Golf 7 Fabrikasyon ve kronik arızalar linkli listesi

usb çok stabil çalışmıyor bende , arada görmeme sorunu devam ediyor. çıkartıp takınca düzeliyor.

dün arkadaşımla geçirdiğim 2 saatin sonunda aracın sağ ön kapısından gelen ses ile ilgili bi kaç gelişme oldu. standart ses sistemi başlığından buraya taşıyayım dedim

bass'ı falan sonuna kadar açıp dinlemeye başladık kapıyı.

-bariz olarak kapının içinden geliyor

-camı indirdikçe ses giderek azalıp duyulmaz hale geliyor. cam tam kapalıyken ciddi ses geliyor.

-kesinlikle hoparlörle alakası yok eminiz artık bundan

-baya içeride bi gevşeklik var, belki de cam mekanizmasında

-çok ilginç ama kapı döşemesine hafif bastırdığımızda tamamen kesiliyor

arkadaşımın vardığı sonuç;

evet ses var, ayrıca araban çok sessiz, sanki fazla takıyosun, ben olsam hayatta söktürmem kapıyı bunun için dedi

sizler neler dersiniz?

hocam bencede elletme araci. en azindan yili dolsun oyle soktur bari.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

grattis dedi:
hocam bencede elletme araci. en azindan yili dolsun oyle soktur bari.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
benim sıkıntım şu oldu. arabayı almadan önce b'den c segmentinin liderine bir geçişim olacak diye düşündüm. öyle de oldu aslında. istiyorum ki çıt çıkmasın arabadan. teknik olarak mümkün değil sanırım bu. biraz beklentimi yüksek tutmuş olabilirim. hani yollarımıza da hangi araba dayanabilir o da var. ne kadar dikkat etsem de pat küt giriyo çukurlara, bozuk yerlere. e doğal olarak da ses geliyo arabadan aslında. ben isterdim ki bi kaç yıl sonra gelsin bu sesler.

testlerde de derler ya; işte araç 7500 km'de ve trim sesleri geliyo. golf öyle olmaz derdim almadan. olabiliyormuş.  s=dry

@maniax

Hocam başta ben çok takiyirdum sizin gibi. Çantam vardı fermuari ses çıkarıyor diye onu bile kullanmıyordum. Sonra baktım arabaya hiçbirşey koyamıyorum. Bozuk para anahtar vites önündeki cebe koyduğum cüzdan vs.... En son bu ufak sesleri takmamaya başladım.

yusuf dedi:
@maniax

Hocam başta ben çok takiyirdum sizin gibi. Çantam vardı fermuari ses çıkarıyor diye onu bile kullanmıyordum. Sonra baktım arabaya hiçbirşey koyamıyorum. Bozuk para anahtar vites önündeki cebe koyduğum cüzdan vs.... En son bu ufak sesleri takmamaya başladım.
hocam koyduğum şeylerden gelse tamam da bariz kapı içi; muhtemel de cam mekanizmasından ses geliyo yani. taktığım şey o. belki de abartıyorum. gelmesi normalse eyvallah dicem zaten  :)

@maniax

Hocam normal değil. Ama çok ufak bu sesler. Arabaya binen hiç kimse farketmeyecek. Araca siz de ufak ses çıkaran şeyler koydukça unutacaksınız.

maniax dedi:
dün arkadaşımla geçirdiğim 2 saatin sonunda aracın sağ ön kapısından gelen ses ile ilgili bi kaç gelişme oldu. standart ses sistemi başlığından buraya taşıyayım dedim

bass'ı falan sonuna kadar açıp dinlemeye başladık kapıyı.

-bariz olarak kapının içinden geliyor

-camı indirdikçe ses giderek azalıp duyulmaz hale geliyor. cam tam kapalıyken ciddi ses geliyor.

