225-45 -17 lastik secimi

yaklaşık 1 ay önce Continental PremiumContact 6 225 45 R17 91V lastik taktırdım. Muhteşem 5 ten daha iyi diyebilirim. Yeni üretimde olan bir lastik virajlara çok sert girmeme rağmen başarılı bir performans sergiledi ve aracı yeniden sevmemi sağladı. Kesinlikle tavsiyemdir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Görüntüsü nasıl yakışıyor mu arabaya
Hankooklar mesela görüntü olarak ince yanK geniş taban olduğundan arabYı çok daha güzel gösteriyor
Conti nin duruşunu merak ettim

Görüntüsü nasıl yakışıyor mu arabaya
Hankooklar mesela görüntü olarak ince yanK geniş taban olduğundan arabYı çok daha güzel gösteriyor
Conti nin duruşunu merak ettim
hocam zaten yanak 45 olduğu için hepsi aynı ben çok araştırdım hankookta güzel yalnız bir tık contiden sert. dediğim gibi lastik ebatları aynı olduğundan sadece desen ve kalite farkı oluşuyor o kadar.

İki hafta önce lastiklerimi değiştirdim,225/45/17 Goodyear f1 eagle asymmetric 3 .

2500 km yol yaptım,hal,gidiş ve yol tutuş şahane + estetik
 @silvershadow Değerli Murat üstadım

yaklaşık 1 ay önce Continental PremiumContact 6 225 45 R17 91V lastik taktırdım. Muhteşem 5 ten daha iyi diyebilirim. Yeni üretimde olan bir lastik virajlara çok sert girmeme rağmen başarılı bir performans sergiledi ve aracı yeniden sevmemi sağladı. Kesinlikle tavsiyemdir.
Kardeşim PremiumContact 6 'nın yanak ve desen kısımlarının resimlerini çekip bizimle paylaşırmısın rica etsem..? Yeni bir lastik olduğundan nette görsel olarak pek bir paylaşım yok:( Bu arada fiyat olarak ne kadara aldın?

Kardeşim PremiumContact 6 'nın yanak ve desen kısımlarının resimlerini çekip bizimle paylaşırmısın rica etsem..? Yeni bir lastik olduğundan nette görsel olarak pek bir paylaşım yok:( Bu arada fiyat olarak ne kadara aldın?
350 tl/ad.

03.jpg

02.jpg

01.jpg

04.jpg

evet aracım comfortline. Bursa'da continantal bayisi olan argelas en uygun fiyatı da burdan aldım. Premium contact 6 daha öncede yazmış olduğum gibi yeni bir lastik yalnız 1 ay önce yağmurlar devam ettiği için yani ıslak zeminde bolca test etme imkanımda oldu. Çok beklentimin üzerinde bir lastik. Ben yaklaşık 1 ay araştırdım her markayı good year da çok güzel lastik  ikisi arasında kalmıştım şöyle ki daha önceden conti kullandığım için hep o yönde bir tık daha öndeydi benim için sport contact 5 zaten anlatmaya gerek yok çok başarılı bir lastik ben onda biraz daha sarma yaşıyordum sadece hani belki yanılıyorumdur ama sonuçta ikiside iyi.  

İki hafta önce lastiklerimi değiştirdim,225/45/17 Goodyear f1 eagle asymmetric 3 .

2500 km yol yaptım,hal,gidiş ve yol tutuş şahane + estetik
 @silvershadow Değerli Murat üstadım

Değerli üstadım;

Tüm kullanıcıların yorumları hic kuşkusuz değerli.

Sizin yol tecrübeniz ve deneyiminizdeki bir kullanıcıya herhengi bir şeyi beğenmesi daha bir özel.

Sizi yanıltmadığıma ve memnun olduğunuza ayrıca sevindim

93777571bf7f6dba391401c6edc41b7a.jpg

İkisi arasinda cok dusundum spor contact 5 aldim memnunum premium da dsndum lakin bulamadim

2. aracım (Highline 1.4 TSI Manuel) Bridgestone Turanza (225/45/17) ile geldi. Bir önceki aracımda (Comfortline 1.4 TSI Manuel) Pirelli P3 (225/45/17) vardı. 2. arabam 90 kg kadar daha ağır. 

Bridgestone Turanza belirgin şekilde konforlu geldi bana :)

2. aracım (Highline 1.4 TSI Manuel) Bridgestone Turanza (225/45/17) ile geldi. Bir önceki aracımda (Comfortline 1.4 TSI Manuel) Pirelli P3 (225/45/17) vardı. 2. arabam 90 kg kadar daha ağır. 

Bridgestone Turanza belirgin şekilde konforlu geldi bana :)
Aslında farkın kaynağı 17 inch jantlar ile 16 inch olanlar arasındaki lastiklerin yanak esneme farkı.

Lastik hamurundan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.  Çünkü bana kalırsa: 

pirelli = tuğla :)

Aslında farkın kaynağı 17 inch jantlar ile 16 inch olanlar arasındaki lastiklerin yanak esneme farkı.

Lastik hamurundan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.  Çünkü bana kalırsa: 

pirelli = tuğla :)
Kardeşim Pirelli'de yönetici olarak çalışmasına rağmen (kontenjandan ücretsiz) alabilecekken ki bir veya iki kez aldım @silvershadow Murat üstadımın dediği gibi beşbinden sonra tuğlaya bağlıyor :(

Kardeşim Pirelli'de yönetici olarak çalışmasına rağmen (kontenjandan ücretsiz) alabilecekken ki bir veya iki kez aldım [mention=3]silvershadow[/mention] Murat üstadımın dediği gibi beşbinden sonra tuğlaya bağlıyor [emoji20]
Pirelli Tuğla benzetmesi biraz agir olmus sanki [emoji1] [emoji106]

Durbanlarimda Pirelli P zero var simdilik memnunum ozellikle islak&kuru perdormansi son derece tatminkar biraz ugultu yapsada sevdim bu lastikleri.

986758778d38ceb37c9bfb978811dd49.jpg

Geri
Üst Alt