Golf 7 yazılım

Bakimlarini aksatmadigin aşırı sıkıştırmadıgın sürece hiç bir sıkıntısı yok çok keyifli oluyor araç yeni araç almiş gibi heyecanlaniyosun bende çok araştırdım zararları zararları derken şuan yazılımsız binmem diyorum kesinlikle
Deneyeceğim biraz daha araştırmam gerek çok sağol

Vuuu baya güzel görünüyor denmekte fayda var sizin sıkıntı çektiğiniz şeyler oldu mu ?

Çok şükür hiç sıkıntı olmadı bu da aynı firmada 4. Kez yaptırdığım yazılım daha önceki araçlarımda da kullandım memnunum

Bir kac sorum olacak affınıza siginarak
Yazilimda ne ne kadar degisti ve aracta yaptiginiz baska degisklikler varmi yazilim getirdigi zorunluluklar
Performans ve yakit tatmin ediyormu
birde butce anlaminda ne kadara yaptirdiniz
Cok soru sordum kusura bakmayin cevaplamak istemezseniz anlarim

Benim aracim 40.000kmdir yazilimli.

Hizlanma olarak orjinal TDI DSG ile bastigimizda yazilimli TDI farki boyle oluyor

Yazilim emin ellerde yapildigi surece sorun olmayacaktir,ne olursa olsun mekanik parcalarin omrunu kisaltiyor.Bu cit kirildim degil tabiki 150k lardan sonra dikkat etmek lazim :)  

Daha fazla video icin diger arabalarimla denemelerim falan youtubede kanalinda var bakabilirsiniz

Aracim TDI 105 2014 Manuel bu arada sadece yazilim var  :) Emin ellerde yapildigi surece sorun yasatmaz.En onemlisi DPF dostu bir yazilim olmali.Cok zengin bir yazilim yapilirsa DPF niz cok erken dolar.Hem omrunh kisaltir,hemde araba surekli temizlemeye calisarak yakit tuketimi articaktir.

%20 gibi ekonomi vaad eden firmalar hayal dunyasinda yasiyor.Gercekci konusmak gerekirse max %6-7 ekonominiz oluyor.Malesef bazi yazilimcilar parametrelerle oynayarak kadranda dusuk tuketim gosterebiliyor pompa olcumunde cikar zaten bu fark :)

Sonuc ben yazilimsiz golfe binince cok moralim bozuluyor hic gitmiyor araba,duzgun yerde ve cok sert yazilim yaptirmadiginiz surece zevk alicaksinizdir 

Arabam DSG olsa yaptirmazdim ama iyi niyet garantisinde oldugu surece,eger oda yoksa direkt yaptirirdim :)

Çok güzel anlatmışşınız ama dsg olayı beni tedirgin etti sıkıntısı ne olur ki ? Her şey çok güzel görünüyor şu an için ama dsg dediğim gibi sıkıntı ne olabilir ?

Çok güzel anlatmışşınız ama dsg olayı beni tedirgin etti sıkıntısı ne olur ki ? Her şey çok güzel görünüyor şu an için ama dsg dediğim gibi sıkıntı ne olabilir ?
 Kavramaniz biterse servis garanti veya iyiniyet garantisine sokmayabilir. Buda size 3 bin liraya malolabilir. Tabi yazilim yaptirip ucretsiz degistirende var ama tanidik isi olabilir. Yani garanti disi kalirsa araba maddi kulfet.

Kavramaniz biterse servis garanti veya iyiniyet garantisine sokmayabilir. Buda size 3 bin liraya malolabilir. Tabi yazilim yaptirip ucretsiz degistirende var ama tanidik isi olabilir. Yani garanti disi kalirsa araba maddi kulfet.
Aynen oyle kavrama bitmeye mahkumdur,bunu surusunuz ve surus ortaminiz belirler(yokus,trafik...vs)

Nasil manuel bir arabanin baski balatasi bitiyorsa kavramada birgun biticektir.Disarida 900lira civarinda 60-70.000km gidecegini dusunursek min cok dert degil ama mekatronik bir bozulursa gecmis olsun :)

