GOLF 7 ÖN CAM SAĞ FİTİLİ

Erdem

Üye
İsim
Erdem
Arkadaşlar hafta sonu İstanbul seyahatimde tatsız bir olay oldu kağıt toplayıcı el arabasını geri çekince resimdeki olay gerçekleşti neyse ki ön direğe gelmedi ön cam sağ fitilin değişmesi lazım bilgisi olan daha önce değiştiren arkadaşlardan önerilerini ve yardımlarını bekliyorum pahalı bir parçamıdır eğer ucuzsa servise gitmeyi düşünüyorum. 

Teşekkürler.

IMG_3792.JPG

Servise gidin hocam pahallı olacağını sanmam. Bir seçenek daha var. Cam çıtası.

Servisle görüşüm iki parçadan oluşuyormuş fiyatı 58 TL. Yedek parçacıları aradım servisten değiştirebilirsiniz dediler.

Hocama katılıyorum cam çıtası da taktırabilirsiniz bence güzel de bir görüntü elde edersiniz :)

Geçmiş olsun. 

Benim aracında on cam fitilinde sebebini anlayamadığım bir iz var nasıl olduğuna dair en ufak düşüncem yok.

Resim ekliyorum sizce neden olmus olabilir acaba fikri olan varmi?

IMG_1929.JPG

Geçmiş olsun. 

Benim aracında on cam fitilinde sebebini anlayamadığım bir iz var nasıl olduğuna dair en ufak düşüncem yok.

Resim ekliyorum sizce neden olmus olabilir acaba fikri olan varmi?

Ekli dosyayı görüntüle 10242
Aynı durum ikinci passat model aracımda oldu yıkamacıda vurulan tazyikli su sebebiyle oluştu çok yakınında tazyikli su yiyince olmuştur diye düşünüyorum zira benimkine çok benziyor :)

Aynı durum ikinci passat model aracımda oldu yıkamacıda vurulan tazyikli su sebebiyle oluştu çok yakınında tazyikli su yiyince olmuştur diye düşünüyorum zira benimkine çok benziyor :)
Hocam valla çok sağolun ya. Bu nasıl aklıma gelmedi benim, ütü izi olma ihtimalini bile düşündüm ama tazyikli su gelmemişti aklıma. Tekrar teşekkürler.

Hocam valla çok sağolun ya. Bu nasıl aklıma gelmedi benim, ütü izi olma ihtimalini bile düşündüm ama tazyikli su gelmemişti aklıma. Tekrar teşekkürler.
Rica ederim ne demek :)

Resimde kırmızı ile işaretli cam fitili bu kısım için cam çıtası bulamadım.

IMG_1982.JPG

O kadar kötü gözükmüyor hiç oynamayın bence ileride daha kötü olursa değiştirirsiniz. Arkadaşlar kapı camı zannetti sanırım ön camda çıta görmedim daha önce

@Erdem Hocam benim araçta da  var ön camda. Tazyikli su tabancasının ucu  ile oluşuyor bu defekt. Gözümün önünde volvo s60 ın ön kaputunu , yıkayayım derken aynı şekilde soydukları için, rica ediyorum artık fazla basınçlı yıkamayın diye. Bir ayarı var çünkü elektrikli süpürgeler gibi su basıncının. Çünkü suyun basıncı arttıkça yıkamacıların kol kuvvetinde artış olmuyor doğal olarak. Belli bir yıkama sayısından sonra kol kasları güçsüzleşiyor ve  kaçırıveriyorlar tabancayı. Bunu için değişimin gereksiz olduğunu düşünüyorum. Silikon bir dolgu materyalini renklendirip orayı doldurabilirsiniz.

Arkadaşlar bugün Eskihisar VW gittim ve cam fitilini değiştirdim Çankaya doğuşun 58 tl istediği parçaya burada 47 lira aldım ve montaj yaptırdım gitmişken aracın yağına suyuna baktırayım dedim aracı Haziranın sonunda almıştım şuan 8800 km de bir lt. yağ eksiltmiş 54 liraya bir lt. yağ eklendi ve soğutma sıvısına takviye yaptılar. 

Ekli dosyayı görüntüle 10286

Arkadaşlar bugün Eskihisar VW gittim ve cam fitilini değiştirdim Çankaya doğuşun 58 tl istediği parçaya burada 47 lira aldım ve montaj yaptırdım gitmişken aracın yağına suyuna baktırayım dedim aracı Haziranın sonunda almıştım şuan 8800 km de bir lt. yağ eksiltmiş 54 liraya bir lt. yağ eklendi ve soğutma sıvısına takviye yaptılar. 
/monthly_2017_03/58cdb0237a2a3_camfitili.thumb.jpg.511722605b02f5fadfa2de0f0d1b1aaa.jpg
Ankara da çok şükür birden fazla bayi var ve alternatif oluşturuyor.

Bazen etimesgut ile çankaya arasında
İkiside doğuş olmasına rağmen fiyat farkı çıkıyor.

İyi yapmışsınız hocam. Güle güle kullanın.

Ekli dosyayı görüntüle 10286
Hocam aracımdan almışlar nasıl temin ettin

Geri
Üst Alt