gözüne lazer yaptıran var mı

sedatygt

Üye
İsim
sedat
Evet arkadaşlar biraz forum dışı ama buradaki kişilerin muhabetlerine güvendiğim için soruyorum.bu haftasonu inşallah lazer ameliyatı olacağım. aranızda olan varmı durumları neler bilgilendirirseni sevinirim :)

Ben olmadım ama cevremde olan var . Islemden sonraki ilk hafta güneşten kaçınmanız gerekiyor. Ilk günler gözde batma yanma olabilir endişe etmeyin. Göz dereceniz birden sıfırlanıyor bu bence müthiş bir duygu olsa gerek. 

@sedatygt ben yaptırdım sedat hocam 3 yıl oldu merak ettiğini ne varsa sorun cevaplayayım ayrıca sormadıklarınızı ve aklınıza gelmeyenleride eklerm ?

Benim bildiğim kadarı ile lazeri ne kadar geç yaptırırsanız o kadar iyi. Tabi yaptıran arkadaşlar daha net yorum yapacaktır

2007 de oldum 3.75 miyop vardı ilk zamanlar biraz Batma hissi vardı onu da suni gözyaşı damlasıyla hallediyorsun ilk zamanlar odaklanma da zorluk çektim keza gözlüğün odaklanmasına alışmışım onu aştıktan sonra sıkıntım kalmadı İyi ki olmuşum diyorum tavsiye ederim 40 yaşın üstünde miyop ameliyatı tavsiye edilmez keza 40 tan sonra miyop yerini hipermetropa bırakıyor [emoji4]

Hocam lazer uygulamaları kişiye göre değişiklik göstermekte rekli gözlerin geneli micron seviyesi 50 cl nin altında olduğunda biraz acılı geçer yüzeysel yaparlar yani göz tabakasını kesmeden, bu uygulamanın iyileşmesi 4-5 günü bulur ve bu süre ciddinacılı geçer güneş gözlüğüyle gezersin, ama daha dayanıklı bir uygulamadır PRK diyorlar.birde diğer şekil uygulama var göz micron seviyesi 50 nin üstünde olanlara onlara normal lazer yapılıyo iyileşme süreci 1 gün sürüyor. Tabi iki uygulama sonrası da bir çok damla kullanıyosun bir kaç hafta.lazerin en büyük yan etkisi göz kuruluğudur.diğer yan etkileri ışık parlaması vs vs ben 2013 de yaptım şu an yüzde 90-95 arası görme oranım var göz kuruluğu oldu ama memnun kaldım 2.00 miyop(uzağı görememe)1.5 astigmat (odak dağınıklığı)vardı.lazerin yaşla sıkıntısı yok göz derecesiyle alakalı ileri numaraları yapmıyorlar 5 ve üstü.bir artısı da 40 yaş üstündeki insanların yaşlılıktan kaynaklanan hastalık olan hipermetrop( yakını görememe) gibi bir sorunla karşılaşılmayacağını söylediler.güvenilir bir yerde yaptırın derim.asıl mesele kaç sene sonra eski değerlerne ulaşır acaaba ben tahmini 10-15 sene diye düşünüyorum 3 sene oldu bakalım.ama maç izleyebilmek ve trafik tabelalarını okumak tekrardan çok güzeldi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam benim babam yaptırdı belli bir yıldan sonra gözde tekrar gerileme oluyor, bide babam belli bir yaştan sonra katarakt ameliyatı oldu doktor eğer önceden lazer yaptırmamış olsaydın gözün 0 dereceye kadar düşerdi dedi, benim düşüncem kısa vadede iyi uzun vadede çok faydalı olmuyor