-kesinlikle hoparlörle alakası yok eminiz artık bundan

-baya içeride bi gevşeklik var, belki de cam mekanizmasında

-çok ilginç ama kapı döşemesine hafif bastırdığımızda tamamen kesiliyor

arkadaşımın vardığı sonuç;

evet ses var, ayrıca araban çok sessiz, sanki fazla takıyosun, ben olsam hayatta söktürmem kapıyı bunun için dedi

sizler neler dersiniz?
Hayatta tek derdiniz bu olsun derim Murat Hocam;

Golf ciddi ciddi sessiz bir otomobil.

Ölçümler de söylüyor bunu.

Fakat küçük şeyleri sorun etmemiz halinde hayatta keyif aldığımız tüm o şeyler zehir olabilir.

Bütünüyle sessiz midir?

Elbette ki değildir.

Bozuk parasız hayat geçmez..

Bu nedenle bozuk para için minik kese taşımaya başladım...

Eşyalarım derli toplu olsun diye çanta taşımaya başladım.

Çantanın fermuarları birbirine çarparak ses çıkartmasın diye fermuarları minik lastiklerle sardım..

Güneş gözlüğüm için ayrı numaralı gözlüklerim için ayrı kılıf taşımak gerektiğini anladım.

Bir gün yolda deli divane oldum çıkan sesin kaynağını bulamadım.

Sonunda kapı cebindeki su şişesini fail olarak kontrol altına aldım ve bir daha asla Kapı ceplerine su konmasın diye  koltukların arkasına su geçirmez bir çanta alıp içinde taşımaya başladım.

Sonra baktım ki tüm  bu titizlenmelerim arabaya binenlere terör estirmeye dönüşünce bir dur demek gerektiğini anladım.

İnsan alışkanlıklarıyla yaşar...

Ama dahası bu alışkanlıklarını kendisi tercih ederken bir de bakmış kendi tercihlerinden ördüğü duvarlar arasında mahsur kalmış..

Ondan sonra dönmek daha zor.

Evi güzel olsun diye yapma çiçek almaya başlayıp bir iki, bir iki derken evin her yanı oturup kalkacak bir yer kalmayasıya dostları ayaklarını bir bir kesince dahi fark edemeyen bir komşumuz vardı...

Evi güzeldi kendi kriterlerince ama o Güzel evinde yapayalnızdı..

Murat Hocam, bana kalırsa bir dur deyin bu "trime kulak kabartmaya" Bunca keyifle satın aldığınız ve bunca sefa ile bindiğiniz aracınızdan soğutacaksınız kendi kendinizi..

Servse gideceksiniz kapı panelini sökecekler.

Sonra gevşeyen bağlantılar veya unutulan bir klips nedeniyle daha fazlası başlayacak..

Dikkatle dinlemediğiniz sürece duyamayacağınız sesleri boşverin gitsin.

Saygılarımla.

@silvershadow

hakikaten bu gidişle soğuyacağım. söktürmek zaten çok cesurca bir karar olur. şimdilik çareyi bass'ı 1 azaltmakta buldum  :)

maniax dedi:
@silvershadow

hakikaten bu gidişle soğuyacağım. söktürmek zaten çok cesurca bir karar olur. şimdilik çareyi bass'ı 1 azaltmakta buldum  :)
Hocam kapının iç tarafını sökmek o kadar zor değil,daha öncede tavsiye ettiğim gibi iyi bir sesisatçı orayı sökerek sesin kaynağını kısa sürede bulabilir,size fikir vermesi açısından bir video paylaşıyorum.

Kafanıza bu kadar takıyorsunuz ve bu ses sizi çok rahatsız ediyor bence çözmeye çalışın yoksa sürekli bu aklınızda olacak.

Sizin düşündüğünüz kadar kadar zor bir işlem değil,videoda kapının iç tarafını görüyorsunuz,birsürü bişeyler var belki temas eden bir parça ya da ne bileyim iyice monte edilmemiş bir parçadan dolayı zırıltı yapıyor olabilir.

Tesisatçıların işi bu kapıdan müzikten başka gelen sesleri yok etmek ve en iyi sesi elde etmek,tabi profesyonel çalışan firmalar için geçerli sokak aralarındaki aksesuarcılardan söz etmiyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@zambor007

burada söken abi masallah mühendis gibi :D

servis de söker bunu, görünüşü basit tabi ama benim çekincem sonradan sesler artarsa. Malum sokulmuş olacak kapının döşemeleri. servis dışında bi yer dokunursa garanti disi falan kalır mi acaba.

