Golf 7 Fabrikasyon ve kronik arızalar linkli listesi

yusuf dedi:
@concaptain

Gündüz ya da ışıkta foto almaya bakın hocam ;) Pek birşey anlamadım
Tamam üstad :)

VW Golf 7 - 2015 -1.4 TSI Highline - Tungsten gri - Manuel - Bi-Xenon LED Gündüz Sürüş Farları - Panoramik Cam Tavan

Arkadaşlar bir kaç gündür araca binmiyordum bugün öğlen saatlerinde binmeden  sürücü tarafının paspasını silkeleyeyim dedim. Paspası kaldırdığımda bu şekilde bir ıslaklık var dı? Neden olmuş olabilir? Bilen daha önce yaşayan var mı?

1617_a896397f1fffef267c27ec95d2eb75c36250cf8a.jpeg

axi2934 dedi:
Arkadaşlar bir kaç gündür araca binmiyordum bugün öğlen saatlerinde binmeden  sürücü tarafının paspasını silkeleyeyim dedim. Paspası kaldırdığımda bu şekilde bir ıslaklık var dı? Neden olmuş olabilir? Bilen daha önce yaşayan var mı?
Paspasın altına bir şekilde su girmiş orada kalmıştır hocam herhalde. Su di mi o.

yusuf dedi:
Paspasın altına bir şekilde su girmiş orada kalmıştır hocam herhalde. Su di mi o.
Evet su @yusuf hocam  bir yerden girme ihtimali sıfırın altında aracı aldığımdan bu güne 1 defa yıkadım oda 2 ay oldu nerdeyse haricinde arabada su bile içmedim desem yeridir :) Uzun zamandır yağmurda yapmadı. Yakın zamanda  klimayıda çalıştırmadım.

@axi2934

Değerli Hocam;

Geçmiş olsun

İki olasılık var.

İlki ve olmasını umduğum:

aracınızı yıkadıktan/yıkattıktan sonra kuruması için beklenmeden paspasları yerine koyulmuşsa havalar serin olduğundan ve nem yüksek olduğundan paspas uzun sürede kendi kendine kuruyamaz.

İkincisi ve olmasını küçük ihtimal olarak gördüğüm olasılık:

2013 modellerde fabrikasyon hata olarak görülen klima hortumundan su gelmesi arızası.

Bu olasılık düşük çünkü çoğu kişi gibi siz de klimayı kapalı tutuyor olabilirsiniz. Bu durumda bu olasılık ortadan kalkar. Çünkü klimada yoğuşma sonucu oluşan suyun aracın içerisine akması için aracın klimasının açık veya auto konumunda da olsa açık ve nem alma pozisyonunda olmalı.

Eğer bu durumu gerçekleştirebilecek koşullara sahipseniz hemen servise giderek revizyonunu gerçekleştirebilirsiniz garanti kapsamında

silvershadow dedi:
@axi2934

Değerli Hocam;

Geçmiş olsun

İki olasılık var.

İlki ve olmasını umduğum:

aracınızı yıkadıktan/yıkattıktan sonra kuruması için beklenmeden paspasları yerine koyulmuşsa havalar serin olduğundan ve nem yüksek olduğundan paspas uzun sürede kendi kendine kuruyamaz.

İkincisi ve olmasını küçük ihtimal olarak gördüğüm olasılık:

2013 modellerde fabrikasyon hata olarak görülen klima hortumundan su gelmesi arızası.

Bu olasılık düşük çünkü çoğu kişi gibi siz de klimayı kapalı tutuyor olabilirsiniz. Bu durumda bu olasılık ortadan kalkar. Çünkü klimada yoğuşma sonucu oluşan suyun aracın içerisine akması için aracın klimasının açık veya auto konumunda da olsa açık ve nem alma pozisyonunda olmalı.

Eğer bu durumu gerçekleştirebilecek koşullara sahipseniz hemen servise giderek revizyonunu gerçekleştirebilirsiniz garanti kapsamında
@silvershadow hocam inşallah işk seçenektir. Dün acil işlerim vardı ilgilenemedim. Bugün orayı silip bir kaç gün bekleyecegim bakalım bir daha olacak mı deneyip göreceğiz artık

@silvershadow

- hocam maalesef silecekleri iyi halden değiştirtemedik. Bende ücretini verip yenilettim.

- sağ ön kapı tarafından gelen ses fitil temizliği sonucu azalmıştı. Geriye kalan sesin kaynağı sag/ön havalandırma kanalı çıktığından parça değişimi yapıldı bugün garantiden. Şimdilik ses kesildi gözüküyor. 1-2 gün sonra başlamazsa..

Yalnız bu sefer de sunroof dan gelen birtakım sesler var. Ve milasa gelirken sol arka kapı taraflarından oldukça yüksek bir ses problemi baş gösterdi. Sukur ki fazla uzaması. Artık kapı esnedimi ne olduysa kesildi 3-5 dk sonra.

