sıkışık trafikte.
BMW ye geçtiğimde aradığım bir özellik oldu onunda retrofiti var ama yaptırmıyorum. Orjinal parça kodu ile gelip montaj yapmalarına rağmen. Çünkü milisaniyeler ile müdahale yapıyor. Korkutucu.

ender mi aop usta mı derseniz apo usta derim. ender elektronik çok yoğun ve bazı konularda daha ilgisiz. 

ACC uzun yolda sakin kulllanıyorsanız çok güzel bir özellik. Şehir içi randımanı pek iyi değil/kullanmıyorsunuz genelde sıkışık trafikte.
BMW ye geçtiğimde aradığım bir özellik oldu onunda retrofiti var ama yaptırmıyorum. Orjinal parça kodu ile gelip montaj yapmalarına rağmen. Çünkü milisaniyeler ile müdahale yapıyor. Korkutucu.
Benimde aklım orada zaten. Kalibrasyonda fabrika değerleri nasıl yakalanıyor? Standart değelerimi var? 3 5 8 gir tamam yoksa mesafeye gore mi yapılıyor. Yaptıran birinin yorumlarını alana kadar gözlemleyelim bakalım.

ACC için DSG şartmı? Manuel de olurmu? 

ACC için DSG şartmı? Manuel de olurmu? 
Almanya da manuel ile de alınabiliyordu.

Ancak Doğuş un DSG ısrar ve inadı var.

Saatte 15 km hızin  altına düşülünce kendiliğinden devreden çıkıyor.

ACC genellikle düşük hızlarda şehir içindeki küçük çaplı kazaları önlemekte faydalı olduğu düşünülünce manuel ile efektif kullanımı tam anlamıyla mümkün görünmüyor.

Merhabalar, 

2 gün önce  yaptığım  kaza sonrasi ACCnin ne denli faydali bir opsiyon olduğunu Anladim. Manuel golf7 ye ankarada ACC takan bir usta biliyorsaniz yardımcı  olabilir misiniz? Teşekkürler...

Geri
Üst Alt