Golf 7 Fabrikasyon ve kronik arızalar linkli listesi

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Konulara link eklendi.

Detaylar için üzerine tıklamanız yeterli.

1.  koltuk kumaşlarında yıpranma ve tiftiklenme (Garanti kapsamı dışında)

2. 2015 Modellerde 6.5" Ekranlarda; kararma, Trip km.si sıfırlama(yazılım yüklenerek çözülüyor)

3. Farlarda ve sislerde buğulanma(Bu bir Arıza değildir)

4. Sürücü tarafındaki sileceğin iz bırakması(ilk aldığınız aylarda giderseniz garantiden çözülüyor)

5. Arka sileceğin su püskürtmesinden sonra su sızdırması(serviste garanti kapsamında çözülüyor))

6. Motordan/konsoldan gelen kuş veya ıslık sesi(Bu ses sorunu turbo yay kıskacı takılarak giderilmiştir))

7. İlk çalıştırmada motordan veya konsoldan gelen su sesi (Bu bir arıza değildir)

8. Kabine su alma problemi( 2012 ve 2013 Modellerde)

9. Fren Disklerinin paslanması((Bu bir arıza değildir)

10. Havaların soğumasıyla artan süspansiyondan gelen sesler (Serviste lastik burçlara özel bir yağ sürülüyor) 

11. Arka taraftan gelen lok lok benzeri sesler (Serviste çözülüyor)

12. Direksiyonda çatlama  (garanti kapsamı dışında ama kimi zaman garantiden değiştiriliyor)

13. Direksiyonun derisinin kolaylıkla çizilmesi (Maalesef çözümsüz dikkat etmek gerekiyor.)

14. Yolcu tarafındaki güneş siperliğinden gelen tıkırtı ve trim sesi (Garantiden değiştiriliyor)

15. Benzin deposundan gelen lıkırtı. (Sadece depo doluyken gelir)

16. Manuel araçlarda 1. vitese zorlanarak geçmesi.  (Bu bir arıza değildir. )  )

17. TSI motorlarda yağ eksiltme Problemi (Maalesef çözümsüz rodaja dikkat etmek gerekiyor.)

18. DSG'li araçlarda bozuk yolda duyulan Zincir Şıngırtısı (Bu bir Arıza değildir)

19.DSG'li araçlarda auto hold'un kaydırması problemi (Bu bir Arıza değildir)

20.2012 ile 2013 Model DSG'li araçlarda Güncelleme ve Yağ değişimi

21. 1.2 TSI ile 1.6 TDI' larda egzantrik milini değişimi (15E7) (Serviste garanti kapsamında değişim yapılıyor.)

22. Depo şamandıra arızası(2012 ve 2013 modellerde)

23. 2015 Model Basic Bi-Xenon farlarda mercek lekelenmesi veya kararması

Moderatör tarafında düzenlendi:
Herkese merhaba,

Geçen ay 15000 km yi doldurup yıllık bakıma götürdüm. Bakımda birşey çıkmadı ama bakıma alırken sizin aracınız için fabrikadan gelen bir kampanya dahilinde DSG şanzımanınızı kontrol edeceğiz dediler ve karşılığında ücret alınmayacak dendi.

Bakım faturasında

aşağıdaki kalemlerin bedelsiz olarak yapıldığını gördüm. Bakım sonrası sorun mu varda yağını değiştirdiniz diye sorduğumda hiçbir sorunun olmadığını belirttiler. Bende fazla üstelemedim.

Bakım yaptırıp bu durumla karşılaşan var mı?

zAyoO4.jpg

Murat Hocam yine çok iyi bir çalışma olmuş. Emekleriniz için teşekkürler.

diğer sorunlarla henüz karşılaşmadım (inşaallah da karşılaşmam) ama bej koltukla ilgili 1-2 yerinde dikiş hatası vardı alırken. bunun için de uğraşmak istemedim zaten araç zor bulunuyor

Meraba, şu an izmir-aydın yolundayım. EPC ışığı yandı. Ne yapmalıyım. Bilgisi olan var mı

başlık Gündeme gelmişken ben de bisey sorayım. tavandaki gözlük koyma bolumunun sağ tarafı elle bastırınca bosluk var gibi oynuyo biraz ve Arnavut kaldırımı tarzi yollarda zirilti yapiyo. sikma gibi bisey yapılır mi?

Süleyman_01 dedi:
Meraba, şu an izmir-aydın yolundayım. EPC ışığı yandı. Ne yapmalıyım. Bilgisi olan var mı
Öncelikle aracı uygun bir yerde sağa çekip kontağı kapatın.

Kontağı tekrar açtığınızda aynı arıza devam ediyorsa Vw yol yardımını arayın.

Aldığınız yakıtla ilgili olabilir. Umarım daha ciddi bir sorun değildir.

0212 335 04 04

silvershadow dedi:

0212 335 04 04
Hocam teşekkür ederim. Aydın Lena bayinin önüne gelince arabayı durdurup kontağı kapattım. En azında araba çalışmazsa servisin önünde kalsın bari diye düşündüm. Bugün servis kapalı olduğu için gösteremedim ama araba tekrar çalıştı ve ekranda sorunun start stop arızası olduğu yazdı. Yola devam ettim ama start stopum çalışmıyor. :(

Moderatör tarafında düzenlendi:
Süleyman_01 dedi:

0212 335 04 04
Hocam teşekkür ederim. Aydın Lena bayinin önüne gelince arabayı durdurup kontağı kapattım. En azında araba çalışmazsa servisin önünde kalsın bari diye düşündüm. Bugün servis kapalı olduğu için gösteremedim ama araba tekrar çalıştı ve ekranda sorunun start stop arızası olduğu yazdı. Yola devam ettim ama start stopum çalışmıyor. :(
Geçmiş olsun.

Ciddi bir sorun olmadığına sevindim.

@silvershadow Teşekkürler Murat hocam. Ciddi bir sorun olmamasına bende sevindim. Gerçi az önce start stop çalıştı. Cem yılmazın dediği gibi açıp kapayınca düzeldi  :D

@maniax

Hocam sesin oradan geldiğine emin misiniz. İçeride gözlük varsa ondan şüphelenin.

@yusuf

gözlük var evet. olmazsa çıkarıp bakayım bi. ama yine de sağ köse sol köşeden fazla oynuyo basınca

maniax dedi:
@yusuf

gözlük var evet. olmazsa çıkarıp bakayım bi. ama yine de sağ köse sol köşeden fazla oynuyo basınca
Sorun gözlük hocam. Ben de çok dert ettim zamanında en son gözlüğü kılıfa koydum :)

Dün aracımı alalı 15. gündü yaklaşık 800 km yol yaptım ve aracın kavrama kısmından bir ses gelmeye başladı. Servise götürdük baskı balata ile ilgili diye bilgi verdiler ama detay vermediler bugün gidip alıcam bakalım ne diyecekler.

Geri
Üst Alt