Araç calışamadı ...

Laylayloom

Üye
İsim
Sinan Mert Yavuz
Herkese iyi akşamlar bugün sabah aracıma binerken bir sorun ile karşılaştım sizlerle paylaşıp belki aramızda bununla karşılaşmış ve çözümünü bulmuş biri vardır ..

normalde aracımı çalıştırırken 1100-1200 devirden başlar 900 devire gelince hareket etmeye başlarım ama bu sabah aracım 300-400 devirde çalışmaya çalıştı ve stop etti bunu  3 kere tekrarladı ..

bende bir daha ki çalıştırmamı gazlayarak yaptım 300 devirdeyken gaza yüklenince araç çalıştı ve doğruca Ankara doğuş a gittim ustanın yanında tekrar denedik yapmadı onun yanında (standart bişi onun yanında yapsa gözlerim dolardı zaten ) dedim ki bu ciddi bir problem bunu çözmeden bana vermeyin sakın dedim 2014 model 52 000 km araçla yolda kalırsam sinirden ölürüm .. ustanın da dediği şey makinede çıkmazsa bişi yapamam olması harikaydı... aracımın dsg sinede bakılmasını istiyorum kavramada problemin olduğunu düşünüyorum dedim .. dediler ki bu hafta çok yoğunuz 1 hafta aracınız bizde kalır dediler bende araç verim o zaman dedim verdikleri cevap çok komikti biz onu kaldırdık o eskidendi dediler nasıl yani dedim eskiden müşteri memnun etmek için kısa süreli veriyorduk artık 15 gün sürecek işlemler için araç veriyoruz ama isterseniz parayla kiralaya bilirisiniz dediler .. içimden yok daha neler dedim .. 

farkında olmadan içimi dökmüş bulundum bu anımı sizlerlede paylaşmak istedim gereksiz uzatmışsam özür dilerim...

KONUYA DÖNÜCEK OLURSAK bu sorun neden oluşur çözümü ne olur bilen var mıdır değerli üstadlar moralimi çok bozdu araçtan çok kötü sesler geldi ve bu arada bir not aracım her gün kullanıyorum shell 97 benzin koyarım hep hep aynı yerden alırım..  saygılar :)  

Geçmiş olsun hocam. Benim aklıma tek gelen akü. Daha önce forumda denk geldiğim bir durumda değil ne yazıkki

haklı olabilirsiniz hocam akü zayıflamış olabilir belkide bunu not aldım hocam akü ne zamanda değişmeli biliyormusunuz ?

Bu sorunun sebebi aku degil,fakir karisimdir.

Benzin deposunun uzerinde bulunan penzin pompasinda,tenten pompa diye tabir edilen,kontagi ilk actiginizda 1 2 sn tiz,ince sesini duydugunuz depodan enjektorlere kadar yakit pompalayan parcayi kontrol ettirmenizi oneririm.

Benzin filtrenizdeki tikaniklik ta buna sebep olabilir.zaten bu tarz sorunlari soguk havada yasarsiniz.

Merhabalar. Bahsettiğiniz sorunu ben de iki defa yaşadım. Benimkinde 2. De çalıştı ama hemen. Ben de yakıtı shellden almıştım. Servise aracı 1 günlüğüne bıraktım sorun yapmadi cihazda da göremediler. Daha sonra da sorunum olmadi.Yakit aldığım yeri degistirdim yine de ben. Şimdi opetten alıyorum.Arac size tahsis edilmeli bana vermişlerdi araç.

Bu sorunun sebebi aku degil,fakir karisimdir.

Benzin deposunun uzerinde bulunan penzin pompasinda,tenten pompa diye tabir edilen,kontagi ilk actiginizda 1 2 sn tiz,ince sesini duydugunuz depodan enjektorlere kadar yakit pompalayan parcayi kontrol ettirmenizi oneririm.

Benzin filtrenizdeki tikaniklik ta buna sebep olabilir.zaten bu tarz sorunlari soguk havada yasarsiniz.
Hocam doğru olabilir onu da kontrol edelim mutlaka böyle sorun varsa cözüm ne olabilir yakıt temizleyici ürünler vardı kullanayım mı faydasını görebilecek miyim acaba siz ne dersiniz ?

