Yakıt önerisi

Arkadaşlar değerli görüşleriniz için teşekkür ederim. Hepimiz için aydınlatıcı oldu. Keyifli ve kazasız sürüşler diliyorum herkese. İyi akşamlar

Ben BP ya da Opet aliyorum. Çok nadir Total

Opetten alıyorum, hem kalitesine güveniyorum hemde en temiz istasyonlara sahipler gerçekten

Opetten alinca dizelin sesinin arttigini hissediyorum total excellium denedim cok hosuma gitti sesi resmen az geliyor , eve yakin BP var ultimate dizel de guzel bence 

Duruma göre değişiyor,hemde çok değişkenlik gösteriyor.
Mesela uzun yolda cruise controlu 120 kms saat olarak sabitlerseniz eğer 950 km yapabilirsiniz.
Bunun yanında 180-200 veya daha fazlasını isterseniz üç çeyrek depoyla 450 km ancak yapabilirsiniz.
İstanbul şehir içi ise trafiğe bağlı olarak 7/8 arası yakıyor.

1.4 Tsi 125 hp Dsg Bluemotion 2016/3

IMG_5452.JPG

IMG_5453.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:
Opet benim deneyimleri me göre de hilesiz yakıt satıyor.  

Sanırım köpük ve basınç numaralarıyla bizden her depoda onda 2 oranında calabiliyorlar.

Bir de katkılı yakıt diye de dolandıriliyoruz. Benzin yerine 10 da bir fiyatından katkılarına on misli ve hatta pazarlama hilesi ile daha da fazla ödüyoruz.

Üreticinin kılavuz kitabında belirttiği üzre benzinin katkısız olanını kullanmalısınız.  
Ben % 5 puan veriyor diye hep BP'den aldım ve Ultimate benzin aldım, fazla ödeme dışında araca herhangi bir zararı olur mu ilerleyen dönemlerde?

Değerli Adnan Hocam

50 litre resmi rakam ve 5 litre taşma deposu yad a yedek depo denen kısımdır. 

Murat Hocam, datasheet te 50 litre yazıyor ve ek yakıt tankı ile bizim depolar 55 litre mi oluyor? Dün eve geldiğimde 10km sonra yakıt alınız dedi. Merak ediyorum bu uyarı 50 litrelik alana dahil sanırım. Oralarda bir yerlerde 5 litre benzin daha mı var?

Murat Hocam, datasheet te 50 litre yazıyor ve ek yakıt tankı ile bizim depolar 55 litre mi oluyor? Dün eve geldiğimde 10km sonra yakıt alınız dedi. Merak ediyorum bu uyarı 50 litrelik alana dahil sanırım. Oralarda bir yerlerde 5 litre benzin daha mı var?
55 litre degerli Hocam

Taşma seya genleşme  deposu da denen bu kısım yedek depo da 5 litre olarak da anıliyor. 

Onlarca kere yazarkasa  fişleri ile kanıtlandı.

Bu kısmın yakıtla doldurulması önerilmez bu nedenle kayıtlarda bulunmaz.

Nerden alırsanız alın tüm Türkiyedeki mazotun yüzde 35 i zaten lukoil malı...hangisi ucuzsa onu alın bence...

55 litre degerli Hocam

Taşma seya genleşme  deposu da denen bu kısım yedek depo da 5 litre olarak da anıliyor. 

Onlarca kere yazarkasa  fişleri ile kanıtlandı.

Bu kısmın yakıtla doldurulması önerilmez bu nedenle kayıtlarda bulunmaz.

Murat hocam, vermiş olduğunuz bilgiler benim için çok önemlidir. Teşekkür ediyorum. Tecrübelerinizden faydalanmak çok güzel.

Opet benim deneyimleri me göre de hilesiz yakıt satıyor.  

Sanırım köpük ve basınç numaralarıyla bizden her depoda onda 2 oranında calabiliyorlar.

Bir de katkılı yakıt diye de dolandıriliyoruz. Benzin yerine 10 da bir fiyatından katkılarına on misli ve hatta pazarlama hilesi ile daha da fazla ödüyoruz.

Üreticinin kılavuz kitabında belirttiği üzre benzinin katkısız olanını kullanmalısınız.  
Hocam ben 1.4 tsi aracım için daima shell v power nitro kullanıyorum katkılıdır daha iyidir mantığı ile sizce yanlış mı yapıyorum? Normal 95 oktan mı kullanmam gerekir?

Hocam ben 1.4 tsi aracım için daima shell v power nitro kullanıyorum katkılıdır daha iyidir mantığı ile sizce yanlış mı yapıyorum? Normal 95 oktan mı kullanmam gerekir?
Aracı imal eden fabrikanın aracı tasarlayan ve test eden mühendislerinin kullanıcı kılavuz kitapçığındaki önerisi: 

95 oktan benzin kullanın. Katkı içeren veya yakıt katkısı kullanmayın.

Karar sizin değerli üstadım.

BP kullanıyorum gayette güzel yakıt ayrıca bir dönem doğuş otoya %3 indirim yapıyorlardı şimdi %5 indirim veriyorlar. BP devam ;)

Ben arabayı aldığımdan beri shellden alıyorum. Şimdilik bi sıkıntı yok.Geçen gün depoyu fulledim menzil 740 km gösteriyor.

Araç 1.2 tsi manuel

Geri
Üst Alt