Kararan iç dikiz aynası

Bekirozcan

Yeni Üye
İsim
Bekir
Merhaba arkadaşlar yaklaşık bir ay önce 2016 model comfortline golf 7 aldım iç dikiz aynasıyla ilgili bir sorum olucaktı , comfortline paketi içerisinde otomatik kararan iç dikiz aynası mevcut mu acaba aracı aldığımda ayna kararmış vaziyette değildi sonra nasıl olduysa kendiliğinden karardı ve o şekilde de kaldı ışığa duyarlı olduğunu düşünmüyorum çünkü sabah akşam hep aynı şekilde sonra bugün nasıl olduysa aynam ilk haline döndü yanlışlıkla bir şey mi yapıyorum da karartıyorum yada açıyorum anlayamadım konuya açıklık getirebilirse biri çok sevinirim

Comfortline'da ışık paketi alınırsa kararan dikiz aynası geliyor. Sizin araçta otomatik yanan farlar var mı ? Eğer varsa ışık paketi vardır. 

Bir de aynanın altında ışık var mı ? 

Aynanın altında ışık yanıyor mu ona dikkat etmedim bakmam gerekiyor ama farlar otomatik yanıyor 

Dediğiniz gibiyse peki akşamları kararması gerekmez mi bende kafasına göre sabah akşam hep kara 

o  zaman ışık paketi var, otomatik kararan ayna var .  Yeni nesil aynaların nasıl kapatılıp açıldığını bilmiyorum, ben de eski nesil ve ayna altında düğmesi var , oradan kapatıp açıyorum.

2016 model aracımda kararan dikiz aynası mevcut fakat altında ışık yok sanırım yeni tip dikiz aynalarda benim aynam çerçevesiz.Konuyu açan arkadaş sanırım ti

ye almak için açmış konuyu ?

Pardon anlayamadım ? Ben aynanın altında ışık olup olmadığına dair bir şey söylemedim tiye almak gibi bir amacımda yok yeniyim ve soruma cevap aradım sadece dikkatli okuyun lütfen

gördüğünüz gibi aslında sorunuzun cevabı bu eğer bu paket var ise aracınız da kararan dikiz aynası mevcuttur. fakat onuda bilmiyor iseniz dikiz aynanızın arka kısmına bakınız eğer ufak bir delik mevcut ise bu sisteme sahipsiniz demektir.otomatik kararan dikiz aynası çalışma prensibi şu şekildedir: aynanın ön kısmında kalan sensör karanlık size doğru olan sensör ışık alıyor ise ayna yeşile dönmeye başlar bu sayede gece sürüşlerinde arkadan gelen araçların ışığı sürücünün gözünü almaz.

Sizin araçta otomatik yanan farlar var mı ?

2016 model aracımda kararan dikiz aynası mevcut fakat altında ışık yok sanırım yeni tip dikiz aynalarda benim aynam çerçevesiz.Konuyu açan arkadaş sanırım ti

ye almak için açmış konuyu ?
Hocam konuda bahsedilen ışık yan aynaların altında bulunuyor.

benim aarcım da ışık görüş paketi mevcut fakat sizin bahsettiğiniz ayna altı ışık yok aracımda ?

arkadaşlar yeni nesil kararan dikiz aynası çerçevesiz düğme yada ışık felan yanmaz eski nesil in fotoğrafı yok ama o da çerçeveli ve aynanın ününde yeşil ışık yanıyor altında açma kapama düğmesi bulunuyor 

söylediklerim sizin aynada mevcut sa vardır yada siz kendi dikiz aynanızın fotosunu atın söyleyelim 

benim dikiz aynam bu çerçevesiz 

IMG_1885.JPG

Merhaba arkadaşlar yaklaşık bir ay önce 2016 model comfortline golf 7 aldım iç dikiz aynasıyla ilgili bir sorum olucaktı , comfortline paketi içerisinde otomatik kararan iç dikiz aynası mevcut mu acaba aracı aldığımda ayna kararmış vaziyette değildi sonra nasıl olduysa kendiliğinden karardı ve o şekilde de kaldı ışığa duyarlı olduğunu düşünmüyorum çünkü sabah akşam hep aynı şekilde sonra bugün nasıl olduysa aynam ilk haline döndü yanlışlıkla bir şey mi yapıyorum da karartıyorum yada açıyorum anlayamadım konuya açıklık getirebilirse biri çok sevinirim
Hocam aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın.

Aynanın bi resmini çekip paylaşırsan çözümu sunabiliriz

Mrb arkadaşlar golf 7.5 iç dikiz aynası lazım bana comfortline araba camın üstündeki kutucuklarınla beraber

Geri
Üst Alt