Jant Düşmanı Kaldırımlar!!

ACD

Üye
İsim
Ahmet Can
Daha önce başına gelen mutlaka vardır bu gün aracımı park ederken farkında olmadan sol ön jant sürtmüş bulunuyorum. Böyle sanki kemiğim kırılmışçasına içim acıdı. Bunu tamiri vs var mı? Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim arkadaşlar. 

IMG_3068.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:
Daha önce başına gelen mutlaka vardır bu gün aracımı park ederken farkında olmadan sol ön jant sürtmüş bulunuyorum. Böyle sanki kemiğim kırılmışçasına içim acıdı. Bunu tamiri vs var mı? Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim arkadaşlar. 
/monthly_2017_03/IMG_3068.thumb.JPG.ca6674bc3185e118a30c410e674009c4.JPG
Zımparalanıp rütuş yapılabilir.

Zımparalanıp macunlanıp boyanırsa tertemiz olur hiç farketmezsin. Sıkma canını basit bir işlem.

hocam en azından kendiniz yapmışsınız , canınız sağ olsun. lastiğim patladı bir ara yakın bir yere çektim.

adam 30 liraya janta yeniden desen verdi. değişebilen birşey diye teselli ettim kendimi o dönem , şimdi umursamama dönemindeyim.

hocam en azından kendiniz yapmışsınız , canınız sağ olsun. lastiğim patladı bir ara yakın bir yere çektim.

adam 30 liraya janta yeniden desen verdi. değişebilen birşey diye teselli ettim kendimi o dönem , şimdi umursamama dönemindeyim.
Değerli yorumunuz ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederim sizin başınıza gelen daha sinir bozucuymuş ne yazıkki

Geçmiş olsun. Aracımın üzerindeki Durban'lara alışmak biraz zamanımı almıştı benim de.. Aracımı aldıktan yaklaşık 3 ay sonra park esnasında sizin başınıza gelenin yaklaşık 1,5 misli kadar bir sürtme vakası yaşadım. Sonra düşünüyorsunuz, sizden başka o çiziğin orda olduğunu bilen&gören çıkmıyor ve alışıyorsunuz :)

Büyük jantlı araçlarda park esnasında önce arka tekerleği hizaladıktan sonra geri geri gelmeyi, tekrar ön tekerleklerle manevra yaparak yanaşmayı denememek büyük bir ders olmuştu bana... umarım anlatabilmişimdir bu dediğimi :)  

Tekrardan geçmiş olsun.

Geçmiş olsun Hocam. Zımpara ve rütüş yardımcı olacaktır. benim birde daha başka bir önerim olacak. Lastiklerinizi Jant Korumalı ( Dışa bombeli)olarak tercih ederseniz bu gibi olumsuzlukları azaltabilirisiniz. Teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 10369
benim madridlerde de benden önceki sahibi tarafından oluşmuş sizdekine benzer kaldırıma sürtme izleri var. bi ara kafaya takmıştım, zımpara vs. düzelteyim diye. pekde sağlıklı olmayacağını düşünerek vazgeçtim. sonra alışınca kafaya takmamaya başladım. ne kadar çok takarsanız o kadar gözünüzde büyüyor. kartopu büyüyerek çığa dönüşüyor. :)

boşverin.. takmayın kafaya, akışına bırakın. abim 40 yıllık oto kaporta/boya ustası. onun bu tür şeyler için herzaman söylediği mecazi bir söz var. ''hızlı gidince belli olmaz.'' 8D

Ekli dosyayı görüntüle 10369
aynısını geçen hafta salvador janta yaptım. sabah mahmurluğu geri geri yanaşmayınca kaldırıma aynen böyle oldu. ankarada bu işi layıkıyla yapan biyer bulursam gidip yaptırcam bende

aynısını geçen hafta salvador janta yaptım. sabah mahmurluğu geri geri yanaşmayınca kaldırıma aynen böyle oldu. ankarada bu işi layıkıyla yapan biyer bulursam gidip yaptırcam bende
Şuan ben de ankaradayım bulursanız haber verirseniz sevinirim gitmeden yaptırayım bende

benim madridlerde de benden önceki sahibi tarafından oluşmuş sizdekine benzer kaldırıma sürtme izleri var. bi ara kafaya takmıştım, zımpara vs. düzelteyim diye. pekde sağlıklı olmayacağını düşünerek vazgeçtim. sonra alışınca kafaya takmamaya başladım. ne kadar çok takarsanız o kadar gözünüzde büyüyor. kartopu büyüyerek çığa dönüşüyor. :)

boşverin.. takmayın kafaya, akışına bırakın. abim 40 yıllık oto kaporta/boya ustası. onun bu tür şeyler için herzaman söylediği mecazi bir söz var. ''hızlı gidince belli olmaz.'' 8D
Çok haklısınız kafa da büyütmemek gerek yoksa büyüyorda büyüyor. Çok belirgin değil aslında ama malesef gözüme çarpıyor o yüzden yaptırmak istedim 

:(  bugün benim de başıma geldi. 

jant.jpg

yüzü parlak polish olan jantları çok kötü oluyor sürtünce. boyanma ihtimali de yok ama tornada jantın yüzünden alıp düzeltiyorlar ama orj. gibi olurmu bilmiyorum. dikkat edin çok yanaşmayın kaldırıma :)

Geri
Üst Alt