Orjinal Çift U Led Uygulaması

ibrahim043

Üye
İsim
İBRAHİM
Merhaba 

Aracımı aldığım günden beri eksikliğini hissettiğim "U LED" olayını "ÇİFT U LED" taktırarak gidermiş bulunuyorum, araç alırken istediklerim cam tavan ve u led di fakat bulamadık beklemek istemediğimden standart farlı araç almak zorunda kalmıştık. Günümüz araçlarında bence araçların olmazsa olmazı gündüz lambaları; uzunca bi süre araştırdıktan sonra bende tek u yerine çift u taktırmaya karar verdim bu kadar eziyete girmişken deysin istedim. Bu süre zarfında çıkma far aradım hep ancak şansıma temiz far denk gelmedi piyasadaki çoğu far işlem görmüş olarak satılıyor; ender elektronik vs 8-9 bin gibi fiyat verincede cazip gelmedi sonra yurt dışında araştırmaya karar verdim; fiyat biraz daha uygundu fakat güven veren bi yer bulamadım, bende bu iş için gerekli malzemelerin kodunu bulup tek tek satın aldım bazı parçalar mevcut farın içinde olması maliyetide düşürdü açıkcası, son olarak da farı yetkili servisten temin ettim yurt dışındanda alsam aynı paraya gelecekti uğraşmadım. tüm parçaları topladıktan sonrada montajını yaptırdım. Parası gene bi çok kişiye pahalı gelecektir açıkcası ancak ben bu işi zevk olarak görüyorum aracı çok değiştirdiğini ve hak ettiğini düşünüyorum..

Henüz güzel kareler çekemedim ilerki zamanlarda başka fotoğraflar eklerim. :)

Bunun için ayrı bir konu açacağım fakat burayada yazmak istedim aracın üzerinden çıkan farlar serviste mercek lekelenmesinden dolayı değişmişti, yanlış olmasın 2 hafta filan kullanıldı onları ampülsüz ve beyinsiz olarak satmayı düşünüyorum almak isteyen olursa burdan da ulaşabilirsiniz ayrıntıları konuşuruz.

Herkeze iyi forumlar :)

KULLANILAN PARÇALAR

1x 5G1941754D (Sağ Far)
1x 5G1941753D (Sol Far)

2x 8K0941597E (Xenon beyni)
4x 4G0907697F (Led Güç Modülü)
2x 3D0941329D (AFS Beyni)
1x 7P6907357D (AFS modülü)

2x N 10320102 (Viraj Aydınlatma Ampülü)
2x N 10721805 (Xenon Ampül)

Not: Basic Xenondan geçmek isteyenler kalınlaştırmış olduğum koddaki ürünleri almaları yeterlidir, diğerlerini kendi aracınızdan geçirebilirsiniz.

Not2: "U led" den geçmek isteyenler far ve 2 adet güç modulü alması yeterlidir.

Not3: Halojen fardan geçmek isteyenlerin burda yazanlar hariç bazı malzemelere daha ihtiyacı vardır. (BCM, Fark yükseklik sensörü, far kumandası vs.)

Not4: Gerçekten meşakkatli bir iş uğraşmasını sevenler için; Aşa yukarı 5 bin TL gibi kârınız olur ama uğraşırsınız :)  direk kendi kullanmış olduğum ürünlerin kodlarını verdim, Montajı yapan kişi iki parçanın uymayacağını söyledi fakat taktığında çalıştı araştırarak aldım sonuçta :)  Siz genede böyle bir işe kalkışacaksanız Montajı yapacak kişiyle önceden konuşup bilgi alabilirsiniz. Kodlamayı yaparken ellerindeki hazır kodlar başka ürünlere göre olabildiğinden ilk başta hata verebiliyor fakat işini bilen biri ise uyarlayabilir hiçbir sıkıntı olmaz.

IMG_8824.JPG

IMG_8846.JPG

IMG_8849.JPG

IMG_8771.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hayırlı olsun şimdiden. Benim de düşündüğüm bir uygulama. Öncelikle şu parçaların numaralarını far numaraları da dahil olmak üzere yazabilir misiniz rica etsem

çok güzel bir çalışma gerçekten emek ve sabır istiyor gibi..

Hocam çok güzel olmuş maşallah. Ne kadara mal oldu paylaşabilir misiniz?

Saygılarımla...

Maşallah, güle güle kullanın.Parça kodları ve işlemin nerede yapıldığını anlatırsanız daha çok seviniriz.

Aracın üstünden çıkan farlar basic bi xenon sanırım.Satıyorsanız bi fiyat alabilir miyim?

Hayırlı olsun Hocam Tutku ile içinizdeki Far olayını güzel bir şekilde çözüme kavuşturmuşsunuz :)  

Sorum şu olacak benim ; U led Farlar için acaba çift u lede dönüşüm yapılabilecekmi? Böyle birşey mümkünse bir çok forum üyemiz bu düşüncede olabilir. araştırmalarınız ve edindiğiniz tecrübe sonrası bunun cevabını merak ediyorum Teşekkürler :'(

Sizde bundan önce u led mi vardı basic xenon mu ?. Basic ise far ve far beyinleri dışında parça gerekti mi ?

