Yakıt Deposu Kapağı

isikyasar

Yeni Üye
İsim
Yaşar ışık
2011 seat leon 1p

Aracımın kapılarını kilitleyip açtığımda, depo kapağı sorunsuz çalışıyor. Kapı kilidini açtığımda açılıyor, kapıları kilitlediğimde kapanıyor. Her şey normal.

Şöyle bir sorunla karşı karşıya kaldım. Aracın kapıları kilitli iken anahtarı kontağa takıp çevirdiğimde, depo kapağı kilidi açılıyor. Vag com da bakmadığım yer kalmadı. Depo kapağı motoru 2 kablolu. Bu sorunu nasıl çözebiliriz. 

İlginç bir sorun. Hızlanınca geri kilitleniyor mu peki

20 km/h den sonra kilitlenmesi gerekiyor sanki öyle biliyorum ama hiçde böyle bir duruma ciddi olarak dikkat etmedim. hem depo kapağının kilit sesi diğerlerinden biraz daha yüksek bu şekilde de anlaşılabilir aslında.

vag com bağlayıp kadran selamlamayı açtım.  sonrasında ne olduysa bu sorunu vermeye başladı. eski kodu geri yükledim ama nafile. kontak açık olduğu sürece depo kapağı açık durumda kalıyor. 15 km nin üstüne çıkınca kapıları kilitliyor ama depo kapağı kilitlenmiyor. kontağı kapatıp , kumandadan kapıları kilitlediğimde depo kapağı da kilitleniyor. Yani kumandadan kapıları kilitlediğimde depo kapağı kilitleniyor. kumandadan kapıları açtığımda depo kapağı da açılıyor. 

Vag com ile nasıl düzeltebilirim bu durumu?

Moderatör tarafında düzenlendi:
vag com bağlayıp kadran selamlamayı açtım.  sonrasında ne olduysa bu sorunu vermeye başladı. eski kodu geri yükledim ama nafile. kontak açık olduğu sürece depo kapağı açık durumda kalıyor. 15 km nin üstüne çıkınca kapıları kilitliyor ama depo kapağı kilitlenmiyor. kontağı kapatıp , kumandadan kapıları kilitlediğimde depo kapağı da kilitleniyor. Yani kumandadan kapıları kilitlediğimde depo kapağı kilitleniyor. kumandadan kapıları açtığımda depo kapağı da açılıyor. 
Vag com ile nasıl düzeltebilirim bu durumu?
Merhaba cahilligime verin ama bunda anormal olan nedir.. bence en mantikli calisma sekli bu. Ben bir sorun oldugunu dusunmuyorum

aracımda uzaktan çalıştırma modülü var. Aracımı çalıştırdığımda kapıların ve depo kapağının  kilitli olması gerekiyor. Araç çalıştığında kapılar kilitli iken depo kapağının açılması pek te normal değil.

Sizin ekstra donaniminiza uygun olmamis ona katiliyorum. Fakat benim aracimda hicbirzaman istasyona gidip kontagi kapatip yakit almiyorum start stop devereye giriyor ve pompaci kapagi acip yakit koyuyor. Bazen aliskanliktan dolayi stop etmedigimde oluyor ve kapilar kilitli oldugu halde yakit alabiliyorum. Ben sunu kasdettim hocam vag ile alakali bir problem degil bunun dogal calisma hali bence bu

Ayrica sizin kasa aracinizda merkezi kilitleme ile alakali bir kodlama yapmistim o esnada depo kapagi ile alakali hicbir detay animsamiyorum.. sadece tek tusla sadece sofor kapisi aciliyor ikinci tuslama ile diger kapilar aciliyordu ben onu tek tusla tum kapilar acilsin dige kodlamistim..

Aynı kasa ve aynı model  diğer araçlarda baktım. Motor çalışıyorken ve kapılar kilitli iken, depo kapağı kilitli. Vag com u bağladım ne olduysa ondan sonra oldu bu durum. Öncesinde sorunsuz çalışıyordu. Aracı çalıştırdığımda depo kapağı şoför kapısı kilidi ile beraber çalışıyordu.

Peki arac kilitli iken uzaktan araci calistirdiginizda depo kapagi yine aciliyormu?

Kodlamada sadece depo kapağı ile alakalı bu alan var. Burası da depo kapağı motoru aktif veya pasif durumu. Araç çalışırken anahtarla şoför kapısından kilitlediğimde kilitleniyor. Ve aynı şekilde açılıyor.  

Depo kapağı motoru 2 kablolu olduğu için ( Tofaş merkezi kilit motoru gibi) confor modülü bu motoru bilmiyor. Bu motorun herhangi adaptasyon durumu da yok gibi düşünüyorum. 

llllllllllllllllllllllllllllllll.JPG

Peki arac kilitli iken uzaktan araci calistirdiginizda depo kapagi yine aciliyormu?
Evet. Aracın içindesiniz, kapıları kumandadan kilitlediniz. Depo kapağıda kilitleniyor. sorun yok. Anahtarı kontağa takıp çevirdiğinizde kapılar kilitli kalıyor, depo kilidi açılıyor.

Peki denedinizmi ikiyonlu kilit fonksiyonunu degisen birsey olmadimi . Bit 5 isaretlediginizde ne oldu?

Peki denedinizmi ikiyonlu kilit fonksiyonunu degisen birsey olmadimi . Bit 5 isaretlediginizde ne oldu?
işaretli değilse 2 yönlü çalışıyor. İşaretlediğimde kilit kapalı durumda ise, kontak açıldığında kilit açılıyor ve hep öyle kalıyor. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Merkezi kilit sistemlerinden anlarim aslinda ama buna mantikli bir yorum yapamiyorum acikcasi kafamda takildi gece gece .. sebep ne olabilir dige cok merak ettim. Cozerseniz paylasin burdan hocam..

Geri
Üst Alt