Birkaç Soru

Berkay

Yeni Üye
İsim
Berkay
İyi akşamlar arkadaşlar. Aklıma takılan soruları sizlerle paylaşmak istedim.

1-Golf 7 Comfortline aracıma u led ve led stop girmek istiyorum. Çıkma mı almalıyım yoksa yurtdışından mı ?

2-Orjinal jantlarımı değiştireceğim. Replica jantlar zararlı mı ? Veya önerebileceğiniz bir jant var mı ?

3-Llumar cam filmi için 600 lira fiyat aldım 6 cam. Pahalı mı ?

4-Katlanır ayna yaptırmak istiyorum. Onu nasıl yapabilirim ? Yan aynaların değişmesi mi gerekiyor ? Bunun ile beraber ayna altı aydınlatma oluyor mu ?

Yardım eden herkese teşekkürler. İyi forumlar. Biraz fazla soru sormuş olabilirim kusura bakmayın.

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi akşamlar arkadaşlar. Aklıma takılan soruları sizlerle paylaşmak istedim.

1-Golf 7 Comfortline aracıma u led ve led stop girmek istiyorum. Çıkma mı almalıyım yoksa yurtdışından mı ?

2-Orjinal jantlarımı değiştireceğim. Replica jantlar zararlı mı ? Veya önerebileceğiniz bir jant var mı ?

3-Llumar cam filmi için 600 lira fiyat aldım 6 cam. Pahalı mı ?

4-Katlanır ayna yaptırmak istiyorum. Onu nasıl yapabilirim ? Yan aynaların değişmesi mi gerekiyor ? Bunun ile beraber ayna altı aydınlatma oluyor mu ?

Yardım eden herkese teşekkürler. İyi forumlar. Biraz fazla soru sormuş olabilirim kusura bakmayın.
Merhabalar Berkay Bey; Sırayla cevap verecek olursam 

1- Çıkmadan ziyade yurtdışından temin edilebilir.

2-Replika jant tavsiye etmem. orjinal 2.el orjinal jant tavsiye ederim.

3-Lumar orjinal kaliteli ürün gayet iyidir. fiyat fena değil ama pazarlık yapın derim

4-Katlanır ayna sonradan yapılabilen bir opsiyon fiyat/Değer durumunu göz önüne alarak değişim yapılabilir. aynalar değişim gerektirecktir.

Diğer dostlarımızında görüşlerini almanızda fayda vardır  :'(

Merhabalar Berkay Bey; Sırayla cevap verecek olursam 

1- Çıkmadan ziyade yurtdışından temin edilebilir.

2-Replika jant tavsiye etmem. orjinal 2.el orjinal jant tavsiye ederim.

3-Lumar orjinal kaliteli ürün gayet iyidir. fiyat fena değil ama pazarlık yapın derim

4-Katlanır ayna sonradan yapılabilen bir opsiyon fiyat/Değer durumunu göz önüne alarak değişim yapılabilir. aynalar değişim gerektirecktir.

Diğer dostlarımızında görüşlerini almanızda fayda vardır  :'(
Bana önerebileceğiniz bir link var mı led için ?

Jant değişimi yaparsam kendi jantlarımı satmalı mıyım yoksa kış lastikleri için saklamalı mıyım ?

Her şey için teşekkür ederim.

Led icin aliexpres den bakabikirsiniz yada TR de satanlarda var Googleden aratirsiniz da olur aslinda. jant icinde elinizde imkan varsa 2. yi alin derim diger orjinal her zaman lazim olabilir kislik ve satis aninda orjinal dusunen ler icin. hepsini bir anda yapmayin derim hem guzel ve kaliteli olarak hemde icinize sinerek yalin. sonradan fikriniz değişebilir baska secenekler icin. Hayirli olsun simdiden.

3. Llumar 600 bence iyi fiyat. 

Ben arka cam hariç o fiyata yaptırmıştım 1 yıl önce.