Hayırlı olsun şimdiden. Benim de düşündüğüm bir uygulama. Öncelikle şu parçaların numaralarını far numaraları da dahil olmak üzere yazabilir misiniz rica etsem ;)
Şuan bilgisayarım yanımda değil hocam yarın hepsini ilk mesajıma eklerim :)

çok güzel bir çalışma gerçekten emek ve sabır istiyor gibi..
Yaşadığım süreçte çok sıkıntılarda oldu PayPal eBay gibi sitelerde sorunlar yaşandı son ürün gümrükte epey kaldı vs gerçekten zor oldu ancak baya bi konuda tecrübe yaşamış oldum :)

Hocam çok güzel olmuş maşallah. Ne kadara mal oldu paylaşabilir misiniz?

Saygılarımla...
Sadece parçalar 5,5 bin e mal oldu hocam ancak kur çok yüksekti şuanki tahminim 5 bin tutabilir kendi farımı 2 bine satmayı düşünüyorum o zaman parça için harcadığım tutar 3,5 bin olacak 

Maşallah, güle güle kullanın.Parça kodları ve işlemin nerede yapıldığını anlatırsanız daha çok seviniriz.

Aracın üstünden çıkan farlar basic bi xenon sanırım.Satıyorsanız bi fiyat alabilir miyim?
İşlem Apo Vural ustada yapıldı İstanbul'da sonra buradaki ustam ben yapardım kodlamasını dedi biraz boşuna gittim sanırım istanbula :)

Yarın yazacam kodlarını , 2 bin ₺ düşünüyorum düşünürseniz yazarsınız farların  servis fiyatı 2,600 ₺

tolgao dedi:
Hayırlı olsun hocam arkadaşlarında dediği gibi parça numaralarını yazabilirsen sevinirim.
Teşekkürler Yarın inş yazacam 

Hayırlı olsun Hocam Turku ile içinizdeki Far olayını güzel bir şekilde çözüme kavuşturmuşsunuz :)  

Sorum şu olacak benim ; U led Farlar için acaba çift u lede dönüşüm yapılabilecekmi? Böyle birşey mümkünse bir çok forum üyemiz bu düşüncede olabilir. araştırmalarınız ve edindiğiniz tecrübe sonrası bunun cevabını merak ediyorum Teşekkürler :'(
Aynen sonuca ulaşabildik :))

normal şartlarda bu mümkün değil çünkü ikinci u led için ayrı bir beyin daha gerekiyor bunun hem yeri hem kablolama tesisatı tek uledin içinde yok fakat bazı elektronikçiler zamanla farın içini açıp yaparlarsa bilemem ama ondada tavsiye etmem farın açılmasını. Farı komple değiştirmek gerekiyor aslında tek u ledin çift u ya geçmesi daha kolay tek bir beyin ve farı değiştirmeniz yeterli oluyor mevcut farınıza alıcı bulabilirseniz çok fazla tutmaz :)  artı olarak sinyalleriniz led olur ?

Sizde bundan önce u led mi vardı basic xenon mu ?. Basic ise far ve far beyinleri dışında parça gerekti mi ?
Basic xenon vardı beyinlerin olduğu fotoğrafdaki en üstte bulunan ürün Lazım, afl modülü diye geçiyor..

Hocam benimkide basic bixenon heyecan yaptım şimdi ürün isim ve kodlarını sabırsızlıkla bekliyorum

@ibrahim043

Değerli Hocam

Tek kelimeyle usta işi bir çalışma olmuş.

Çok teşekkür ediyorum 

Parça fiyatları ve bağlantı için gereken kablo vs. için fiyatlar ve işçilik fiyatlarını yazar mısınız?

Piyasada bir çok fiyat ve belirsiz rakamlar var.

Böylesi bir düsüncesi olanlara gerekli bütçeyi tedarik için Bu bilgi son derece önemli.

@silvershadow

Tabiki hocam 

En kısa sürede hangi parçayı nereden ne kadara aldım yazarım.

Düşünenlerin kesinlikle ara parçaları yurt dışından almasını öneririm. bi örnek vermek gerekirse yetkili serviste 1 tane led modülü fiyatına yurt dışından 4 tane alabiliyorsunuz vergisi herşeyi dahil.

Hayırlı olsun hocam, yolunuz açık olsun :)

2x 3D0941329D (AFS Beyni)
1x 7P6907357D (AFS modülü)

Bu parçalar ile şu özelliğe de kavuşmuş oluyor muyuz hocam? 

a233e625d345b2cec847c55d184c7784.jpg

EBay dan baktımda şimdi farlar aşırı pahalı 1800€. 

Yeni farlar bizim ön takıma uyumlu mu acaba bilen var mı? 

Geri
Üst Alt