Golf 7 Manuel 2014 geri vites takilmasi

Drsmt

Yeni Üye
İsim
Samet
Selamlarımı sunarım öncelikle

Seviyenin ön planda olduğu bu foruma katılmak keyif verici

Aracım golf 7 dizel Manuel 2014

Sorunum şu;

GERİ vites te takılı kalması.3 ay boyunca 4 defa yapmıştır. Bırakmıyor vitesi takılı kalıyor ve servisten bi çözüm alamadım. 

Özel servislere olan inancım önceki araclarimda yaşadıklarım nedenli pek kalmadı. 

Daha önce yaşayan buna benzer bi problem i olan oldu mu?

Zor geçer hocam takılı kalmaması lazım

@Drsmt Öncelikle hoş geldiniz.

Bahsettiğiniz sorunu bende ara ara yaşıyorum. Vitese geçişte zorlanma zaten var ona alışığım önceki araçlardan ama bazen geri vitesten boşa alırken ekstra güç istiyor.

Eğer arkada mesafe varsa tekrar hafif kavrama yaptırıp boşa alıyorum nispeten daha kolay geçiyor. 

Sorunum şu;

GERİ vites te takılı kalması.3 ay boyunca 4 defa yapmıştır. Bırakmıyor vitesi takılı kalıyor ve servisten bi çözüm alamadım. 

Özel servislere olan inancım önceki araclarimda yaşadıklarım nedenli pek kalmadı. 

arkadaşım bu olay yenimi başladı daha önceden varmıydı. bu sorun bende  uzun zamandır var çözüm bulmaya çalışıyorum. 

Araba 3 aydır bende öncesini bilmiyorum malesef.

Hiç denk gelmedi ama trafikte falan bazen sorun yaratabilir diye düşünüyorum 

Ama bi süre sonra kendiliğinden geçmesi belki çözüm adına fikir verebilir diye düşünüyorum 

Daha önceki aracımda ( peugeot) buna benzer sorun yaşadım.  Vitese geçiyordu sorunsuz. Vitesten boşa alırken zorlanıyordu. Bi arkadaşım şanzıman yağını değiştirdiğinde düzelebilir demişti. Yağı değiştirdim düzeldi.  

Vites geçip geçmeme olayı şanzıman dişlilerine bağlı senkromeç lerden kaynaklanır.  Umarım sorunu çözersin.

Araba 3 aydır bende öncesini bilmiyorum malesef.

Hiç denk gelmedi ama trafikte falan bazen sorun yaratabilir diye düşünüyorum 

Ama bi süre sonra kendiliğinden geçmesi belki çözüm adına fikir verebilir diye düşünüyorum 
arkadaşım ben garanti kapsamında geri vites dişlisini bile kavga döğüş değiştirttim..  Ama herhangi bir değişiklik olmadı.  Ben vites halatlarından şüpheleniyorum.

herkeste olmaması ilginç sordum insanların %99 yok . Ben özel servislere sormayı düşünüyorum. servis problemi çözemedi. Eğer bir çözüm bulursanız yada bilgi paylaşırsanız belki çözüm bulabiliriz.  

Eksik ,fazla veya yanlış bir bilgi vermek istemem çünkü Golf 7 manuel şanzuman'ını açık vaziyette hiç görmedim ama genel olarak ;

-  Vites körüğünün alt parçaları genelde kestamid malzemeden olduğu için birbiri ile çalışan kestamid malzemelerde aşınma vb. durum gözlenmelidir, ben eski aracımda WD 40 ile sorunu çözdüm , sorunu kökten kaldırmak adına da gres ile işi bitirdim ve bi daha hiç sorun teşkil etmedi, devamında....

- Vites taşıyıcı tellerin  ( eğer telli ise ) doğru çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir.Vites kolunu şanzumana bağlayan elemanlarda bir sorun varsa( gevşeklik-tutukluk gibi) vitese geçişlerde zorluklar yaşanır ,Vites kolu, şanzımana kol-çubuk-vb. bağlantı elemanları ile bağlıdır, bu elemanların düzgün çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir, eğiklik, pim-cıvata vb. parçaların çıkması – gevşemesi, yağsız kalması yine geçişlerde zorluk yaşatır.

-Burası çok önemli ;

Golf'te nasıl bilmiyorum ama , BAZI ARAÇLARIN GERİ VİTESLERİNDE SEKROMEÇ OLMAZ ...!!!    Olmadık yere şanzuman'ınınızı söktürmeyin , genelde  sekromeç bozulmuş diyerek bu yolu tercih ederler lütfen dikkat edin...!

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kroniktir.
Çoğu araç yapar ama golfte belirgin bir biçimde var.

herkeste olmaması tuhaf herkeste olsa kronik diyeceğim ama herkeste  yok.  Geri vites halatını ayarı mevcut mu? bilen arkadaşlar bilgi verebilir mi?

Sorunum şu;

sorununuz düzeltimi yada herhangi bir çözüm bulabildiniz mi? bilgi verirseniz sevinirim. 

sorununuz düzeltimi yada herhangi bir çözüm bulabildiniz mi? bilgi verirseniz sevinirim. 
Sorunu birkaç kez daha yaşadım ama çok nadir bir durum.

Bi arkadaş yazmıştı eğer arkada yeterli mesafe varsa hafif kaldırıp arabayı vitesi boşa almak en mantıklı çözüm gibi duruyor ben faydasını gördüm 

@forzaGilles 'in belirttiği gibi aracı kullanıyorum, aracın karakterine uygun kullanınca sorun kalmadı. 

@Drsmt Öncelikle hoş geldiniz.

Bahsettiğiniz sorunu bende ara ara yaşıyorum. Vitese geçişte zorlanma zaten var ona alışığım önceki araçlardan ama bazen geri vitesten boşa alırken ekstra güç istiyor.

Eğer arkada mesafe varsa tekrar hafif kavrama yaptırıp boşa alıyorum nispeten daha kolay geçiyor. 
Bende malesef işe yaramiyor geri gitsemde kavrama yapsamda boşa salmıyor.  Biraz güç uygulayarak çekip çıkarıyorum. Siz tam nasıl yaptınızı ayrıntı olarak anlatırsanız sevinirim. Belki ben yanlış yapıyorumdur.

Geri
Üst Alt