Golf 7 Fabrikasyon ve kronik arızalar linkli listesi

Umut dedi:
Fark ettiniz mi bilmiyorum ama araba kilitli iken depo kapağının üst köşesine bastırırsınız, arabayı açınca depo kapağı atarak açılıyor. Yanlız 2015 yeni modellerde bu sorun çözülmüş.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Az önce ard arda birkaç kez denedim sorun çözülmemiş.Her seferinde kapak açıldı
Abi demek ki şans eseri olup olmuyor, geçen hafta arkadaşlar geldiğinde denedik benim arabada olmazken onda oldu ama 2014 tü, ben kendimce yıl farkı ile değişti diye yorumladım.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

GOLF 7 1.4 MANUEL. 2014

1-aracın direksiyonunu sola tam tur döndürürken çıt diye bir ses geliyor. aynı ses yine direksiyonu soldan toparlarken geliyor. sağa döndürmelerde bir sıkıntı yok.

2- arac bazen yolda giderken fıy fıy fıy diye kuş sesine benzer bir ses yapıyor. ön göğüs tarafından sağ taraftan gelen bir ses. gaz kesilince ses kesiliyor fakat gaz sabitken ya da gaza basıldığında seste değişim olmuyo devam ediyo fıy sesi kesintisiz hal alıyo birdakika sonra kendiliğinden kesiliyo.

3- aracın sol ön camı yarım açıkken üzerinden hafifçe bastırdığımda cam yarım santim kadar bir aşağıya iniyor.

4-benim aracın gösterge panelinde her zaman tüketim değerleri yer alır ancak son bir haftadır bazen aracı çalıştırdığımda gösterge panelinde radyo frekanslarını gösteriyo. benden kaynaklı bir problem mi bilmiyorm ama bu aralar dikkat ediyorum ona da.

Yarın servise götürüyorum aracı. sorunları ileticem. çözümlere bakıcam. alırken toyota corolla mı golf mu diye çok düşünmüştüm umarın yarın corollo almadığıma pişman olmam. özellikle ilk iki problemin halledilip halledilmeyeceğini çok merak ediyorum. izolasyon problemi deyip göndermezlerse iyi.

@artuç

Hocam 1 için fikrim yok. 2 için ben de vardı düzelttirdim. Boş viteste 2 bin devir civarında sabit tutunca da gelmesi lazım.

3 pek önemli gelmedi. 4 için belki de yanlışlıkla direksiyon tuşuna basmış olabilirsiniz..

1 için bugun direksiyon kutusu değişecek dediler servise bıraktım aracı.

2 için dediğinizi aracı alırken deneyeceğim. siz problemi nasıl çözdünüz.

@artuç

Hocam aracı almadan söyleyin onu da düzeltsinler. Zaten biliyordurlar. Siz tarif edin. Boş viteste 2.000 devir civarında sabit gaz verirken kuş sesi geliyor deyin. Muhtemelen anlayacaklardır.

Bu aralar problemler için servise gitmeyi planlıyorum.  Sorunlarımı listeliyorum ama emin olamadiklarim var.

1- ön sol cam silecek izi. (On cam silecek in en ucu çeyrek daire şeklinde iz bırakıyor ve bütün suyu camın soluna topluyor, kuruyan kadar kalıyorlar orada. Biraz daha dışarıya kadar itse birikmezdi sanırım)

2- sağ on kapı tikirtilari (araci benden baska kullanan olmadigindan bu sesin tam olarak nereden geldiğini anlama fırsatım olmadı.  sebebi belli oldu mu?)

3- sag guneslik tikirtilari. (Sanirim çözümü değişim ile oluyor ?)

4- arkadan gelen sesler (benden başka süren olmadığı için sesin yerini belirleme fırsatım olmadı. Tekli koltuktan değil sanırım salladım hiç kimildamadi.  Sanırım yer tas stepne tarafından geliyor.)

5- gitmişken kısa farlarımi bir tık alçaltmak istiyorum. Malum yollar çok engebeli. Bazen öndekiler selektor yaptığımı sanıyorlar o bozuk yerlerde.

Aşağı yukarı bu kadar. Bu işler nekadar süre içinde tamamlanır bir fikriniz var mı ?

major24 dedi:
Bu aralar problemler için servise gitmeyi planlıyorum.  Sorunlarımı listeliyorum ama emin olamadiklarim var.

1- ön sol cam silecek izi. (On cam silecek in en ucu çeyrek daire şeklinde iz bırakıyor ve bütün suyu camın soluna topluyor, kuruyan kadar kalıyorlar orada. Biraz daha dışarıya kadar itse birikmezdi sanırım)

2- sağ on kapı tikirtilari (araci benden baska kullanan olmadigindan bu sesin tam olarak nereden geldiğini anlama fırsatım olmadı.  sebebi belli oldu mu?)

