Klima konsolundaki SETUP tuşu

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Klima konsolundaki SETUP tuşu

Bu tuş aslında Media ekranı üzerinden Klima ayarları yapacağımız Menüye de kısayol tuşudur.

Ekranın üst alanında güncel klima ayarları gösterilir;

örneğin, sürücü ve ön yolcu tarafında ayarlanan

sıcaklık. +22 °C (+72 °F) ve altındaki sıcaklıklar

mavi oklarla, +22 °C (+72 °F) üzerindeki sıcaklıklar

ise kırmızı oklarla gösterilir.

Fonksiyonu açmak veya kapatmak veya alt menüyü

seçmek için ilgili fonksiyon alanına dokunun.

/Klima profili tuşu ile AUTO modunda fan seviyesi ayarı Hafif, orta ve güçlü arasında seçim yapılabilir.

/OFF Climatronic sisteminin kapatılması.

/ON Climatronic sisteminin açılması.

/Ek kalorifer menüsünün açılması

/Ayarlar anlamına gelen içiçe geçmiş dişliler olarak sembolize edilen tuş

alt menünün

//AUTO modunda fan seviyesi ayarı Hafif, orta ve güçlü arasında seçim yapılabilir

//Ek kaloriferin açılması ve kapatılması için

//Otomatik hava sirkülasyonunun açılması ve kapatılması için

//Alt menünün kapatılması için fonksiyon alanını

kontrol etmenizi sağlar

a26jZg.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar bu denilen şeyi ben bir türlü bulamadım, yapamadım. Araç 2014 highline. Yardımcı olabilir misiniz? 
Değerli Hocam;

Bu ayar için 2015 model olmalı.

Fakat VAG kablosu ile açılabilir.

BU ekrana ait Kaliteli bir fotoğraf ekleyebilirsek güzel olurdu...

@MSE

Değerli Hocam;

@MSE
Hazırda var mı hemen bakıyorum ...

Bakıldı ve eklendi hocam :)

cd1dbfcdf735969378ce56fa10ee8ce2.jpg

c95a601a80813a94cf935d1bda5ae7c3.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Değerli Muhammed Hocam;

Harikasın  :000074-medium:

Değerli Hocam;

@MSE

Hazırda var mı hemen bakıyorum ...

Bakıldı ve eklendi hocam :)
teşekkür ederim yardımınız için. Aracı ilk aldığımda sanki menüyü görür gibi oldum, sonra bulmadım. Belki de kataloğu defalarca okumanın vermiş olduğu Dejavuydu. :)

@silvershadow hocam otomatik hava sirkülasyonu standart olarak acikmi yoksa menuden bir ayar yapmak gerekiyormu?

@silvershadow hocam otomatik hava sirkülasyonu standart olarak acikmi yoksa menuden bir ayar yapmak gerekiyormu?
Değerli Hocam, 

Otomatik hava sirkülasyonu default olarak açıktır. İsteseniz de ancak kısa süreliğine kapatabilirsiniz. Sonra otomatik olarak açılır kendiliğinden.

Benim klima tuşu SETUP olmasada Menu Haliyle de  bunlar mevcut :)  klima şiddeti için tabiki bi kodlama yaptıktan sonra :)  

değerli @silvershadow hocam klimada auto tuşuna bastığımızda acaba sağ ve sol tarafta yazar dereceler aktif mi oluyo yoksa en son hali mi gözüküyo. çünkü autoya bastığımda manueldeyken sağ ve sol taraf senkronize olarak 22 mesela, autoya basıyorum hala 22 gözüküyo. autoda dereceyi araç kendi belirleyip güncellemiyomu göstergede ki dereceyi ? yada menüye bastığım zaman auto için ekrandaki dereceleri kendim mi belirliyorum ama o zaman autonun ne anlamıyo kalıyo kafam karıştı valla.

değerli @silvershadow hocam klimada auto tuşuna bastığımızda acaba sağ ve sol tarafta yazar dereceler aktif mi oluyo yoksa en son hali mi gözüküyo. çünkü autoya bastığımda manueldeyken sağ ve sol taraf senkronize olarak 22 mesela, autoya basıyorum hala 22 gözüküyo. autoda dereceyi araç kendi belirleyip güncellemiyomu göstergede ki dereceyi ? yada menüye bastığım zaman auto için ekrandaki dereceleri kendim mi belirliyorum ama o zaman autonun ne anlamıyo kalıyo kafam karıştı valla.
Değerli Hocam 

Manuel klima ile otomatik klima arasındaki fark ilkinde ayarın her defasında yeniden yapılması kadar sıcak veya soğuk değişimine rağmen sizin ayarladığınız ısıya sabitleyip gerektiğinde klimayı gerektiğinde ise ısıtmaya kendisinin geçmesidir.  Çift bölgeli olan klima farkı ise bunu her iki taraf için farklı ısı dereceleri için yapılabilmesidir.

Hocam senkronizeyi biliyorum iki taraf ne isterse ona göre ayarlanabiliyor. Anlam veremediğim autoda ısıyı niye ben belirliyorum içerde ısı durumuna göre kendi belirlemesi gerekmez mi ? Diyelim ki ben 18 derece yaptım autoya bastım daha sonra buz gibi havada 18de devam edicekse autonun anlamı ne ?

Hocam senkronizeyi biliyorum iki taraf ne isterse ona göre ayarlanabiliyor. Anlam veremediğim autoda ısıyı niye ben belirliyorum içerde ısı durumuna göre kendi belirlemesi gerekmez mi ? Diyelim ki ben 18 derece yaptım autoya bastım daha sonra buz gibi havada 18de devam edicekse autonun anlamı ne ?

Vallahi Hocam al benden de o kadar. :)

teknolojiyi mümkün olduğunca takibe çalışırım ama anlamsız bulduğum 2 veya 3 teknik donanım var.

Aslında anlamışsınız ama odak noktasını kaçırmışsınız sadece.  

Bu ayar 24 e getirilir ve açma düğmesine basılır ve bir daha basılmaz ellenmez kısacası unutulur....

Yaz kış ideal ısı değeri budur. Kışın 20 üşütür. Yazın da üşütür veya gereksiz yüksek yakıt tüketimine yol açar.  

Şahsi kanaatim ise: Soğuk veya sıcak tuşunu çevirmek bu kadar mı zor? Klima zaten yaz kış açık olmalıdır. 

Sileceklerin otomatik olmasını ve ışık sensörünü  şe saliselerle veya saniyelerle ölçülen gecikmelerini sorun etmesek de. Far anahtarını çevirmek veya silecek kolunu aşağı indirmek ne kadar zor olabilir?

Geri
Üst Alt