Golf 7 Fabrikasyon ve kronik arızalar linkli listesi

@silvershadow

çok teşekkür ederim değerli hocam.

Peki öyleyse, forumdaki birçok arkadaşımız bu sesi duymuştur o zaman. Hiç şikayet eden de olmamış. Acaba ben mi abartıyorum, yoksa bendeki ses farklı bir sorunun yansıması mı acaba...

kalorifer veya klima fani çalışırken üfleme sesi dışında bir pervane benzeri ses alıyorum. hatta bugün arkadaşım kaputun oradan da geliyor dedi dışarıdan. 

havalandırmayı kapatınca direk kesiliyor 

sonra kulak kabartınca anladım ki böyle dengesiz çalışan bir vantilatör gibi. 

bu bi sorun mudur? bakımda söylesem çok iş çıkarırlar mı?

degerli forumdaşlarım aracının cam tavanı kapalı ve çok az aralıkken ctırtı sesı olan varmı 

çözüm arıyorum camı sökücem yoksa :(

@kdombayci Hocam aracınız kapalı bir garajda ise ya da sabaha kadar nemleniyorsa diskler ondan oluyordur. Benim araç genelde kuru oluyor sabah. Ama bazen o sesi duyuyorum. Şuna dikkat edin. Öğlen vakti bu sesi duyarsanız muhtemelen sıkıntı vardır.

@silvershadow

çok teşekkür ederim değerli hocam.

Peki öyleyse, forumdaki birçok arkadaşımız bu sesi duymuştur o zaman. Hiç şikayet eden de olmamış. Acaba ben mi abartıyorum, yoksa bendeki ses farklı bir sorunun yansıması mı acaba...
Değerli Hocam, 

Bu güne kadar bir çok kişi sormuştur bu konuyu ve hepsi bir arıza olduğunu sandıklarından endişeliydi.  :)

Çok şükür ki bir arıza olmadığını öğrenince artık eskisi kadar kafanıza takmayacaksiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
kalorifer veya klima fani çalışırken üfleme sesi dışında bir pervane benzeri ses alıyorum. hatta bugün arkadaşım kaputun oradan da geliyor dedi dışarıdan. 

havalandırmayı kapatınca direk kesiliyor 

sonra kulak kabartınca anladım ki böyle dengesiz çalışan bir vantilatör gibi. 

bu bi sorun mudur? bakımda söylesem çok iş çıkarırlar mı?
Polen filtresinin altında pervane var,klima fanı sesi zaten bellidir. Torpido gözü arkasında polen filtresini çıkartıp sesi daha net duyabilirsin,belki bişey kaçmıştır yaprak falan s=alala

Arkadaşlar herkez gibi benimde çok muzdarip olduğum bir iki konunun çözümünü buldum. Birincisi araç yikandiktan sonra bir iki gün geçse bile cam açılınca su lekesi kalıyor eğer yikamadan sonra tabancayla hava tutarsanız bu iz kalmıyor. Biliyorum kendi imkanlariniz la bunu yapmak zor olsada en azından yikamacida yapabilirsiniz. İkincisi sileceklerden gelen suyun camlarda leke yapması bunuda araba pastası ile temizlerseniz lekeler çıkıyor. Tahminimce yılda bir kez bunu yapmamız yeterli olur.

Arkadaşlar herkez gibi benimde çok muzdarip olduğum bir iki konunun çözümünü buldum. Birincisi araç yikandiktan sonra bir iki gün geçse bile cam açılınca su lekesi kalıyor eğer yikamadan sonra tabancayla hava tutarsanız bu iz kalmıyor. Biliyorum kendi imkanlariniz la bunu yapmak zor olsada en azından yikamacida yapabilirsiniz. İkincisi sileceklerden gelen suyun camlarda leke yapması bunuda araba pastası ile temizlerseniz lekeler çıkıyor. Tahminimce yılda bir kez bunu yapmamız yeterli olur.
Değerli Hocam, 

Bir üstadım bana cama pasta sürmeden uygulama yapmam için uyardı.  Neden? Diye sordum; 

" camın suyunu alır yani zamanla bulanık ve mat bir hale getirir " yanıtını almıştım. 

Şampuan doğrudan dökülür ve bir bezle yıkanırsanız leke kalmıyor. Aynı işi Camsil de yapıyor :)

Herkese merhabalar. Forumda yeniyim.Kullanıcı adını olustururken T9 klavye kaynaklı bir problem yasadim:) .Golf7 125 ps comf. aracim var.Aracı bir middet kullandiktan sonra direksiyondan ekli videodaki gibi bir ses geliyor. Benzer problem yaşayan var mıdır?

Ekli dosyayı görüntüle 3577

Bir de araç uzun süre bekledikten ve ilk kez çalıştırılan sonra (genellikle sabahlari) dusuk hizlarda ilk 1km civarı tekerlerden metalik surtme sesi geliyor.

Bir de araç uzun süre bekledikten ve ilk kez çalıştırılan sonra (genellikle sabahlari) dusuk hizlarda ilk 1km civarı tekerlerden metalik surtme sesi geliyor.
Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz 

Bu bir arıza değildir Hocam. 

Sadece diskleri kuru tutmak için geliştirilmiş bir teknoloji.

Nickinizin ne olmasını isterdiniz? 

Ben düzelteyim hemen...

@silvershadow Hocam Victoria değil Victor olacakti:) Bu arada siteyi bir süredir takip ediyordum.Oldukça basarili ve faydali buluyorum. Ellerinize saglik.Üyelik bugüne kismetmiş.

@Victor Hugo Aramıza hoşgeldiniz değerli Hocam :)  

Direksiyon sesini dinledim bence normal değil, henüz böyle bir sese rastlamadım bindiğim Golf 7lerde, sadece bayide test ettiğim Renault Kadjar da vardı bu ses, yanımda ki bayana sorduğum "Yoo normal o ses." demişti ama hiç normal gibi gelmiyor bence.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt