yeni golf

TC Emre Murat

Yeni Üye
yeni golf almayı düşünüyorum sizce 150 dsg mi 125 dsg mi  şu anda 1.4 96 ps fiyesta sahibiyim hangisi benim için en iyisi olur yoksa çokmu takıntılıyım ?

Makyajlı golf alacaksanız, 1.5 tsi motorları beklemenizi tavsiye ederim.  Bu arada foruma hoşgeldiniz.

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz  @TC Emre Murat Hocam.

Şayet 1yıl kadar daha beklerim derseniz 1.5 benzinli motoru almanızı tavsiye ederim. yok o kadar bekleyemem derseniz eğer 1.4 125 hp TSI benzinli son derece tatminkar ve verimli olacaktır. Golf MK7 fiesta aracınız sonrası sizleri çok şaırtacak kendine hayran bırakacaktır buna dikkat etmenizi öneririm :)  

Hocam Highline alma derdiniz yoksa 1.4 yerine 1.2 comfortline bir araç bakabilirsiniz. Turbo olduğu için daha seri hissettirecektir.

1.4 125ps-150ps

1.2 110ps

Hocam şu anki aracınız sizi üzmüyor ise 1.0 tsi bile sizi fazlası ile mutlu edecektir. Çok güç aramıyorsanız boşa fazla para vermeyin.

yeni golf almayı düşünüyorum sizce 150 dsg mi 125 dsg mi  şu anda 1.4 96 ps fiyesta sahibiyim hangisi benim için en iyisi olur yoksa çokmu takıntılıyım ?
Golf tutkunu Dostlar arasına hoş geldiniz 

DSG alabilecekseniz 1.4 motor tercih ettiyseniz size 150 beygirlik ACT motorlu tavsiye ederim. 

Sakın kullanımda 1.2 TSI ı geride bırakacak kadar ve 1.6 TDI ile mücadele edebilecek denli ekonomik kullanıma sahiptir.

125 Beygirlik motorla en büyük farkı torkun yüksek olması ve yüksek hızlara daha istekli tırmanmaya meyilli olması ve 120 km den sonra ara hızlanmalarda farkı  belirginleşir. 

Ama mutlaka sürüş profili seçimi aramalısınız. Nedeni ise DSG nin ömrünü uzatması, uzun düzlük veya aşağı hafif meyilli yollarda boşa alma özelliği nedeniyle almalısınız 

1. 1.5 TSI EVO

2. 1.4 TSI 150 ACT

3. 1.4 TSI 125

4. 1.0 TSI

Moderatör tarafında düzenlendi:
Makyajlı golfte ACT teknolojisi artık yok. Onun için eğer 125 bg size yeterli gelecekse sadece 25 bg için 6000 tl fark vermenin pek mantığı yok bence.

Geri
Üst Alt