Haklısınız ses hala geliyor malesef. Bozuk yollarda gelmesini geçtim keyifle müzik de dinleyemiyorum. bi tek sağ ön Kapıdan geliyo. Arabanin baska hic bi yerinde tık yok. bi taraftan cam mekanizmasıyla da alakası var. Ama iyi sıkılmamış ya da minimal oynayan bi parçadan geliyo olması muhtemel

@zambor007

servis de söker bunu, görünüşü basit tabi ama benim çekincem sonradan sesler artarsa. Malum sokulmuş olacak kapının döşemeleri. servis dışında bi yer dokunursa garanti disi falan kalır mi acaba.

Haklısınız ses hala geliyor malesef. Bozuk yollarda gelmesini geçtim keyifle müzik de dinleyemiyorum. bi tek sağ ön Kapıdan geliyo. Arabanin baska hic bi yerinde tık yok. bi taraftan cam mekanizmasıyla da alakası var. Ama iyi sıkılmamış ya da minimal oynayan bi parçadan geliyo olması muhtemel

maniax dedi:
@zambor007

https://www.facebook.com/Aydin-Elektronik-Car-Hi-Fi-178780078836276/timeline/

Ankara'da aydın elektronik var benim üye olduğum ses sistemi forumunda tavsiye edenler var ve çok titiz çalıştıklarından bahsedenler var,buraya sorabilirsiniz bence durumu,kaldı ki ses sistemi yaptırmıyorsunuz ve iyi bir ses sistemi için bir kaç hafta çalışıyorlar ve insanlar güvenmese  araçlarını o kadar süre emanet etmezler diye düşünüyorum,sizinkini yarım saat  içinde halledebilecekler belkide çok çok basit birşey

Garantiyle bir alakası olmayacağını düşünüyorum ama içinize sinmediyse serviste söktürün niye ilgilenmiyorlar anlamadım

@maniax Hocam benim araç şu an 4300 km de mevcut yollar altyapı çalışmaları nedeniyle iyi değil fakat aracın hiçbir yerinde ses yok, Allaha Şükür, Allah nazardan saklasın.

zambor007 dedi:
@zambor007

https://www.facebook.com/Aydin-Elektronik-Car-Hi-Fi-178780078836276/timeline/

Ankara'da aydın elektronik var benim üye olduğum ses sistemi forumunda tavsiye edenler var ve çok titiz çalıştıklarından bahsedenler var,buraya sorabilirsiniz bence durumu,kaldı ki ses sistemi yaptırmıyorsunuz ve iyi bir ses sistemi için bir kaç hafta çalışıyorlar ve insanlar güvenmese  araçlarını o kadar süre emanet etmezler diye düşünüyorum,sizinkini yarım saat  içinde halledebilecekler belkide çok çok basit birşey

Garantiyle bir alakası olmayacağını düşünüyorum ama içinize sinmediyse serviste söktürün niye ilgilenmiyorlar anlamadım
Hocam mesajınızı şimdi gördüm ama sizden cesaret alip sanayideki çok güvendiğim ve Sevdiğim ustama gittim. Etimesgut dogus otodan tanıdığı ustayı aradı. Gittim yanına ayin 30una randevu verdiler kapı döşemesi sökülecek dediler.

Sonra döndüm ustamın yanına. Dedim ustam sen su döşemeyi sök, bisey olursa da canin sagolsun diye. Sagolsun tertemiz ve büyük bi hassasiyetle söktü ki çok basit bisymis ben bosuna bu kadar Endişe etmişim. Döşeme ile metal yuzey arası titreşim yapabilecek heryere 3m bant çekti. Döşemeyi taktı, sıktı vee...

Allah'ım mucize :) baya baya ses yok arabada.

sanırım kurtuldum

Geri
Üst Alt