225-45 -17 lastik secimi

ysf

Üye
İsim
Yusuf
Lastik tercihi yardim!!!

Öncelikle herkese selamlar donanim haberden bu yana takibederim murat ustadimi gunluk takiplerim ama ilkkez konu aciyorum simdiden herkese cok tesekkur ediyorum

2015 1.4 tsi 122 highline golf kullaniyorum aracim biridgetstone lastikle gelmisti onceki aracimdanda bildigim icin hemen degistim michelin prmacy 3 ile hiz endeksi y baslarda iyidi ama gecen sene ozellikle sicaklarda parlak asfaltta falan asiri sarmaya basladi arac neyse dover jantlarda takili olan kisliklara gectim ama malum artik sokme vakti geldi ve yeni lastik takayim diyorum dijonlarda takili michelinlerle frene basiyorum kayiyor gaza basiyorum sariyor guvenemez oldum arac 30.000 km michelin birdaha kullanmak istemiyorum

serviste 17 jant ve ustu butun araclara baktim genelde conti sporcontact 5 ile geliyor yorumlarida genelde olumlu bende buna karar kilmistim aslinda sonra bi basladim arastirmalara forumdaki konulara falan baktim murat hocam goodyear diyor aklim karisti ama hic kullanmadim etiket degerleri contiden iyi sorum su aslinda bu arada k. Maras /elbistanda yasiyorum iklim sert ankaraya paralel...michelinden sonra conti sert ve gurultulu olurmu diyorum diger taraftanda goodyear takarsam sanirim oda michelin gibi yumusak ayni sorunlari yasarmiyim sizce ne yapmala degerlj dostlar... bu arada bazen kelimeleri yuvarliyorum telefondan yaziyrum gozumden kaciyor kusuruma bakmayin degerli yorumlarinizi bekliyorum

Lastik tercihi yardim!!!

Öncelikle herkese selamlar donanim haberden bu yana takibederim murat ustadimi gunluk takiplerim ama ilkkez konu aciyorum simdiden herkese cok tesekkur ediyorum

2015 1.4 tsi 122 highline golf kullaniyorum aracim biridgetstone lastikle gelmisti onceki aracimdanda bildigim icin hemen degistim michelin prmacy 3 ile hiz endeksi y baslarda iyidi ama gecen sene ozellikle sicaklarda parlak asfaltta falan asiri sarmaya basladi arac neyse dover jantlarda takili olan kisliklara gectim ama malum artik sokme vakti geldi ve yeni lastik takayim diyorum dijonlarda takili michelinlerle frene basiyorum kayiyor gaza basiyorum sariyor guvenemez oldum arac 30.000 km michelin birdaha kullanmak istemiyorum

serviste 17 jant ve ustu butun araclara baktim genelde conti sporcontact 5 ile geliyor yorumlarida genelde olumlu bende buna karar kilmistim aslinda sonra bi basladim arastirmalara forumdaki konulara falan baktim murat hocam goodyear diyor aklim karisti ama hic kullanmadim etiket degerleri contiden iyi sorum su aslinda bu arada k. Maras /elbistanda yasiyorum iklim sert ankaraya paralel...michelinden sonra conti sert ve gurultulu olurmu diyorum diger taraftanda goodyear takarsam sanirim oda michelin gibi yumusak ayni sorunlari yasarmiyim sizce ne yapmala degerlj dostlar... bu arada bazen kelimeleri yuvarliyorum telefondan yaziyrum gozumden kaciyor kusuruma bakmayin degerli yorumlarinizi bekliyorum
Selamlar hocam, öncelikle "sürüş tarzınıza" bağlı olarak bir lastikten beklentileriniz nelerdir? belirtirseniz daha iyi yardımcı oluruz., performanslı mı araç kullanırsınız., kasislerde ve çukurlarda patur-kütür etmeyen konforlu ve yumuşak hamurlu bir lastik mi istiyorsunuz vs. kullanım tarzınıza göre bir lastik tercih edelim...

