Golf 7 yazılım

tosbega

Üye
İsim
Bayram KIRMIZIGÜL
Arkadaşlar mrb 2013 aradım tdı dsg yazılım güncellemesi var mıdır ? Varsa faydası ne olur ? Nereden yaptırabilirim. Birde orijinal yazılım attırmayı düşünüyorum güç ve tork arttırmak için orjinal atalım sıkıntı olmaz dediler ! Var mı bilginiz ?

Kardes bende arastiriyorum ama. Turboyu yiyor dediler tirstim biraz ecufast diyorlar ama kulllananlardan bilgi almak en guzeli

Arabanın gücünü arttırmak için yapılan yazılım uygulaması chiptuning'dir.Bu uygulama yetkili servislerde yapılmıyor ne yazıkki.Belli başlı firmalarda(rsa, dr.ecu,ecufast vb.) yapılan yazılımlarla motora dsg'ye düzgün kullanım ile pek zarar veremezsiniz.Anlıyorum ki pek bir bilginiz yok.İyice araştırmanızı tavsiye ederim.

Kardes bende arastiriyorum ama. Turboyu yiyor dediler tirstim biraz ecufast diyorlar ama kulllananlardan bilgi almak en guzeli
Anladım teşekkür ediyorum.

Arabanın gücünü arttırmak için yapılan yazılım uygulaması chiptuning'dir.Bu uygulama yetkili servislerde yapılmıyor ne yazıkki.Belli başlı firmalarda(rsa, dr.ecu,ecufast vb.) yapılan yazılımlarla motora dsg'ye düzgün kullanım ile pek zarar veremezsiniz.Anlıyorum ki pek bir bilginiz yok.İyice araştırmanızı tavsiye ederim.
Evet çok bilgim yok özel servis tanıdık orada sordum yapılır ama orijinal yazılım yapalım dedi bildiği yer varmış garantili birebir orjinal olacak dedi . 35 beygir mi tork mu be artıyormuş makul gelen tarafı aynı motora yeni araçlarda yapılmış olanı benim arabaya yapacaklar öyle rastgele yaptırmam yani . Asıl sorum yazılım güncellemesi ile ilgili kendimiz bakabilir miyiz var mı yok mu varsa neler değişmiş gibi

@tosbega Tek tavsiyem, merdivenaltı tarzı yerlerden uzak durmanız. Bilindik yerlere yaptırın mutlaka. 

Arkadaşım tdı golfünün turbosunu yedi yazılım yüzünden. 1500 TL den fazla para harcadı. 

[mention=2366]tosbega[/mention] Tek tavsiyem, merdivenaltı tarzı yerlerden uzak durmanız. Bilindik yerlere yaptırın mutlaka. 
Arkadaşım tdı golfünün turbosunu yedi yazılım yüzünden. 1500 TL den fazla para harcadı. 
ABT bg ve tork artışı diyor ama alt devirleri canlandırıyor biraz diye biliyorum. 0-100
80-120
80-160

Değerlerinde

Pek dişe dokunur bir gelişme olmuyor.

Diğer firmalar daha yüksek bg ler vaat edebilir ve bunun sonucunda.

Taş gibi alman motorunun ömrünü azaltmanız kaçınılmazdır.

Stok bir golfün yazılımla kalkışlarda sarması muhtemeldir çünki arabanın mevcut süspansiyon setup ı kaldırmaz.

Frenlerde de iyileştirme gerekir. Zaten fren mesafesi 38-39 metre arası iken diğer halini de pek tavsiye etmem.

ABT bg ve tork artışı diyor ama alt devirleri canlandırıyor biraz diye biliyorum. 0-100
80-120
80-160

Değerlerinde

Pek dişe dokunur bir gelişme olmuyor.

Diğer firmalar daha yüksek bg ler vaat edebilir ve bunun sonucunda.

Taş gibi alman motorunun ömrünü azaltmanız kaçınılmazdır.

Stok bir golfün yazılımla kalkışlarda sarması muhtemeldir çünki arabanın mevcut süspansiyon setup ı kaldırmaz.

Frenlerde de iyileştirme gerekir. Zaten fren mesafesi 38-39 metre arası iken diğer halini de pek tavsiye etmem.
Anladım uzak durmak daha iyi gibi sanki peki yazılım güncelleme nereden öğrenebilirim

Ben yaptırdım ve çok memnunum. Bundan önce polo kullanıcısıydım yine son iki polomda da yazılım vardı ilk olarak ecufast kullandım sonra hoşuma gitmedi kıyaslama yaptım başka araçlarla denedim vs megachips e geçtim ve 4.kez bu firmadan yazılım kullanıyorum maşallah diyorum bir kere bile problem yaşamadım. Yazilimsiz asla araç kullanabilecegimi sanmıyorum.

Bende bi çok arabami yazilimli kullandim hicbir sıkıntı yaşamadım soft yazılımın bence hiçbir zararı olmaz vw zaten fabrika çıkışında bile aynı motordan farklı güçlerle piyasaya sürüyor buna örnek golf 5 140hp ve golf gt 170hp ayni motor scirocco 160hp polo gti 180hp gibi

1e6d3bc9b2be16f49eab7657a5c67bd3.jpg

Bu da bugün [emoji106] sakin kullanım

Bende bi çok arabami yazilimli kullandim hicbir sıkıntı yaşamadım soft yazılımın bence hiçbir zararı olmaz vw zaten fabrika çıkışında bile aynı motordan farklı güçlerle piyasaya sürüyor buna örnek golf 5 140hp ve golf gt 170hp ayni motor scirocco 160hp polo gti 180hp gibi
Evet sırf bu yüzden bende yaptırmak istiyorum artıları eksileri ne olur bilmiyprum ama

Bakimlarini aksatmadigin aşırı sıkıştırmadıgın sürece hiç bir sıkıntısı yok çok keyifli oluyor araç yeni araç almiş gibi heyecanlaniyosun bende çok araştırdım zararları zararları derken şuan yazılımsız binmem diyorum kesinlikle

Geri
Üst Alt