YAY SEÇİMİ (SPOR HELEZON)

@ACD konforun azalması endişeniz olduğu için size Eibach ve Mubea önerdim. Eğer öyle bir endişeniz yoksa HR alın ki zaten kullanan @DumanG gökhan abi gayet konforlu demişti 3.5 cm olanı için.

Vogtland konusunda da atılan 1600₺'lık parçayı ilk kez görüyorum. Bilgi alırsanız ne olduğunu söyleyebilir misiniz çünkü x-treme tuning sitesinde vogtland coiloverlar 4400₺ tl. Atılan heralde farklı bir kit.

@ACD konforun azalması endişeniz olduğu için size Eibach ve Mubea önerdim. Eğer öyle bir endişeniz yoksa HR alın ki zaten kullanan @DumanG gökhan abi gayet konforlu demişti 3.5 cm olanı için.

Vogtland konusunda da atılan 1600₺'lık parçayı ilk kez görüyorum. Bilgi alırsanız ne olduğunu söyleyebilir misiniz çünkü x-treme tuning sitesinde vogtland coiloverlar 4400₺ tl. Atılan heralde farklı bir kit.
O fiyatlara coil yok dediler siteden de takip ettim var ama o markanın değil hiç duymadığım bir markaya ait.Malesef mubea temin edemiyorum.Servisler yani doğuş oto kaldırmış.HR ile ilgili de @DumanG hocama danıştım o da gayet iyi sağlıklı ve rahat dedi.Kafamda şuan çok çılgın sorular var haftaya ne olursa olsun diyip bi netliğe kavuşturucam bakalım :)

O fiyatlara coil yok dediler siteden de takip ettim var ama o markanın değil hiç duymadığım bir markaya ait.Malesef mubea temin edemiyorum.Servisler yani doğuş oto kaldırmış.HR ile ilgili de @DumanG hocama danıştım o da gayet iyi sağlıklı ve rahat dedi.Kafamda şuan çok çılgın sorular var haftaya ne olursa olsun diyip bi netliğe kavuşturucam bakalım :)
Hangi fiyatlara yok dediler ? 

Bir önceki konuda 18 jantı takınca başıma gelenleri ifade ettim.Araba leylek gibi havada duruyor hala.Sonunda karar verebildim.Yay alacağım.Ancak bir çok markanın arasında kafam bir hayli karıştı.Yaptığım araştırmalar neticesinde yay kullanınca illa ki rahattan biraz da olsa ödün vereceğim.Önemli olan bunu en aza indirgemek.Şimdi sizlere sorum hangi marka yay önerirsiniz.Hangisi rahatı minimum düzeyde bozuyor.Hangi marka yay aracı sektirmez.Kimisi HR diyor kimisi EİBACH PRO KİT kimi MUBEA VE daha niceleri.Malum bu konuda [mention=3]silvershadow[/mention] Murat abimizin başını biraz ağrıtmış bulunuyorum [emoji4] .Yardımlarınızı görüş ve düşüncelerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim [emoji4] 
Kardes takim yay alirsan Orjinal ön amotiserlerine talip olurum benimki biri patlamis

Kardes takim yay alirsan Orjinal ön amotiserlerine talip olurum benimki biri patlamis :(
Geçmiş olsun pazartesi tam olarak netleşicek eğer takım alırsam size mesaj atarım 

Merhaba Golftutkusu Dostları;

Aracıma Durban Jantlardan sonra Yay takmak macburiyet olmuştu. Benim Tercihim 1.6 Dizel DSG Golf 7 Aracım için 3.5 luk Vogland oldu.

Konfor kaybı kabul edilebilir derecede olmakla birlikte düşüş çok istemediğimden tercihimi bu şekilde yaptım. daha öncesinden 1 hafta süreli coil kullandım fakat uğraş isteyen bir durum oluştuğundan vazgeçtim [emoji4] Marka olarak H&R - Eibach- ve Vogland arasında biraz araştırma yaptım. Vogland da karar kıldım. diğer 2 markada son derece kalıteli ve tercih edilebilir elbette. 1.6 Dizel Golf 7 araçlar için Vogland Parça kodu:Önler için 956141 Arkalar: 956145 Fiyat ise 650-720 arasında değişik satıcılarda bulunabiliyor.aracınızın 40 mm ve daha fazla düşmesini isterseniz Spor süspansiyon kullanmalısınız 20 mm-35mm arası mevcut orjinal süspansiyonlarınız iş görsede imkan varsa spor süspansiyon kullanmak faydalıdır.

Sonuç olarak birkaç günlük tespitim şudur ki;  yol tutuş arttı - aracın ağırlık merkezi yere yaklaşmasıyla hemde güzel bir görünüme kavuştu.Konfor kaybı elbette olacaktır bu bende %20-25 arasında ki bunu kabul edebiliyorum. birde sekme sıçrama vs yok denecek kadar az. Benim Gibi az düşsün tatlı bir görünüm olsun ve Aracın Konfor kaybı minimum olsun düşüncesinde olanlar rahatlıkla takıp kullanabilirler. Herkese Saygı ve Selamlar 

f5f2149d975f585c89431d3e3b363703.jpg

f7196bbde6ffb268c5f849021dbd6003.jpg

Aracıma Durban Jantlardan sonra Yay takmak macburiyet olmuştu. Benim Tercihim 1.6 Dizel DSG Golf 7 Aracım için 3.5 luk Vogland oldu.

