Golf 7 Fabrikasyon ve kronik arızalar linkli listesi

Çakay dedi:
Arabam 3  aylık  oldu  , şimdiye kadar  hiç bir sorun ile karşılaşmadım    son  günlerde  benimde  bir sorunum  ortaya  çıktı  frene  basınca  gacurt  gucurt  sesler  geliyor acaba  bu  sürekli devam edicekmi  yoksa Servise  gitmelimiyim .
Değerli Hocam;

sorun yağlama ile çözülüyor olsa da daha büyük bir başka soruna yol açıyor.

Serviste bolca sürülen yağ sonrası taban halısında yağ lekeleri ortaya çıkıyor.

Bunu önlemek için şu bebek alt alma koruyucı örtülerinden alıp servise girmeden pedalların altından taaa yukarıya kadar döşeyip kağıt bantla bantlamak. Nasılsa pedallar yukarıdan askı modelinde ve süzülen yağ burada kalacak.. &:

Çakay dedi:
Arabam 3  aylık  oldu  , şimdiye kadar  hiç bir sorun ile karşılaşmadım    son  günlerde  benimde  bir sorunum  ortaya  çıktı  frene  basınca  gacurt  gucurt  sesler  geliyor acaba  bu  sürekli devam edicekmi  yoksa Servise  gitmelimiyim .
Hocam eğer ses pedaldan geliyorsa bana da oldu. Servis yağladı geçti. Ama şunu söyleyin servise çok yağ dökmesinler paspas hep yağ oluyor yoksa.

silvershadow dedi:
Değerli Hocam;

sorun yağlama ile çözülüyor olsa da daha büyük bir başka soruna yol açıyor.

Serviste bolca sürülen yağ sonrası taban halısında yağ lekeleri ortaya çıkıyor.

Bunu önlemek için şu bebek alt alma koruyucı örtülerinden alıp servise girmeden pedalların altından taaa yukarıya kadar döşeyip kağıt bantla bantlamak. Nasılsa pedallar yukarıdan askı modelinde ve süzülen yağ burada kalacak.. &:
Murat hocam çok yaşayın birkaç saniye ile benden erken davrandınız :)

Bugün servise gittim.

- sağ güneşlik tikirtisina çözüm bulamıyorlar. Bazı kişilerde değişim yapmışlar . ama  Degistirseler bile tekrar olduğunu söylediler. Ben geçici çözümünü buldugum için çok baskı yapmadım. Bakım zamanı geldiği zamana kadar çözümü bulamazlar ise değişim isteyecegim.

- arkada duran yangın sondurucu kapağınin çıkarttığı ses dışında başka ses bulamadık.

- far yuksekliklerim normal çıktı. Artık yolda farlarimdan rahatsız olanlar için uzulmeyecegim.

- sol on silecek izi : bin km yı geçtiği için garantiden değiştirmediler. İyi halden değiştirmek için doğuşa durumu bildirdik. Bugün çalışmadıkları için cevap salıya kaldı.

- sağ ön kapıdan gelen tıkırtı: toplamda 3 kez teste gittik. İlk test sonrası, kapı fitilleri temizlendi, kablolama sistemi kontrol edildi(herşey duzgunmus içerde) , bu işlemler sonrası kapı açma kolcagi değil de kapının diğer ucundan gelen ses kesildi. Fakat asıl problemin sağ havalandırma kanalının icin den geldiğini tespit ettik. O kanalı komple kapatıp bastırınca ses kesiliyordu. Trim işlerine bakan usta oraya silikon/sprey sıktığını söyledi sesi kesmesi için ama bir yararı olmayınca parça değişimi istedik. Haber bekliyorum.

@major24

Değerli Ömer Hocam;

Altın değerinde bu geri bildirimleriniz için teşekkürler.

Umarım beklemede olunan konular lehinize gelişir.

Takibe devam ediyoruz... :'(

Hocalarım aracım ekim 2015 çıkışlı. Araç kilitli iken yakıt depo kapağını denedim. Kilitli iken açılmıyor. Kilit açıkken açılıyor.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mandufla dedi:
Hocalarım aracım ekim 2015 çıkışlı. Araç kilitli iken yakıt depo kapağını denedim. Kilitli iken açılmıyor. Kilit açıkken açılıyor.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam çok güzel bir bilgi teşekkürler  :( '

Konuyu görünce aklıma geldi. Daha önce paylaştım mı emin olamadım ama paylaşmışsam silelim mesajı :)

Bir takım şikayetlerden ötürü bir iki hafta önce servise gittim. Şikayetlerimden birisi de far merceklerindeki lekelerdi. Ustalar kontrol etti ve sonuç olarak her iki far garantiden değişti.

Merceklerdeki lekeler şöyleydi;

980d6f785012d050394439065866185c.jpg

f10f90a07633c429e8f1a3c72b738301.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mandufla

Deniz hocam akşam baksanız daha iyi olur farlar yanıkken kontrol edin.

@yusuf

Yusuf hocam hiç kaçırır mıyım sizce?  İstedim ama vermediler :D

11 Kasım'a randevu aldım hem bakım yapılacak hem de amortisörler ses yapmaya başladı onları bir kontrol etsinler belki değişir :D

silvershadow dedi:
Farlarda Buğu Problemi

Değerli Hocam;

Öncelikle sizi dikkatiniz ve titizliğiniz için tebrik ve takdir ederim... Aslında herkesin başına gelen bu durumu pek az kişi tespit eder ve tespit edenlerden pek azı; ki o azınlığa ben de dahilim; dert eder.

Farlar yüksek enerjiyle çalıştıklarından yüksek ışık üretirken yüksek ısı  da üretmeleri doğaldır.

Oluşan yüksek ısının farın bileşenlerine zarar vermesini engellemek için mutlaka ısının çıkabileceği kanal veya ızgara bulunmalıdır.

İşte bu kanallardan içeriye hava sirküle olur ama ısınan havanın, yağış ya da soğuk hava nedeniyle sıcaklığı düşen ve nisbeten daha soğuk olan farın dış yüzeyine temas ettiği anda yoğuşuyor, yani buhardan sıvı hale geçerek yüzeyde buğu oluşturuyor....

Yani gerçekten de tabiat kuralları gereği ve zorunlulukla gerçekleşiyor.

Dolayısıyla kılavuz kitapçıkta da belirtildiği gici normal bir durum.

Fakat normal olmayan şey içerisine su alması. Eğer içinde su görürsek mutlaka servise başvurmalıyız.

Daha yüksek ısı üreten matrix led sisteminde hava soğutma yetmeyeceği için kendine özgü bir  soğutma sistemi bile var..

Benim de örneğini yaşadığım bu durumu göstermek için kırmızıyla işaretlediğim şekilde ve simetrik olarak oluşan buğulanma.....

Fotoğrafını çeksem iyi olurdu ama,o yağmurda bir an önce eve dönmek istediğimden vazgeçtim...

VVBnqv.jpg

yMja7k.jpg

Sis farlarında Buğu örneği

NqGBva.jpg
Merhabalar hocam malum yağışlar başladı ve aynı durum benim de dikkatimi cekti ve biraz da canımı sıktı öncelikle siz değerli arkadaşların fikrini almak isterim

Resimde oluşan buğu sizce normal midir?

bfa51a69c54266956a4cf6580979212b.jpg

VW Golf 7 - 2015 -1.4 TSI Highline - Tungsten gri - Manuel - Bi-Xenon LED Gündüz Sürüş Farları - Panoramik Cam Tavan

Geri
Üst Alt