TSI motorlarda yağ eksiltme problemi

serviste satılan castrol edge longlife iii 5w 30 ile

dışarıda satılan castrol edge 5w30 arasındaki fark nedir arkadaşlar
Evet farkları mevcuttur, tam adı Edge Professional LongLife III diye geçer, bu konuda pek çok yazı yazmıştım ancak zaten halihazırda çok pahalı olan bu yağın dövizin artmasıyla çok daha pahalı hale gelmiştir ve kapalı olanının litresi 78 lira gibi çılgın bir rakama ulaştı., herkesin bu yağı alması daha da zorlaştı ve birde servisin sırf yağ değişiminden aldığı işçilik ücreti 100-120 lira gibi bir rakam (kendimden biliyorum) olduğunu düşünürsek., 480-500 lira sırf yağ ve filtre değişimine vermek (araç tdi ise 80lira daha ekleyin) ile seviste periyodik bakım masrafının 650-700 lira olduğunu düşünürsek :(

Serviste satılan Edge Professional LongLife III ile ilgili yazıları profilimden ulaşabilirsiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:

939b4ab9ef460f3399600466e07f4dfe.jpg

Arkadaşlar yağ sensör:servis uyarısının sonucu aracin altındaki yağ sensöru yerinden çıkmış nasıl çıktığına avekte ki usta da şaşırmış büyük ihtimal darbe olmadığı için su birikintisine sert girmiş olabilirmişim yağ eksiltmesiyle alakası yokmuş

Bu nasıl bir tecrübe hocam geçmiş olsun :)  Hergün yeni bişey öğreniyoruz.

garanti bittiği için bundan sonra malzemeleri kendim alacagım..eskiden opel parçalarını aldıgım opelgm sitesi vw parçalarıda satıyormuş bilen bılır düzgün insanlardır..http://www.onlineyedekparca.com/Volkswagen-Golf-7-12-TSI-Bakim-Seti-Takim-Filtre-Seti-Motor-Yagli,PR-12806.html 1.2 tsi için orjinal mann filtreler 258tl hadi 100 tl de işçilik 358tl sarf malzemelerle birlikte 380tl bakım diyelim..yetkili servise göre 300tl indirimli olmuş olacak..gayet iyi bence..polen bende servis malı valeo çıkmıştı ama bazı araçlarda servisde karbonlu mann kullnıyorlarmış..farketmez ikisde kaliteli ürün..bu arada bakımdaki malzeme fiyatları neredeyse dizel opel corsa d fiyatına yakın...

Filtre kodlarınıda suraya yazalım

hava filtresi mann C27 009 

Polen Filtresi mann CU26 009 (CUK-Karbonlu)

Yag filtresi mann W 712/95

https://catalog.mann-filter.com/EU/tur/vehicle/MANN-FILTER Katalog Europa/Araçlar/Otomobiller %2B Ticari Araçlar/VW (VOLKSWAGEN)/Golf VII (5G1~BA5)/1.2 TSI ( (5G1~BA5)) CJZA (T218562)

Arkadaşlar yağ sensör:servis uyarısının sonucu aracin altındaki yağ sensöru yerinden çıkmış nasıl çıktığına avekte ki usta da şaşırmış büyük ihtimal darbe olmadığı için su birikintisine sert girmiş olabilirmişim yağ eksiltmesiyle alakası yokmuş
Tam tahmin ettiğim gibi sorun yağ seviyesi ile ilgili değildi., yağ sensörü ile alakalıydı., geçmiş olsun en azından canınızı sıkacak bir sorun çıkmadı

Aynen @forzaGilles dediğin gibi sensör sorunu. En az 4 tane özel vw servisine sordum adamlar bihaberler 

@reko yaşadığım bu sorundan sonra asla yetkili servisten vazgecmem en azından periyodik bakim icin çünkü anladığım kullandıkları yağ piyasada olmayan bir yağ

Arkadaşlar aracım 24000 kmde yağ uyarısı verdi. Bir süre bekledikten sonra kontrol ettim fotoğrafını ekliyorum işin ilginç yanı şu ben kontrol ettikten sonra uyarı gitti. Acaba nedendir ö
295f08ecc7d031f10949cb55b2c27fa8.jpg
60631b557c777989a8a7823f26c7e089.jpg

Arkadaşlar aracım 24000 kmde yağ uyarısı verdi. Bir süre bekledikten sonra kontrol ettim fotoğrafını ekliyorum işin ilginç yanı şu ben kontrol ettikten sonra uyarı gitti. Acaba nedendir ö
Hocam lütfen bu durumu ihmal etmeyin,yetkili servise götürün aracı.Önceden 1.4 tsi 140hp golfüm vardı.Bu yağ olayı tam anlamıyla başıma dert olmuştu, Adana'dan Ankara'ya dönüşte yolda kaldım.En sonunda motor rektefiye oldu.Hafife almayın lütfen,

295f08ecc7d031f10949cb55b2c27fa8.jpg
60631b557c777989a8a7823f26c7e089.jpg
Sarı uyarı çıkmış olmalı, 1 LT castrol edge 5w30 LL alıp kontrollü bir şekilde ekleyin. Bizim de başımıza geldi, 15.000 de bakıma girdiyse yaklaşık 10.000 km sonra hata almışsınız, normal. Bende de 39.500 de sarı ikaz vermişti. Artık yedekte hep 1 lt bulunduruyorum. Geçmiş olsun.

Hocalarim merhaba,

Arac 42binde 30 binde bakim oldu uzun yol donusu yag isigi yandi yandiktan sonra 125km kadar gittim yagi komplr degiistireyimmi takviyemi yapayim?

yağ eksiltmenin kullanımla bir ilgisi var mı ?

ben çok şükür 2,5 senedir böyle bir uyarıyla karşılaşmadım.

Merhaba arkadaşlar aracım 11.000 km'de ve hiç yağ eksiltme uyarısı almadım belki yumuşak kullandığım içindir ancak 2000 km yol yapıcam bakım öncesi. Servis eğer yağ eksiltme olmuşsa bakıma kadar idare etsin diye yağ takviyesi yapar mı ? Yaparsa ücretli mi olur ?

Hocalarim merhaba,

Arac 42binde 30 binde bakim oldu uzun yol donusu yag isigi yandi yandiktan sonra 125km kadar gittim yagi komplr degiistireyimmi takviyemi yapayim?
Merhaba hocam;

15.000 km'de veya yılda bir hangisi önce dolarsa yağ filtre genel bakım yapılır. Yılınız dolmamışsa yağ ne kadar eksilmişse ekleyerek 3.000 km daha kullanabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak zaten 3.000 km kalmış ekstradan 1 lt. yağ alana kadar komple genel bakıma da girebilirsiniz

Geri
Üst Alt