Yağmur Sensörüm Devreye Girmiyor

toso

Yeni Üye
İsim
Türker Birgül
Selamlar, 2013 model higline golf aldım ne var ki yağmur sensörünü otomatiğe alınca fasılalı çalışma modunda yağmur yokken çalışıyor. Normalde olması gereken yağmur yokken çalışmaması, herhangi bir ıslanma olunca devreye girmesi şeklinde olmalıydı, yanılıyormuyum? Ekrandan ilgili bölümü de aktif hale getirdim, daha ne yapmalıyım bilemedim. Yanı sıra sağ aynanın geri vitese takınca aşağıya inmesi de standart diye biliyorum ama o da inmiyor :(  Yardımcı olursanız sevinirim.

Selamlar, 2013 model higline golf aldım ne var ki yağmur sensörünü otomatiğe alınca fasılalı çalışma modunda yağmur yokken çalışıyor. Normalde olması gereken yağmur yokken çalışmaması, herhangi bir ıslanma olunca devreye girmesi şeklinde olmalıydı, yanılıyormuyum? Ekrandan ilgili bölümü de aktif hale getirdim, daha ne yapmalıyım bilemedim. Yanı sıra sağ aynanın geri vitese takınca aşağıya inmesi de standart diye biliyorum ama o da inmiyor [emoji20] Yardımcı olursanız sevinirim.
Hocam yağmur sensoru bozulmuş büyük ihtimalle. Daha önce de karşılaştım böyle bir durum ile. Aynanın altındaki sensor değişince düzelir. Sensör almadan önce benimle de iletişime geçin hocam.

Bu işlerle mi uğraşıyorsunuz? Yaklaşık kaça mal olur acaba?

Bu işlerle mi uğraşıyorsunuz? Yaklaşık kaça mal olur acaba?
Hocam çinden sipariş ederseniz 30$ 40$ civarı. Minimum. 30 gün civarı sürer gelmesi. Burada da 200tl bulursunuz en ucuz.

Özel servisler mi yapar değişimi, nerelerde yaptırabilirim acaba?

Kendim mi? Yok artık o kadar basitmidir? Kusura bakma aracı henüz pek tanımıyorum, bu yüzden pek emin değilim, bu konuda alım için ve değişim için birer link atarsan duacın olurum..

Kendim mi? Yok artık o kadar basitmidir? Kusura bakma aracı henüz pek tanımıyorum, bu yüzden pek emin değilim, bu konuda alım için ve değişim için birer link atarsan duacın olurum..
Kendiniz yapabilirsiniz. 

Hangi ildesiniz Hocam, yardımcı olacak arkadaşlarda olabilir.

Tekirdağ çorludayım ama zaman uygun olursa ist avrupa yakasında da olabilir

Biraz daha araştırayım belki de yapabilirim. İlginize teşekkürler

Hocam yağmur sensoru bozulmuş büyük ihtimalle. Daha önce de karşılaştım böyle bir durum ile. Aynanın altındaki sensor değişince düzelir. Sensör almadan önce benimle de iletişime geçin hocam.
Merhaba aynı sorun bende de vardı eğer araçtaki sensör orijinalse klimayı auto modda çalıştırın deneyin silecek kol ayarı int’te dursun ışık anahtarı auto modda. Ekranda da yağmur silecekleri aktif olsun bakalım çalışacak mı ? Bende 1 yıl sonra böyle çalıştı bugün.Sonucu bize de yazın ama

kolay gelsin

Geri
Üst Alt