DSGye sorunu olmazda,dedigim gibi mekatronik elektronik bozulmasi sans isi,kavramada eninde sonunda biticek veya azalicak.Yazilimli degisim yapan cok tanidigim var ama ya degismeselerdi :)

@mehmetmert Hocam çok güzel anlatmışsınız bu forma üye olmadan önce görmüştüm sizin videoları 

o zaman bende manuel golf  vardı ve hayalimde ki dizel otomatik golf için çalışmalara başlamıştım Allahıma Şükürler olsun ki kavuştum

ve ufaktan da bakınıyorum yazılım konularına ama  hiç bir bilgim yok

Amasya da oturuyorum uçtan uca zaten 10-15 km ve merkezi tam ortada toplanmış yani ne tarafta oturursan otur 3-5 km de istediğin yere geliyorsun 

dizel başlı başına kısa mesafeler için uygun değil birde yazılım faktörü girerse işin içine DPF ve araç için ne sıkıntılar getirir bilemiyorum 

ama cesaretimi toplayıp ve çıkacak sıkıntıları gözüm keserse yaptıranlardan da özellikle DSG li arkadaşlardan bilgi toplaya bilirsem yaptırmayı düşünüyorum 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bir kac sorum olacak affınıza siginarak
Yazilimda ne ne kadar degisti ve aracta yaptiginiz baska degisklikler varmi yazilim getirdigi zorunluluklar
Performans ve yakit tatmin ediyormu
birde butce anlaminda ne kadara yaptirdiniz
Cok soru sordum kusura bakmayin cevaplamak istemezseniz anlarim
Değerli Hocam 

Tüm araçlar öngörülen bir maksimum anlık veya uzun süreli dayanım aralığına göre dizayn edilirler.

Bu konuda şu örnek en uygunu olacaktır.  

Formula 1 araçlarında motor maksimum performans için ve ancak bir yarış süresince dayanacak şekilde dizayn ve imal edilir. 

Bizim araçlarımız ise optimal performans için ve  uzun bir süre dayanabilmesi için tasarlanıyor. 

chip veya yazılımla kendilerini koruma ve Red line üst limiti ve devir kesicilerin devreye gireceği limit arttırılarak maksimum performansı vermesi için motor çalışma zamanlarına dahil müdahale edilir. 

Buna DSG değil manuel şanzıman aksamı veya bu anı güç değişimlerine standart bir aracın piston kolları, silindir gömlekleri, kam milleri veya sübaplar, soğutma sistemi, yağlama sistemi, fren sistemi uyum sağlanamadığından bir çok zincirleme arıza meydana gelir.

Allah aşkına siz bu riskleri aldınız ve korkusuzsunuz ama sizin bu riskleri aldığınızdan habersiz ve onların onayı olmaksızın üstüne çıkılan veya kafadan girilen insanların can ve mallarının sorumluluğu ve risklerini almaya hazırsanız diyecek sözüm yok.

Son bir şey daha. Ciddi bir kaza sonrasında sigorta eksper ve mahkeme bilir kişileri araçta bir mofikasyon tespit ettikleri an ihale sizde kalır. 

Ayrıca bu firmalar motor veya şanzıman garantisi verebilirler mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@silvershadow Değerli MURAT Hocam 

Ağzınıza sağlık teşekkür ederim 

sizin gibi Değerli bir İnsandan böyle Değerli düşüncelerinizi bizimle paylaştığınız için tekrar teşekkür ederim 

ben kendim için söylüyorum sadece yazılım ile ilgili yazıları gördükçe aklıma gelen bir olay yaptırmaya çok cesaret edebileceğim bir durum değil birazda orjinalciyim  ve araca zararlarının daha fazla olduğunun yada mekanik lerinin ömrünün kısaldığının söylentileri de fazla bunların altından kalkamam hele ki sizin yazınızı okuduktan sonra da yaptırmam bu konu benim için bu saatten sonra bitmiştir 

STOP :)

Arabam zaten garantili değil 2013 model

Geri
Üst Alt