Far, gösterge ve piano black yüzeylerde çizik giderme

Merhaba bu ürünü en kısa zamanda bende denemeyi düşünüyorum

sizce bu göstergelerin bu kadar hassas olmasının sebebi ne olabilir ? ben kendim özenle dikkatle bezi dokundurdum sadece sanki anahtarla zorlamışım gibi çizildi. bi yıkamacı normal silse arkadaki yazılar okunmazdı sanırım :S

Golf e vw ye hiç yakıştıramadım bu durumu umarım bu çizik giderici işe yarar. Kullanmadan başka bi plastik camda imkan varsa eğer denemenizi tavsiye ederim, Düzeltelim derken daha kötü bi sonuç ortaya çıkmasın.

ibrahim043 dedi:
Merhaba bu ürünü en kısa zamanda bende denemeyi düşünüyorum

sizce bu göstergelerin bu kadar hassas olmasının sebebi ne olabilir ? ben kendim özenle dikkatle bezi dokundurdum sadece sanki anahtarla zorlamışım gibi çizildi. bi yıkamacı normal silse arkadaki yazılar okunmazdı sanırım :S

Golf e vw ye hiç yakıştıramadım bu durumu umarım bu çizik giderici işe yarar. Kullanmadan başka bi plastik camda imkan varsa eğer denemenizi tavsiye ederim, Düzeltelim derken daha kötü bi sonuç ortaya çıkmasın.
Sanırım malzeme kalitesiyle ilgili bir sorun olmaktan çok teknik bir sorun.

Sert malzemelerin ışık geçirgenlikleri yüksek olsa da bu geçirgenlikleri güçlü ışık kaynağıyla karşılaşınca parlamayla sonuçlanıyor.

Antirefle yani parlamayı önleyici kaplama ise maliyeti çok ama çok yüksek bir malzeme.. Fakat aynı zamanda bu malzeme de çizilmeye karşı direnci çok düşük.

Bu açmaz yumuşak ve parlama yapmayan geçirgenliği yüksek malzeme ile çözümsüz ve ortada bırakılmış gözüküyor.

Yani mühendislik açısından tam bir paradoks

Moderatör tarafında düzenlendi:
Piano blackteki kılcal çizikler sinir katsayısını iyice attırıyo :(

piano black kısımlar neyse de gösterge kısmı üflesek de çizilebilir .adeta çizilmeye değil çizilmemeye karşı dayanıklı malzemeden yapmışlar. benimki mesela bayiden çıkma çizik.  muhtemelen herkeste çizik vardır  yada görmemek için iyice incelemiyorlardır incelemesinler de 8D . bu yüzden oraya jelatin tarzı bir şey yapıştırmayı düşünmüyorum , orasını o haliyle kabul ettim.

çizik yok ise jelatini yapıştırmak için orada toz olmaması lazım , orayı o tozlardan temizlerken yine çizeceksiniz .

plastik aşındırıcı çizikleri giderebilir ama yine çizilecektir . o yüzden herkesin çiziktir veya çizilecektir. böyle düşünürseniz çok takmazsınız :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
the_dr dedi:
piano black kısımlar neyse de gösterge kısmı üflesek de çizilebilir .adeta çizilmeye değil çizilmemeye karşı dayanıklı malzemeden yapmışlar. benimki mesela bayiden çıkma çizik.  muhtemelen herkeste çizik vardır  yada görmemek için iyice incelemiyorlardır incelemesinler de 8D . bu yüzden oraya jelatin tarzı bir şey yapıştırmayı düşünmüyorum , orasını o haliyle kabul ettim.

çizik yok ise jelatini yapıştırmak için orada toz olmaması lazım , orayı o tozlardan temizlerken yine çizeceksiniz .

plastik aşındırıcı çizikleri giderebilir ama yine çizilecektir . o yüzden herkesin çiziktir veya çizilecektir. böyle düşünürseniz çok takmazsınız :)
Değerli Hocam,

Süper bir yorum olmuş.

Beni dahi rahatlattınız.

her güzelin kusuru vardır değil mi murat hocam  ,eğer seviyorsak kusurları da benimsemek lazım .

@silvershadow

snoppy dedi:
@SB1907_23

Göstergede çizik oluşmasını istemiyorsanız koruyucu almanızda büyük fayda var. 5-6 dolar birşey:

Free-Shipping-MK7-PET-Car-Dashboard-Protector-Screen-Protective-Film-For-VW-Golf7-2014-Fit-MK7.jpg

http://tr.aliexpress.com/item/Free-Shipping-MK7-PET-Car-Dashboard-Protector-Screen-Protective-Film-For-VW-Golf7-2014-Fit-MK7/2015598015.html
Bu mükemmel bir alternatifmiş yahu, hay çok yaşayın  :( '

bu koruyucu filmler normal piyasada satılmıyor mu? netten mi almak lazım?

Geri
Üst Alt