Hocam lazer uygulamaları kişiye göre değişiklik göstermekte rekli gözlerin geneli micron seviyesi 50 cl nin altında olduğunda biraz acılı geçer yüzeysel yaparlar yani göz tabakasını kesmeden, bu uygulamanın iyileşmesi 4-5 günü bulur ve bu süre ciddinacılı geçer güneş gözlüğüyle gezersin, ama daha dayanıklı bir uygulamadır PRK diyorlar.birde diğer şekil uygulama var göz micron seviyesi 50 nin üstünde olanlara onlara normal lazer yapılıyo iyileşme süreci 1 gün sürüyor. Tabi iki uygulama sonrası da bir çok damla kullanıyosun bir kaç hafta.lazerin en büyük yan etkisi göz kuruluğudur.diğer yan etkileri ışık parlaması vs vs ben 2013 de yaptım şu an yüzde 90-95 arası görme oranım var göz kuruluğu oldu ama memnun kaldım 2.00 miyop(uzağı görememe)1.5 astigmat (odak dağınıklığı)vardı.lazerin yaşla sıkıntısı yok göz derecesiyle alakalı ileri numaraları yapmıyorlar 5 ve üstü.bir artısı da 40 yaş üstündeki insanların yaşlılıktan kaynaklanan hastalık olan hipermetrop( yakını görememe) gibi bir sorunla karşılaşılmayacağını söylediler.güvenilir bir yerde yaptırın derim.asıl mesele kaç sene sonra eski değerlerne ulaşır acaaba ben tahmini 10-15 sene diye düşünüyorum 3 sene oldu bakalım.ama maç izleyebilmek ve trafik tabelalarını okumak tekrardan çok güzeldi.
Arkadaslar cevaplariniz icin tesekkur ederim moralim yukseliyor boyle:)

Hocam intralase lasik yontemi olacakmisim.bide sunu merak ediyorum lazeri yaparken kapakcik kesiyorlar flep diye.ve bu flep tam kaynamiyor geri nasil cikmadan duruyor.gozunuzu kasirken falan yada denize girerken dikkat ediyormusunuz hala.

insallah ameliyatim duzgun gecer.10-15 senede olsa gencligimiz rahat gecsin hocam:)

Gözlerim 6,75 derece bozuk kendimi bildigimden beri gözluk kullaniyorum doktorum ameliyat olsam dahi numaran sifira gelmez dedi.Birde bende gözlük kullaniyorum sende sonucta kullanacaksan ameliyat olma dedi.

Ben 2008 yılında ameliyat oldum. 2.5 miyop vardı. Ameliyat sonrası bir sıkıntı yaşamadım. Göz kuruluğuda olmadı bende. Geçtiğimiz yıla kadar bir sıkıntı yoktu. Ancak geçen yıl özellikle gece trafikte karşıdan gelen araçların farlarından çok fazla rahatsız olmaya başladım. Rutin kontrolümde gözlerimde ufaktan ilerleme olduğunu öğrendim. Karanlık ortamlarda göz bebeği büyüdüğünden, bu ilerleme daha fazla rahatsız etmeye başladı beni ve gece trafikte & karanlık ortamda film izlerken vb. durumlar için doktorum gözlük verdi. Velhasılıkelam ben 8 yıl gibi bir süre hiç bir sorun yaşamadım. Mevcut durumuda sıkıntı olarak görmüyorum ve doktor takibi sonucu olur verilen lazer operasyonları için soranlara tavsiye ediyorum.

Öncelikle ameliyat olanlara ve olmayı düşünenelere geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Yazılanlardan sonra benimde lazer tedavisi yaptırma düşüncem arttı her ne kadar değerler şimdilik askıya alsamda er yada geç bu işle yüzleşmem gerekecek. hayırlısı bakalım 

Öncelikle ameliyat olanlara ve olmayı düşünenelere geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Yazılanlardan sonra benimde lazer tedavisi yaptırma düşüncem arttı her ne kadar değerler şimdilik askıya alsamda er yada geç bu işle yüzleşmem gerekecek. hayırlısı bakalım 
Hocam iki gozumde 4.5 miyop.benimde aklimda yoktu bir arkadasim oldu onda gorup karar aldim.15 senedir gozluk kullaniyorum 26 yasindayim.insan kanepeye yan yatip tv izlemeyi bile merak ediyo yani artik.

@sedatygt hocam sadece 1 ay kadar duşa denize vs girmeyin diyolar sonrasında sıkıntı yok benim ki kesilmeden yapıldı kesilerek yapılanlar daha sağlıklı deniyor ama kesilmeden yapılanlar daha dayanıklımış ama. Ne olursa olsun iyi bir doktor sağlam bir hastanede yaptırın hatta paranız varsa profesör yada doçent de felanda yaptırın

Ramazan ayında oldum bende şuanlık memnunum ankarada doçent doktora oldum

Geri
Üst Alt