Far, gösterge ve piano black yüzeylerde çizik giderme

Ben Dslr makinam için aldığım temizlik seti ürünlerini kullanıyorum.

Temizlik işini yukarıdan(dikiz aynası) aşağıya(vites) doğru yapıyorum. ilk başta avuç içi pompası ile  yuygulama alanı üzerinde ukarıdan aşağı doğru hava basıp yüzeydeki zerrecik miktarını azaltıyorum. Sonrasında temizlik solüsyonunu sıkıp, çok bastırmadan kitin içinde yer alan microfiber bez ile siliyorum. 2 kez temizledim. Dikkatimden kaçmadıysa henüz çizik ile karşılaşmadım

Her ne kadar solüsyonun üzerinde antistatic olduğu yazsa da öyle olduğunu sanmıyorum. Kaliteli anti-static bir ürün bulmak lazım.

Plak2R gerisi teferruat :) gerçek antistatik çok geç toz tutuyor  s=s18

CMasteR dedi:
O vakit müsait olduğum bir an itina ile sipariş geçilir :) Bu arada jant temizliği için tavsiye edeceğiniz bir ürün varsa pm'den alabilirim.

major24 dedi:
O vakit müsait olduğum bir an itina ile sipariş geçilir :) Bu arada jant temizliği için tavsiye edeceğiniz bir ürün varsa pm'den alabilirim.
Jant için yine erdem boyadan (zaten plak2r alacaksınız ) atas ets olması şazım jant temizleyici konsantre üründür sulandırarak kullanabilirsiniz.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi...

Hocam plak2r icin sadece piano black kısımlardan kullansak sıkıntı olmaz dımı. Simdi internette baktımda torpidonun üzerine filan sürüyorlar. Parlıyor oraya sürünce sevmiyorum ben o parlaklığı ondan.

mcanerol dedi:
Hocam plak2r icin sadece piano black kısımlardan kullansak sıkıntı olmaz dımı. Simdi internette baktımda torpidonun üzerine filan sürüyorlar. Parlıyor oraya sürünce sevmiyorum ben o parlaklığı ondan.
Sulandırıp kullanın hocam. Ne kadar sulandırırsanız o kada mat olur. 

muallim

mcanerol dedi:
Hocam ilk sürmede parlak olacak ona lafım yok :) Fakat kurudukca mat ilk günkü gibi oluyor. Birkere kullanın göğüs üzerinde beğenmezseniz tekrar kullanmazsınız  :'(

@silvershadow

canımı çok sıkan birşey oldu mu araçtan soğuyup satttığım bile oldu :)

araç satacak kadar büyük birşey değil bu ama göstergeleri değiştirmeyi bile deneyebilirdim bu çizikler yüzünden. kullandıktan sonra kesin sonucu da yazarım inşaallah gösterge değişikliğine gerek kalmaz : ))
ürünü kullandınız mı. faydası oldu mu?
uzun zaman geçti aradan. bu ürünü unutmuştum ve kış hazırlığı yaparken aklıma geldi ve satın aldım. kargo geldiği gibi denemesini yapıp sonucu yazarım hocam

SB1907_23 dedi:
@silvershadow

canımı çok sıkan birşey oldu mu araçtan soğuyup satttığım bile oldu :)

araç satacak kadar büyük birşey değil bu ama göstergeleri değiştirmeyi bile deneyebilirdim bu çizikler yüzünden. kullandıktan sonra kesin sonucu da yazarım inşaallah gösterge değişikliğine gerek kalmaz : ))
ürünü kullandınız mı. faydası oldu mu?
uzun zaman geçti aradan. bu ürünü unutmuştum ve kış hazırlığı yaparken aklıma geldi ve satın aldım. kargo geldiği gibi denemesini yapıp sonucu yazarım hocam
@Orhan Hoca

hocam ürün geldi ve kullandım kılcal çizikleri yok etti

derin çizikler tamamen yok olmasa da bir miktar azalma oldu. derin çizikler için zımparalayıp sonra kullanın yazıyor ama buna da cesaret edemedim. birkaç kere daha kullanılırsa işe yarar belki

ayrıca göstergelere de parlaklık kazandırdı, sıfır hissi uyandırıyor. en çok hoşuma giden  tarafı da bu oldu :D

öncesi

3PYBY2.jpg

RBoLo6.jpg

sonrası

p9BqBm.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

arkadaşlar piano black yüzeydeki kılcal çizikleri gideren oldumu. olduysa hangi ürünü kullandı. gözünü sevdiğim midline plus dark silver kaplama kesinlikle çizilmeye karşı çok daha dayanıklı. comfortline ve highline piano black kaplama sanki kolay çizilsin diye seçilmiş. imkanımız olsada diğer ülkelerdeki gibi dark silver/piano black kaplama seçimini yapabilsek.

Geri
Üst Alt