Merhaba Berkay Bey, led stopları servis 1600 TL ye takıyor, üstelik taksit imkanı var. Bunu da bir alternatif olarak düşünebilirsiniz. Yalnız servisteki ustayı paralel hat çekmesi konusunda bilgilendirmenizde fayda var. Forumdan okuduğum kadarıyla bazı ustalar paralel hat çekmeden bağlıyormuş, bu durumda çizgi ledlerin kesiştiği kısım yanmıyormuş. U led orjinal çok pahalıya geliyor bu arada..

3. Llumar 600 bence iyi fiyat. 

Ben arka cam hariç o fiyata yaptırmıştım 1 yıl önce.
Teşekkürler.

Merhaba Berkay Bey, led stopları servis 1600 TL ye takıyor, üstelik taksit imkanı var. Bunu da bir alternatif olarak düşünebilirsiniz. Yalnız servisteki ustayı paralel hat çekmesi konusunda bilgilendirmenizde fayda var. Forumdan okuduğum kadarıyla bazı ustalar paralel hat çekmeden bağlıyormuş, bu durumda çizgi ledlerin kesiştiği kısım yanmıyormuş. U led orjinal çok pahalıya geliyor bu arada..
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Değerlendireceğim. Orijinal u led'e servis ne kadar istiyor ?

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Değerlendireceğim. Orijinal u led'e servis ne kadar istiyor ?
Onu servise sormadım fakat dışarda 6.000 TL den aşağı değildi. Aracın beynine kadar değişiyor çünkü. Taiwan ürünü düşünürseniz onlar 2000 TL civarı ama ne denli sağlıklı yada ömrü nedir orası işte soru işareti [emoji4]

Onu servise sormadım fakat dışarda 6.000 TL den aşağı değildi. Aracın beynine kadar değişiyor çünkü. Taiwan ürünü düşünürseniz onlar 2000 TL civarı ama ne denli sağlıklı yada ömrü nedir orası işte soru işareti
emoji4.png
Ben de okumuştum. Muayenede de sorun oluyormuş galiba. Servisten bunun için de fiyat alacağım hız sabitleyici ve park sensörü ile birlikte. Bu dediklerimin fiyatını biliyor musunuz ?

Berkay hocam arabayi degistirip highline alma imkanınız varsa ben onu tavsiye ederim size.

Sordugunuz sorudaki tum ekstra donanimlari 1.6 tdi comfortline aracima bizzat uyguladim.

1.replica (taiwan) cift u led temmuz ayindan beri kullaniyorum.en ufak bir sorun yasamadim.

2.led stoplari izmir vosmer den 1357 lira nakit fiyata alip bizzat kendim taktim.

3.replica 18 inc durban jant ve bridgestone turanza lastikler kullaniyorum 225x40x18.replica var replica var.orjinal et ve ofset degerinde replica temin ederseniz sizi uzmez.(en az 10 aracimda da replica jant kullandim.binlerce km turkiyenin her yerinde yol yaptim.hic sikinti yasamadim.)

4.katlanir ayna icin ayna ayar dugmenizi ve dis dikiz aynalarinizi katlanir olanla degistirmeniz yeterli.sonrasinda kodlama ile aktif etmek mumkun.ben katlanir aynalari cikma aldim.ayna alti led ler,katlanir aynanin altinda mevcut.standart zaten.

Orjinal 16 jantlarimi da jant alirken sattim.bosuna saklamanin anlami yok bence.(kis lastigi zorunlu olan bi ilde yasiyorsaniz ve kar lastigi kullaniyorsaniz bilemem.)

(Aynalarimi alirken de ustunden cikanlari verip uzerine fark vererek takas yaptim.)

Cam filmi ise gercek lummar ise fiyat ön cam dahil ise uygun.ön cam haric ise pazarlik yapin derim.

Izmirde ya da yakin cevrede iseniz hepsi icin yardimci olurum.

Geri
Üst Alt