Konfor kaybı kabul edilebilir derecede olmakla birlikte düşüş çok istemediğimden tercihimi bu şekilde yaptım. daha öncesinden 1 hafta süreli coil kullandım fakat uğraş isteyen bir durum oluştuğundan vazgeçtim
emoji4.png
 Marka olarak H&R - Eibach- ve Vogland arasında biraz araştırma yaptım. Vogland da karar kıldım. diğer 2 markada son derece kalıteli ve tercih edilebilir elbette. 1.6 Dizel Golf 7 araçlar için Vogland Parça kodu:Önler için 956141 Arkalar: 956145 Fiyat ise 650-720 arasında değişik satıcılarda bulunabiliyor.aracınızın 40 mm ve daha fazla düşmesini isterseniz Spor süspansiyon kullanmalısınız 20 mm-35mm arası mevcut orjinal süspansiyonlarınız iş görsede imkan varsa spor süspansiyon kullanmak faydalıdır.

Sonuç olarak birkaç günlük tespitim şudur ki;  yol tutuş arttı - aracın ağırlık merkezi yere yaklaşmasıyla hemde güzel bir görünüme kavuştu.Konfor kaybı elbette olacaktır bu bende %20-25 arasında ki bunu kabul edebiliyorum. birde sekme sıçrama vs yok denecek kadar az. Benim Gibi az düşsün tatlı bir görünüm olsun ve Aracın Konfor kaybı minimum olsun düşüncesinde olanlar rahatlıkla takıp kullanabilirler. Herkese Saygı ve Selamlar 

Merhaba bende Vogtland 3.5 kullanıyorum dediklerinize tamamen katılıyorum. Bilgiler için ayrıca teşekkür ediyoruz. 

Saygılarımla.

Ben Teşekkür ederim Hocam . Siz ve ben gibi Vogland yay tercih etme düşüncesinde olan Arkadaşlarımıza umarım bir faydamız  dokunur. Kazasız belasız sürüşler dilerim. :'(

Konfor kaybı kabul edilebilir derecede olmakla birlikte düşüş çok istemediğimden tercihimi bu şekilde yaptım. daha öncesinden 1 hafta süreli coil kullandım fakat uğraş isteyen bir durum oluştuğundan vazgeçtim [emoji4] Marka olarak H&R - Eibach- ve Vogland arasında biraz araştırma yaptım. Vogland da karar kıldım. diğer 2 markada son derece kalıteli ve tercih edilebilir elbette. 1.6 Dizel Golf 7 araçlar için Vogland Parça kodu:Önler için 956141 Arkalar: 956145 Fiyat ise 650-720 arasında değişik satıcılarda bulunabiliyor.aracınızın 40 mm ve daha fazla düşmesini isterseniz Spor süspansiyon kullanmalısınız 20 mm-35mm arası mevcut orjinal süspansiyonlarınız iş görsede imkan varsa spor süspansiyon kullanmak faydalıdır.
f5f2149d975f585c89431d3e3b363703.jpg

f7196bbde6ffb268c5f849021dbd6003.jpg

Merhaba , hocam 1.2 araca uygun mu ve fiyatı nedir acaba ?

1.2 araca uymaz Hocam. SADECE dizel golf 7 araçlara uygun. Internette arama yaparsanız 1.2 icinde olanini göreceksiniz.

Gule gule kullanin hocam. Arka yay stili pek konfor odakli durmuyor bence 18 lik jantla cok fazla sekebilir diye dusunuyorum. :)  basiklik olarakta daha epeyi duser. Baslangic asamasi olmus bu.

Gule gule kullanin hocam. Arka yay stili pek konfor odakli durmuyor bence 18 lik jantla cok fazla sekebilir diye dusunuyorum. [emoji4] basiklik olarakta daha epeyi duser. Baslangic asamasi olmus bu.
Teşekkürler hocam
Bize bu kadar yeterli daha genç olanlar belki daha fazla basabilirler araclarini. Sekme olayi suanlik yok umarim ki olmasında. [emoji1] [emoji106]

Merhaba arkadaşlar aracım 1.2 tsi yay almak istiyorum bu konular ile ilgili çok konu var ama ben voglant 3.5 mm almayı düşünüyordum,sahibinden de dolaşırken orjinal mubea yay buldum 600 tl istiyor arkadaş sizce hangisi mantıklıdır,düşme oranı olarak heralde voglant bir tik daha alcak olur ama konfor olarak mubeamı tercih etsem bu yaylar ayrıca benim araca uyarmı acaba?

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-aksesuar-tuning-vw-golf-7-orj-mubea-spor-yay-dogustan-alindi-1.2-tsi-1.4-tsi-428214260/detay

Geri
Üst Alt