Merhabalar. Bahsettiğiniz sorunu ben de iki defa yaşadım. Benimkinde 2. De çalıştı ama hemen. Ben de yakıtı shellden almıştım. Servise aracı 1 günlüğüne bıraktım sorun yapmadi cihazda da göremediler. Daha sonra da sorunum olmadi.Yakit aldığım yeri degistirdim yine de ben. Şimdi opetten alıyorum.Arac size tahsis edilmeli bana vermişlerdi araç.
hocam bu uygulama yeni gelmiş zaten ben ekimde de aracı vermiştim araç vermişlerdi bana yeni gelmiş sözüm ona doğru mu değil mi bilemiyorum tabi :D hocam hep aynı nerden aldım 95 nitro aldım olmasına da ihtimal veremıyorum 1 hafta önce fulledım günlük 100 km yaptım bu haftada niye dün olduki :D bu işin gün işi var mı gerçi bilmiyorum 

@LaylayloomHocam aynı sorunu dün arkadaşımın 2003 borasında yaşadık sizinde anlattığınız gibi marşa basıyoruz 1100 devirlerde araç çalışıyor sonra 300 devirlere gelip stop ediyordu bizimde ilk aklımıza gelen akü idi oto elektrikçisi ile aracın başına gittik akü şarj ettik yine çalışmadı usta yere yatıp alttan benzin deposuna 2-3 yumruk attı araç normal marşla çalışmaya başladı daha sonra doğru şaşmaz sanayiye gittik benzin otomatiği arızalanmış. Aracınızın benzin otomatiği (motoru) arızalanmış olabilir.

@Erdem hocam benım araç normalde 1100 devirde calısıyor ama bu problemle birlikte 300 400 deviri gecemedi hiç yani 1100 e çıkamadı ..

Ama çok güzel bir bilgi oldu siz bu sorunu ilk nasıl anladınız aracı makineye takınca fiş temi gözüktü nasıl anlaşıldı sorun hocam

@LaylayloomHocam başımızdan geçenleri ustalara anlatınca hepsinin ilk söylediği bu oldu aracı PC ye bağlamadılar tabi arkadaşın aracı eski 2003 model pazartesi başka bir ustaya daha gösterecek.

@Erdem serviste ustalar bir şey bilmiyor hocam makineye takıyorlar fiş te ne çıkarsa o mesela fişte bir şey çıkmadı ya sorun yok diyip geri veriyorlar bıktım doğuştan .. garantim bu sene bitiyor bir daha uğramam .. lütfen yapılan işlemi bana söyleyin hocam

[mention=1578]Erdem[/mention] serviste ustalar bir şey bilmiyor hocam makineye takıyorlar fiş te ne çıkarsa o mesela fişte bir şey çıkmadı ya sorun yok diyip geri veriyorlar bıktım doğuştan .. garantim bu sene bitiyor bir daha uğramam .. lütfen yapılan işlemi bana söyleyin hocam
Çankaya çok yoğun.
Etimesguta götürün ikame araç alın bir an önce çözsünler bence. Orası nispeten daha az yoğun.
Zaten arayıp sorarlar şu var bu var diye.

Çankaya çok yoğun.
Etimesguta götürün ikame araç alın bir an önce çözsünler bence. Orası nispeten daha az yoğun.
Zaten arayıp sorarlar şu var bu var diye.
hocam o gün sizde ordaydınız sanırım :D  çıkarken uğradım sizi göremedim evim çok yakın çankaya ya taxi 5 tl yazıyor diğer etimesgutan dönüşüm gidişim çok zor oluyor .. :(  ve ordakide doğuş degilmi genel olarak böyle karar almış ikame araç olayı bitmiş komple :(  

Moderatör tarafında düzenlendi:

hocam o gün sizde ordaydınız sanırım [emoji3] çıkarken uğradım sizi göremedim evim çok yakın çankaya ya taxi 5 tl yazıyor diğer etimesgutan dönüşüm gidişim çok zor oluyor .. [emoji20] ve ordakide doğuş degilmi genel olarak böyle karar almış ikame araç olayı bitmiş komple [emoji20] 
En son kasım ayında uğramıştım.
Ama değişkenlik kesinlikle doğru.

Geri
Üst Alt