ACİL- arabadan gelen yuksek fan sesi

ZITIPAŞA

Katılımcı Üye

İsim
İbrahim
Arkadaslar bugun,arabayla ufak bir turlamaya ciktik donunce arabada hafif bir plastik kokusu ve yuksek,fan sesi varsi stop,ettikten sonra da durmadi 5 dk kadar fan calisti ne sorun,olabilir

DPF dolduğunda yapıyor hocam endişenecek bir durum olduğunu düşünmüyorum. Rölanti devri 1000'e de çıkıyor bir dahaki  sürüşünüzde yüksek devir kullanmaya dikkat edin DPF temizlenecektir. 

@ZITIPAŞA

Moderatör tarafında düzenlendi:
DPF dolduğunda yapıyor hocam endişenecek bir durum olduğunu düşünmüyorum. Rölanti devri 1000'e de çıkıyor bir dahaki  sürüşünüzde yüksek devir kullanmaya dikkat edin DPF temizlenecektir. 

@ZITIPAŞA
Tesekkur ederim,hocam cevabiniz icin , kullanim klavuzunda da okudum ve denedim 4. Viteste en az 15 dk en az 70 km hizla gidince ve stop edince fan calismadi ve aslinda bunun sorun degil bir teknoloji,oldugunu ogrenmis oldum :)

@ZITIPAŞA rica ederim hocam en büyük probleminiz DPF dolması olsun sizinde söylediğiniz gibi çözümü basit. :)  

Ama o fan sesi benimde canımı sıkan durumların başında geliyor bazı akşamlar garaja bırakıp çıkana kadar kulağım arabada oluyor ha sustu ha susacak diye hala alışamadım normalliğine, tutku böyle bir şey.  :)  

@ZITIPAŞA rica ederim hocam en büyük probleminiz DPF dolması olsun sizinde söylediğiniz gibi çözümü basit. :)  

Ama o fan sesi benimde canımı sıkan durumların başında geliyor bazı akşamlar garaja bırakıp çıkana kadar kulağım arabada oluyor ha sustu ha susacak diye hala alışamadım normalliğine, tutku böyle bir şey.  :)  
Aynen hocam bizde onu yasadik ama insan icine binince o sessizligi konforu herseyi unutturuyor sabirsizlikla uzun yola cikmayi bekliyorum :)

Benim bu olay çok sık oluyor gibi ya. Canımı sıkıyor. İlk dizel aracım. Sürekli şehiriçi kullanılıyor. Normal mi bilmiyorum ama aracımı alalı 3 ay oldu şu an 6500 kmde ve en az 15 defa yaşadım bu temizlik olayını.

Bu olayın en güzel çözümü hafta sonu ailenizle birlikte 200 300 Km mesafede gezilecek görülecek yer var ise sürüş yapmaktır, Hem araç temizlenir kendine gelir hemde sizler ufak bir gezi yapıp motivasyon sağlamış olursunuz. Özellikle yoğun kısa şehir içi sürüşleri yapan dostlarıma önerimdir.

Bugun babam yaklasik 80 km yol yapmis ve parkedince hic ses koku falan gelmemis tavsiyeniz dogru hocam surekli sehir icinde dusuk devirlerde kullanmak motor acisindan saglikli degil sanirim rodaj mevzusu bitince daha da performansini inceleme sansim olur 

Geri
Üst Alt