Golf 7 Fabrikasyon ve kronik arızalar linkli listesi

image.jpgHer iki stop grubunda küçük misafirler var, havalandırma için bırakılan küçük deliklerden girmişler

@alper32 aynen bende de durum aynı. Eletrik süpürgesiyle bir şekilde çekebiliriz onları belki,serum hortumuyla falan.

Diğer tarafta da arı vardı. @Newerdais çıkarmaya uğraşmadım açıkcası, gerek var mı?

@yusuf yazmayı unuttum:) memlekete gittim arabadan sesler gelmeye başladı metal sesleri sesin nereden geldiğini bir türlü bulamadım,bozuk yolda bu ses dahada arttı,şu dsg şingırtısının 5katı fazlası bir ses,Kesin şanzıman arıza yaptı diye düşündüm,sabah aracın altına baktım motor bölümünden yağ sızıntısı olduğunu gördüm  tamda şanzımanın altı:(( servisi aradım arabayı çekici ile götürmemi istediler,arıza lambası yanmıyordu ve vites geçişlerinde bir anormallık yoktu,neyse servise gittim rize vospa,bir saat sonra servis elemanı araba hazır,motor yağ kaçırmış tapadan,tapayı değiştirdik yağ seviyesi eksik değil zaten yeni olmuş dedi,ses neydi diye sordum,arka salıncağın içerisine ince bir taş girmiş onu çıkardık,ses o yapıyormuş dedi:)) memlekete gezmeye gitmişsin şanzıman arıza işleri, parça vs 15günlük iş,baya rahatlamıştım arıza yok deyince usta. Hocam bu golf lerde nazar çok var,köpek saldır arka tamponu ısırdı yahu:))

@yusuf yazmayı unuttum:) memlekete gittim arabadan sesler gelmeye başladı metal sesleri sesin nereden geldiğini bir türlü bulamadım,bozuk yolda bu ses dahada arttı,şu dsg şingırtısının 5katı fazlası bir ses,Kesin şanzıman arıza yaptı diye düşündüm,sabah aracın altına baktım motor bölümünden yağ sızıntısı olduğunu gördüm  tamda şanzımanın altı:(( servisi aradım arabayı çekici ile götürmemi istediler,arıza lambası yanmıyordu ve vites geçişlerinde bir anormallık yoktu,neyse servise gittim rize vospa,bir saat sonra servis elemanı araba hazır,motor yağ kaçırmış tapadan,tapayı değiştirdik yağ seviyesi eksik değil zaten yeni olmuş dedi,ses neydi diye sordum,arka salıncağın içerisine ince bir taş girmiş onu çıkardık,ses o yapıyormuş dedi:)) memlekete gezmeye gitmişsin şanzıman arıza işleri, parça vs 15günlük iş,baya rahatlamıştım arıza yok deyince usta. Hocam bu golf lerde nazar çok var,köpek saldır arka tamponu ısırdı yahu:))
Çok haklisiniz hocam. Geçmiş olsun tekrar tekrar. Memlekette daha bir dikkat istiyor araçlar.

Arıza değil belki ama ufak bir mühendislik hatası bence arka tampon ile bagajın birleştiği yer çok düz, ne zaman aracı yıkasam veya yağmur yağsa kir ve su tampon üzerinde kalıyor, ona hafif bir meyil verilebilir miş gibi gibi :)

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Arıza değil belki ama ufak bir mühendislik hatası bence arka tampon ile bagajın birleştiği yer çok düz, ne zaman aracı yıkasam veya yağmur yağsa kir ve su tampon üzerinde kalıyor, ona hafif bir meyil verilebilir miş gibi gibi :)

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
@enpisagor hocam bende aynı sıkıntıdan muzdaribim ve hatta bagaj kapağını açtığımız ww amblemi de kışın çamur oluyor. Bagajı açıp kapatırken insanın eli hep çamur oluyor. 

Arkadaşlar merhaba, bu başlık altındaki sorunların tümünü okudum. Ama 1.4 manuel aracımın yaklaşık iki ay önce başlayan sorununa çok benzerini göremediğim için zamanınızı almak zorunda kalıyorum.

Şöyle ki; aracım birkaç saat bekledikten sonraki ilk çalıştırdığımda (sabah ilk harekette veya gün içerisindeki uzun beklemeden sonraki ilk harekette) harekete geçtiğim anda sanki akslarda çok tiz bir ses ortaya çıkıyor. İlk hareketimiz oldukça yavaş olduğundan , ön veya arka akstan olduğunu net çözemediğim bu metalik sürtünme şeklindeki tiz ses bariz biçimde duyuluyor (camlar kapalıyken bile). Ancak biraz hızlanınca geçiyor ( ya da hızlanınca ben duyamıyorum)

15 bin bakımında bu sorunu belirttim. Servis personeli birlikte bakalım dedi, ama 1 saatlik mesafeden geldiğimden o anda o ses olmadı  s=s20

Aracı bırakmamı, sabah deneyebileceklerini söylediler, ancak ihtiyacım olduğu için aracı bırakamadım.

Benzer sorunla karşılaşanınız oldu mu? Ses sinirimi bozmaya başladı , müsait bir zamanda aracı servise bırakacağım. :)

Geri
Üst Alt