Hankook 225/45R17 Ventus S1 Evo2

byakif

Üye
İsim
byAkif
Merhaba arkadaşlar. Oto yıkamacım farketti iki lastiğimde balon var. Bende bu konuda çok takıntılıyım biliyorum balonda takıntı yapılacak bir durum. Lastikçiye gittim bana Hankook 225/45R17 Ventus S1 Evo2 yi tavsiye etti. Tabi değiştirmişken 4 ünü birden değişeceğim. Fiyat olarak rot+balans herşey dahil 4 üne 1200 tl(kdv dahil) dedi. Daha önceki focus aracımda hankook kullanmıştım memnun kalmıştım. Önerilerinizi bekliyorum.

Continental ContiSportContact™ 5 oneririm.

Merhaba arkadaşlar. Oto yıkamacım farketti iki lastiğimde balon var. Bende bu konuda çok takıntılıyım biliyorum balonda takıntı yapılacak bir durum. Lastikçiye gittim bana Hankook 225/45R17 Ventus S1 Evo2 yi tavsiye etti. Tabi değiştirmişken 4 ünü birden değişeceğim. Fiyat olarak rot+balans herşey dahil 4 üne 1200 tl(kdv dahil) dedi. Daha önceki focus aracımda hankook kullanmıştım memnun kalmıştım. Önerilerinizi bekliyorum.
Goodyear Eagle F1 Asymetric 3 yada Continental SportContact 5 öneririm., extra extra konfor a düşkünseniz Continental PremiumContact 6

Daha önceki aracımda bende lastikçimin önerisi üzerine hankook almıştım. Lastikten memnundum fiyatına göre iyi bir lastik. Fakat bütçeniz uygunsa continentalin daha iyi olduğunu okuyoruz.

Bu gidişle condinentale yoğunlaşıyorum. Ama hankookla bariz fiyat farkı olacak gibi görünüyor. Evet yorumları bekliyoruz.

Bu gidişle condinentale yoğunlaşıyorum. Ama hankookla bariz fiyat farkı olacak gibi görünüyor. Evet yorumları bekliyoruz.
Hocam bu gibi durumlarda sizin kullanım alışkanlıklarınız ve bir lastikten ne beklediğiniz ön plana çıkıyor., Sportif sürüş tarzınız var yoksa konfor a mı önem veriyorsunuz bu kriterler önem arz ediyor..

Her şehirde olduğu gibi iş giriş çıkış saatlerinde sportif kullanmak olanaksız trafik yoğunluğundan. Ama hafta sonları sportif kullanmak daha çekici. Her ikisinide arıyorum desem yeridir.

bahsedilen lastik oldukça iyidir. bir conti değildir. ancak contiden daha uzun ömürlüdür. bulunduğunuz yerde pütürlü asfalt varsa ve zeminde iyi değilse çabuk eriyip biter.

alman dergisinin yaptığı testte 2. olması bile yeterli bence.

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-AutoBild-Sports-car-UHP-Summer-Tyre-Test.htm

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2017-Auto-Bild-Sportscars-Tyre-Test.htm
Daha öncede hankook kullandığım için dediklerinize katılıyorum.

Yorumlarından dolayı herkese teşekkür ederim. Bugün itibariyle hankookları taktırdım. Hem maddi hem yorumlarınız sonucu karar verdim. Şimdilik tutuşu kalkışı ses durumu güzel. İlerleyen günlerde yorumlara devam ederim. Sorularınızda olursa hankookla ilgili cevaplayabilirim.

hayırlı olsun aynı lastikleri bir arkadaşım sıfır aracında 1 yıldır kullanıyor. herhangi bir şikayeti yok.

Yorumlarından dolayı herkese teşekkür ederim. Bugün itibariyle hankookları taktırdım. Hem maddi hem yorumlarınız sonucu karar verdim. Şimdilik tutuşu kalkışı ses durumu güzel. İlerleyen günlerde yorumlara devam ederim. Sorularınızda olursa hankookla ilgili cevaplayabilirim.
Hayırlı olsun. Önceki lastikleriniz neydi? İkisi arasındaki farkları henüz erken ama lastik değişimi düşünen arkadaşlarımıza ilerde bir fikir olması açısından sessizlik, konfor, yol tutuşu olarak yorumlarsanız sevinirim. 

Jantları takas ettiğim için üzerinde önler michelin arkalar pirelliydi. Yani lastikler ikinci eldi. Önlerin durumu iyi olmasına rağmen bazı kalkışlarda patinaj yapıyordu ama onu söyleyeyim. Şimdilik bunlardan memnunum yumuşak sessiz bir lastik. Dün burda baya bir yağmur yağdı normalde su birikintisinden hızlıca geçerken araba birden ağırlaşır direksiyon biraz kırılır ama bunda hiçbiri olmadı.

Geri
Üst Alt