3- sag guneslik tikirtilari. (Sanirim çözümü değişim ile oluyor ?)

4- arkadan gelen sesler (benden başka süren olmadığı için sesin yerini belirleme fırsatım olmadı. Tekli koltuktan değil sanırım salladım hiç kimildamadi.  Sanırım yer tas stepne tarafından geliyor.)

5- gitmişken kısa farlarımi bir tık alçaltmak istiyorum. Malum yollar çok engebeli. Bazen öndekiler selektor yaptığımı sanıyorlar o bozuk yerlerde.

Aşağı yukarı bu kadar. Bu işler nekadar süre içinde tamamlanır bir fikriniz var mı ?
1- Bunun için işlem yapacaklarını sanmam.

2-3-4- Hocam bu tıkırtıları ben de çok duydum zamanında. Sonra bunların %90 kısmının benden kaynaklandığını öğrendim. Gözlük, bozuk para, su şişesi, poşet, çanta fermuarı, kıyafet fermuarı, anahtarlık Bunun haricinde ses bende yok diyebilirim. Bunlara iyice dikkat edin derim.

5- Far alçaltma ayarı en alta gelince yine de yetmiyor mu hocam.

@yusuf , ses çıkartma potansiyeli olan şeylere dikkat etmeme ragmen bu sesler mevcut. güneşlik tikirtisina gecici cozum ürettim ama gitmişken kalıcı çözüme kavuşmasını istiyorum. Asıl gitme sebebim sağ on kapıdan gelen ses

Xenonlu araclarda far alçaltma ayarı yok , servisde yapiyorlar.

@major24 Ömer hocam bi-xenon farlı araçlarda far yükseklik ayarı bilgisayarla yapılıyor. Sizinle daha önce konuşmuştuk bu konu hakkında. Ben geçenlerde serviste ayarlattım şuan gayet iyi.

Şikayetlerinizi bu şekilde listelemeniz çok iyi olmuş. Bunu yapmamış olsaydınız "hadi servise gideyim" dediğinizde muhtemelen yarısını söylemeyi unuturdunuz :)

@MSE  , belki başka da vardır. Asıl listem PC de, ben dışarıda olduğum için aklıma geldiği kadarıyla yazdim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@major24

Değerli Hocam;

1. Kronik sorun.. Size zarf atacaklar zarfı aynen iade edin 90 lira tutacaktır diye.. Bu tüm golflerde var ve iyi niyet çerçevesinde değiştiriliyor. Eliniz değiişken arka sileceğin su akıtmasını da çözdürün derim ben.

2. @maniax nickli Murat Hocam da bu dertten muzdaripti. Servis kabul etmeyince özel bir serviste göstermiş ve basit bir mesele olduğunu aktarmıştı. Sanırım serbestçe sallanan kablo vb. şeylerin iyi sabitlenmediği için sallanması sonucu oluyor.

3. Bu da kronik ve parça değiştiriliyor.

4- arkadan gelen sesler genellikle yatırılan koltuk sonrası sertçe kapatılmayınca kilit mekanizmasından geliyor. Ancak kilit mekanizma kolunda bir arıza olduğundan bu sesten muzdarip olan ve sonra bu parça değişince sorunu çözülen bir dostumu hatırlıyorum. Çözemezlerse siz nokta atışı öneride bulunun kontrolü için.

5- hep alçak olduğu şikayeti işitmiştim ilk kez yüksek olduğunu söyleyen size rastladığım ve bilinçli bir sürücü olarak ama karşınızdan gelenlerin ama ardından gittiklerinizin göz sağlığı ve sinir sağlamlığı bakımından size teşekkürü borç bilirim..

@silvershadow , arka silecek suyu akıntısını bodruma geçerken uğrayıp yaptirtmistim.

Her ne kadar konuyu okusamda Yazdığım problemler dışında, başka kronik problemler var mi yazmadigim. ?

@major24

Değerli Ömer Hocam;

Vallahi dedektör gibisiniz. 8D

Ne kadar kronik sorun varsa bulmuşsunuz.

Bir tanesi hariç...

O da ancak havalar iyice soğuduktan sonra süspansiyon burçlarındaki veya rotillerdeki lastik takozlardan gelen sinir bozucu gıcırtılar. Bunu özel bir yağ ile yağlayıp gideriyorlar.

@silvershadow , bunu listeme ekliyorum ama sorun ile karşılaştıktan sonra iş çıkışı gider gelir gitmişken de bodrumda deniz havası almiş olurum.

Arabam 3  aylık  oldu  , şimdiye kadar  hiç bir sorun ile karşılaşmadım    son  günlerde  benimde  bir sorunum  ortaya  çıktı  frene  basınca  gacurt  gucurt  sesler  geliyor acaba  bu  sürekli devam edicekmi  yoksa Servise  gitmelimiyim .

Geri
Üst Alt