Sakin kullanirim genelde konforlu olsun ama guven versin mevcut lastiklerim gibi kaymasin sarmasin istiyorum yani frene gaza basinca sorun yasamak istemiyorum.ama sessizlik onemli yumusak tercihim

Sakin kullanirim genelde konforlu olsun ama guven versin mevcut lastiklerim gibi kaymasin sarmasin istiyorum yani frene gaza basinca sorun yasamak istemiyorum.ama sessizlik onemli yumusak tercihim
goodyear eagle f1 fiyat performans lastiği gözümde. İşinizi görecektir.

Tesekkurler hocam benim aklim continentalde idi ama good yearla ilgili akil celici yorumlar var[emoji3] bakalim bugun ikisininde fiyatini alicam bakalim ne olacak

benim doverlarda fabrika çıkışı 205 55 16 bridgestone turanza ile geldi fransız malı..bence tr de üretilenden daha yumusak biraz daha sessiz..ama yinede konfor olarak conti ve micheline nazaran kötü..arkadasın highlineda ise conti sport 225 45 17 var..aracı kullandım ve bana göre konfor olarak bridgestonedan daha ıyı geld, yanak genişliğinin az olmasına ragmen..leventte keskin otoda sormustuk fiyatı tane 350 tl demişlerdi..eğer uygun bulursan bence conti sport ile devam et..contilerin en buyuk problemi hızlı aşınmaları imiş.buda ek bilgi..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Abi ustundekilerde michelin prm 3 idi uzdu beni sanirim birdaha michelin almam ama genede bir kayim

contiyi arastır derim..mic primacyde odullu bir lastiktir.ben daha cok balon sıkayeti duydum yumusak oldugundan..michelindan sonra bridgestona gecersen konfor soku yasayabilirsin..

Lastik tercihi yardim!!!

Merhaba hocam.

K.Maraş Elbistan da artık yaz başlamıştır yavaştan :)  Benim Tercihim Goodyear olurdu kesinlikle Contide iyidir fakat ilk sıraya goodyear koyarım. F1 idealdir sizler için.

Ayrıca Selam Olsun Memleketimize  :'(  K.Maraş Andırınlıyım bende :)   

Abi daha gelmedi sayilr yaz bu sene kis masallah cok uzun ve bol yagusli gecti ama yavas yavas isiniyoruz

Cok memnun oldum Hemserimden fikir almak guzel [emoji3] sizlerede selamlar

contiyi arastır derim..mic primacyde odullu bir lastiktir.ben daha cok balon sıkayeti duydum yumusak oldugundan..michelindan sonra bridgestona gecersen konfor soku yasayabilirsin..
Aslinda direk contiyi alacaktim buralari kurcalayinca arastrmak geregi duydu iyide yapmisim michelinde acayip bir tutunma sorunu yasadim ozellikle lastikler asindikca bu sikayetler cogaldi bridgetstonu sifirken soktum aracimdan kolay kolay demeyeyim mumkun degil kullanmam aradan sogutuyor insani[emoji3]

15-20 gün öncesine kadar bende aynı süreçten geçtim :)

Michelinin 205/55/16 ebatlarında energy saver ve primacy3 lastiklerini kullandım 2. yılına yaklaşınca lastiklerde senin yaşadığın sorunları yaşamaya başladım.Benim kullanım tarzıma kesinlikle uymuyor.

Yorumlarda G.year F1 Asymmetric 3 ön palan çıkıyor ama o da yumuşak yapılı bir lastik . o yumuşaklık 2. yılında ne tür bir sıkıntı yaratır bununla ilgili yorum okuyamadım.Conti sc 5 biraz daha eski bir lastik olduğu için 2. yılına girip yorum yapanlar fazlaca var.Orada da aşınma ön plana çıkıyor.

Bende bütçeyi kasmadan orta sertlikte orta halli bir lastik aldım.

aracımda 225 45 r17 turanza T001 lastikler ile geldi ve son derece memnunum.. Su tahliyesi ıslak yolda yol tutuşta hiçbir sorun yaşamadım :/

Geri
Üst Alt