Sonuç olarak şimdilik herşey on numara  :( '

Hay ben şom ağzımı... Az önce milasin içine girdim ve o sağ önden gelen tıkırtı gene başladı. Araçta yalnız olduğum için tam yerini tespit edemiyorum. Eğer o havalandırma kanalından geliyorsa Yandık.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@major24

Hocam bu sesler ile alakalı en büyük dert bizim üzerimizdeki ve araca koyduğumuz eşyalar.

Vites önüne koyduğumuz deri cüzdan ve telefon. Yan tarafa bırakılan mont ve çanta fermuari. Şu şişesi ve poşet. Bozuk para, cepteki anahtarlık. Ayna üzerine 2 koku birden asılırsa onlar. Telefon tutucu mekanizması...... Bunlara çok dikkat edin. Aracımız gerçekten yalıtım konusunda iyi. Bu sesler bu yüzden çok duyuluyor. 2011-megane var arkadaşta. Arada kullanıyorum. Trim sesi duymak çok zor :)

@yusuf , dediğiniz gibi ses çıkartma potansiyeli olan unsurlara dikkat ediyorum hocam.

Parça değişimi sonrasında teste çıktık "trim" seslerine  bakan servis elemanı ile. İlk olarak değişen parçadan ses gelip gelmediğine odaklandık 2 mizde. Ama benden önce servis elemanının dikkatini çekti sunroof tarafından gelen sesler. Amaç parça değişimi sonucu sesin kesilip kesilmediğini öğrenmekti ve ses alamayınca testi bitirdik.

Şu an sağ kapı taraflarından ses geliyor mu gelmiyor mu bilemiyorum. Direksiyona geçirebileceğim birini bulduğum zaman kontrolleri yapacağım.

Aslında bu tür sesler çok kafaya takılacak şeyler değil ama 100bin lira verdiğim 0 arabamdan böyle sesler duymak o sesleri kafama takmaya sebep oluyor. (92 model broadway'imiz de bile bu tarz sesler yok , utan VW  >: )  :D

major24 dedi:
@yusuf , dediğiniz gibi ses çıkartma potansiyeli olan unsurlara dikkat ediyorum hocam.

Parça değişimi sonrasında teste çıktık "trim" seslerine  bakan servis elemanı ile. İlk olarak değişen parçadan ses gelip gelmediğine odaklandık 2 mizde. Ama benden önce servis elemanının dikkatini çekti sunroof tarafından gelen sesler. Amaç parça değişimi sonucu sesin kesilip kesilmediğini öğrenmekti ve ses alamayınca testi bitirdik.

Şu an sağ kapı taraflarından ses geliyor mu gelmiyor mu bilemiyorum. Direksiyona geçirebileceğim birini bulduğum zaman kontrolleri yapacağım.

Aslında bu tür sesler çok kafaya takılacak şeyler değil ama 100bin lira verdiğim 0 arabamdan böyle sesler duymak o sesleri kafama takmaya sebep oluyor. (92 model broadway'imiz de bile bu tarz sesler yok , utan VW  >: )  :D
Hocam bu düşünce çok yanlış. Brodwayda o sesi duymuyorsunuz çünkü araçta çok fazla ses var. Siz de camı açın aracınızda o trim seslerini duymanız çok zor olacak. Bunun üzerine bir de motor sesi eklenirse yanda konuşanı bile zor duyarsınız. Bizim araçlarda bu sesleri duymamızın en büyük nedeni yalıtımın iyi olması ve motorun sessiz olması. 2011 model dizel megan'da bu sesleri duymuyorum duyduğumu da kafaya takmıyorum çünkü çok fazla ses var.

@fcsrn , yenilerden alamazsınız tabi hocam ( ha şahin/doğan da da alınır). eskilerde 90 la bağıra bağıra +200 le gidermişcesine yardırırsınız , yenilerde 150 ile o hissi alamazsınız. Ayrıca broadway 100 den sonra KANATLANDIRIIIIIIIIIIR  8D   s=s17 8D

major24 dedi:
@fcsrn , yenilerden alamazsınız tabi hocam ( ha şahin/doğan da da alınır). eskilerde 90 la bağıra bağıra +200 le gidermişcesine yardırırsınız , yenilerde 150 ile o hissi alamazsınız. Ayrıca broadway 100 den sonra KANATLANDIRIIIIIIIIIIR  8D   s=s17 8D
Direksiyonlarında da masaj fonksiyonu var, 100ü geçince titreyerek otomatikmen masaj yapmaya başlıyor, sorarım size bu özellik hangi golfte var, opsiyon olarak bile alamadığınızı adamlar zamanında standart donanıma koymuş :D

Benim uçan tenek gibi hızlandıkça yerden yüksekliği artıyor ön tampon dizaynından dolayı, adamlar herşeyi düşünmüş ya :D

Geri
Üst Alt