Golf 7 Fabrikasyon ve kronik arızalar linkli listesi

ermanovic dedi:
Merhabalar,

Bugün 2014 Model 1.2 Tsi Dsg aracımın 30.000 Km bakımı için servisi aradım. Aracın periyodik bakım haricinde ortalama 1 gün serviste kalması gerektiğini garanti kapsamında aracıma tanımlanan egzantrik miliyle beraber birkaç parçanın değişmesi gerektiğini söyledi servis yetkilisi. Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu?
Merhaba hocam.

Bununla ilgili bir konumuz mevcut buyrun http://www.golftutkusu.com/haberler/golf-1-2-tsi-geri-cagirma-hakkinda/msg21076/#msg21076

MSE dedi:
Merhabalar,

Bugün 2014 Model 1.2 Tsi Dsg aracımın 30.000 Km bakımı için servisi aradım. Aracın periyodik bakım haricinde ortalama 1 gün serviste kalması gerektiğini garanti kapsamında aracıma tanımlanan egzantrik miliyle beraber birkaç parçanın değişmesi gerektiğini söyledi servis yetkilisi. Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu?
Merhaba hocam.

Bununla ilgili bir konumuz mevcut buyrun http://www.golftutkusu.com/haberler/golf-1-2-tsi-geri-cagirma-hakkinda/msg21076/#msg21076
teşekkür ederim arama kısmınından aramıştım ancak dikkatimden kaçmış bu konu

ermanovic dedi:
Merhabalar,

Aramıza hoş geldiniz. Önemli bir durum değil. Bir seride olan bir durum ;)

Yine de geçmiş olsun.

aynen. bazen haber dahi vermeden zamanı uzatıp değişim yapıp onarıldıktan sonra arac teslimi yapılabiliyor :)

Arkadaşlar bendede yeni farkettiğim bir sorun var merkezi kilitte sorun var galiba ön kapılar ve bagaj kilitleniyor fakat arka kapılar açık kalıyor kilitlenmiyor çözümü bilen varmı

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mrb. Aracimi 4 ocakta teslim aldim. Bugün fark ettim. Park halindeyken vites boşta. Debriyaja sonuna kadar basip biraz gaz verince debriyajdan takır takir ses geliyor. Ayni sorunu yaşayan var mi?

DSG kullanan arkadaşlarda zeminin bozuk olduğu yerlerde ses duyan oluyor mu ?

haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaağğğğğğğ

cam açıkken gelsin canım o önemli değil. bende kapalıyken geliyo sandım be ya  :D

teşekkürler bu sevindirici bilgilendirme için.

jajaja dedi:
haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaağğğğğğğ

cam açıkken gelsin canım o önemli değil. bende kapalıyken geliyo sandım be ya  :D

teşekkürler bu sevindirici bilgilendirme için.
Hocam öyle aşırı bir tangur tungur ses yok hocam. Sizden başkasının çok farkedebileceği birşey değil.

Golf7 aracımda yaşadığım sorunlar; vites geçişlerinde turbodan gelen zırıltı (metal sesi) bu sorunu servis halletti,yaylı kıskaç denen bir parça takıldı ve ses kesildi. Klima gideri suyunun aracın arka sağ yolcu ayak bölümünde birikmesi çok cansıkıcı bir durumdu,rize ist dönüşü her molada 1lt kadar biriken suyu bir havlu ile kurutup temizlemek:(( bu sorunu servis halletti,döşemeler  sökülüp yıkandı kurutuldu ve hortum değişti,servisin söylediği buydu,ücret 1140tl garanti olduğundan bedelsiz. Şanzıman yağının buhar yapması sonucu oluşan arızalar için servis bazı üretim golf7 lerin şanzıman yağını mineral yağ ile değiştirdi,bedelsiz. Star stop çalışmama sorunu bu sorun aküden kaynaklanan bir sorun olduğundan akü değişti,fiyatı470tl, garanti kapsamında bedelsiz olarak faturaya yansıdı. Vites geçişlerinde hafif titreme vardı ve kavrama garantiden değişti km 43000 deydi, garanti kapsamında bedelsiz değiştirildi. Sonra garanti bitti ve depo kapağı kilitli kaldı bir türlü açılmadı gecenin bir vakti kapağı zorla açınca içerdeki plastik yuva kırıldı,servis bunun maliyeti yüksek olur 1000-1250tl,kilit takılı kalmıştı ve servisten kapağı kilitleyen o parçayı aldım (siviç) 100tl gibi bir fiyatı vardı sanayide usta halletti,kablolu siviç'i taktı baya uğraştı bagajdan girdi çıktı:) kırılan plastik bölümü kaynak yaptı sonuç olarak oldu sorunsuz çalışıyor. Servis kapağı komple değiştirecekti falan. Süspansiyondan gıcırtı sesleri geliyordu,almanyadan özel bir yağ sipariş etti servis, yağlama yapıldı ve sesler kesildi. Başka da bir olumsuzluk yok,2016 nisanda üç yılı dolacak aracımın, şuan km 66000km'de. Birde aracın motorunda sürekli uyumaya alışan bir kedi var,akünün üstündeki o koruma kılıfını açıp orada uyuyor:)) golf iyi bir otomobil, sonuçta kul yapısı tabiki olumsuzluklar olacaktır. Allah sağlık sihhat versin değerli dostlara. Aklıma geldi yazdım,yanlış eksik imla hataları için özür diler affınıza sığınırım. 
Golf7 otomobilimin olumlu yönleri sayfalara sığmayacak kadar fazladır..

Geri
Üst Alt