YAY SEÇİMİ (SPOR HELEZON)

ACD

Üye
İsim
Ahmet Can
Bir önceki konuda 18 jantı takınca başıma gelenleri ifade ettim.Araba leylek gibi havada duruyor hala.Sonunda karar verebildim.Yay alacağım.Ancak bir çok markanın arasında kafam bir hayli karıştı.Yaptığım araştırmalar neticesinde yay kullanınca illa ki rahattan biraz da olsa ödün vereceğim.Önemli olan bunu en aza indirgemek.Şimdi sizlere sorum hangi marka yay önerirsiniz.Hangisi rahatı minimum düzeyde bozuyor.Hangi marka yay aracı sektirmez.Kimisi HR diyor kimisi EİBACH PRO KİT kimi MUBEA VE daha niceleri.Malum bu konuda @silvershadow Murat abimizin başını biraz ağrıtmış bulunuyorum :) .Yardımlarınızı görüş ve düşüncelerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim :)  

Hem konfor hem orantılı düşme oyumu VOGTLAND dan yana kullanıyorum :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
1 mubea 2 eibach konfor anlaminda. En az dusurende bunlar zaten. Tecrubem bu yonde. 3cm den fazla dusurenler daha konforsuz oluyor

Bende Vogland derim kardş Ama amatisorleriyle takım al

Daha iyi uyum sağlar hem konfor hem sekme konusunda

+ yol tutusu vrajlarda daha güvenli

Bende Vogland derim kardş Ama amatisorleriyle takım al

Daha iyi uyum sağlar hem konfor hem sekme konusunda

+ yol tutusu vrajlarda daha güvenli
Takım olarak nedir fiyatı peki?

Servisten temin edebileceğiniz Mubea yayları VW kendi sattığına göre arkasında bizim araçlarımıza uygun bir mühendislik vardır diye düşünüyorum. Hiç yay kullanmadım ancak tercih yapacak olsaydım kesinliklikle Mubea olurdu.

İleride yaylardan kaynaklı bir sorun olursa (ör. amortisörler) ileride muhatabınız direk doğuş oto olur.

@Ugur1 in dediği gibi başka bir markadan alacaksanız amortisörleri ile takım olarak değiştirmenizi öneririm.

Servisten temin edebileceğiniz Mubea yayları VW kendi sattığına göre arkasında bizim araçlarımıza uygun bir mühendislik vardır diye düşünüyorum. Hiç yay kullanmadım ancak tercih yapacak olsaydım kesinliklikle Mubea olurdu.

İleride yaylardan kaynaklı bir sorun olursa (ör. amortisörler) ileride muhatabınız direk doğuş oto olur.

@Ugur1 in dediği gibi başka bir markadan alacaksanız amortisörleri ile takım olarak değiştirmenizi öneririm.
Bir çok yetkili servis ile görüştüm.Mubea yayların tedariğini durdurmuşlar.Benim aracım 1010 ön aks ağırlığına uygun mubea yay da bulamıyorum ender de falan da yok sanıyorsam diğer markalara yönelmek durumunda kalacağım.

@ACD Ahmet Hocam illada Mubea yay derseniz şayet ikinci el bakmanızı öneririm belki bulabilirsiniz temizinden.

Araç şayet dizel ise parça numarası  Mubea : 5G4071677B 1.6tdi   :'(

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ACD bunu duyduğuma üzüldüm, aracı satma durumumun belli olup olmamasına göre bende düşünüyordum. Kendi araçlarımız için de artık hafif hafif yan sanayi ürünlerine geçiş yapacağız sanırım.

Bir önceki konuda 18 jantı takınca başıma gelenleri ifade ettim.Araba leylek gibi havada duruyor hala.Sonunda karar verebildim.Yay alacağım.Ancak bir çok markanın arasında kafam bir hayli karıştı.Yaptığım araştırmalar neticesinde yay kullanınca illa ki rahattan biraz da olsa ödün vereceğim.Önemli olan bunu en aza indirgemek.Şimdi sizlere sorum hangi marka yay önerirsiniz.Hangisi rahatı minimum düzeyde bozuyor.Hangi marka yay aracı sektirmez.Kimisi HR diyor kimisi EİBACH PRO KİT kimi MUBEA VE daha niceleri.Malum bu konuda @silvershadow Murat abimizin başını biraz ağrıtmış bulunuyorum :) .Yardımlarınızı görüş ve düşüncelerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim :)  
Hocam yay + amortisör denen kombinasyon coilover oluyor. Arkadaşların önerdiği Vogtland Coilover 4400 tl. Bence sen en uygunundan Mubea yay al için rahat etsin. Bulamazsan da Eibach Prokit al yine için rahat eder.

Hocam yay + amortisör denen kombinasyon coilover oluyor. Arkadaşların önerdiği Vogtland Coilover 4400 tl. Bence sen en uygunundan Mubea yay al için rahat etsin. Bulamazsan da Eibach Prokit al yine için rahat eder.
Hocam herkes eibach diyo ama ben HR ile arasında kalıyorum. Her ikisini de kullanıp denemiş bir abim kesinlikle HR diyor. Forumda HR yaylarını satışa çıkartan arkadaşa mesaj attım nedir ne değildir diye görüş almak adına. Bakalım hayırlısı artık. Görüşleriniz ve fikirleriniz için teşekkür ederim. 

bahsettiğim set bu arkdaşlar.  fiyat 1600 tl olmasın lazım  10 yıl garantili 

Fahrwerke13370974824fb27d0a397f6.jpg

Geri
Üst Alt