Golf kullanmayı öğretme

sarayutku

Üye
İsim
utku
Hayırlı günler arkadaşlar bir sorum olacak. Eşime araç kullanmayı öğreteceğim ama çekincelerim var mesela eski aracımda bir iki defa denedik olmadı :)  sonuçta onda manuel el ireni var dı eski tip baktım tam çarpacak çekiyordum araç duruyordu. Ama golf te elektronik olduğu için acaba giderken bassam durur mu. Yada nasıl durdururum ??? Yoksa bu sevdadan vaz mı geçsek :)  

Hayırlı günler arkadaşlar bir sorum olacak. Eşime araç kullanmayı öğreteceğim ama çekincelerim var mesela eski aracımda bir iki defa denedik olmadı :)  sonuçta onda manuel el ireni var dı eski tip baktım tam çarpacak çekiyordum araç duruyordu. Ama golf te elektronik olduğu için acaba giderken bassam durur mu. Yada nasıl durdururum ??? Yoksa bu sevdadan vaz mı geçsek :)  
Dilerseniz çekin ve görün diyorum sadece :)  Canavar gibi durur. Ben 20 km hızla deneme amaçlı çektim, normal el freninden çok daha etkili. + olarak aracın konforu, teknolojisi, kullanım rahatlığını da düşünürseniz eşinizin araç başında daha özgüvenli olacağını düşünüyorum, gerek bile duymayabilirsiniz. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elektromanyetik park freni konusunda sorunuzun cevabı bu konuda hocam. :)  

Bence kesinlikle vazgeçmeyin. Doğru teknik ve pratikle yapılmayacak bir iş yok. Trafiğe kapalı alanlar ya da trafiğin çok çok sakin olduğu alanlarda pratik yaptığınız sürece elektromanyetik park frenine ihtiyaç duymayacağınızı düşünüyorum.

Öncelikli olarak aracı hareket ettirme-durdurma ve çok düşük hızlarda güvenli sürüş pratiği yaparsanız eşiniz olası tehlike anında aracı dururacak refleksi geliştirir ve sizde sürüşe müdahale etmezsiniz hem bu sayede sürüş özgüvenide bir hayli gelişir. 

Ama her halükarda biraz zorlayıcı olacaktır. Allah kolaylık ve tabii sabır versin hocam.  :)  

Dilerseniz çekin ve görün diyorum sadece :)  Canavar gibi durur. Ben 20 km hızla deneme amaçlı çektim, normal el freninden çok daha etkili. + olarak aracın konforu, teknolojisi, kullanım rahatlığını da düşünürseniz eşinizin araç başında daha özgüvenli olacağını düşünüyorum, gerek bile duymayabilirsiniz. :)
vallahi ben hiç denemedim şahsen durmaz diyordum o zaman sorun yok başkan sağol :)

Merhaba ;

Öncelikle Murat hocamızın bu güzel yazısını okumanızı ve aracı kullanmaktan önce aracı tanıtmayla eğitimlere başlamanızı öneririm,

Aynı durum bizde de var. Kaç zamandır sorsam mı sormasam mı kararsız kalmıştım. Beni de el freninin olmayışı korkutuyordu. Aslında aracı kullanmak kolay stop ettiğinde debriyaj yapıp devam edebilme epey bi kolaylık sağlıyor. Bilgiler için teşekkürler.

Merhaba,

Hocam ben 30km hizlarda denemistim, anlik cekip birakiyor, aracin hizinda bir dusus olmadi bende. Ben de esime ogretirken eski tip el frenini cok kullanmistim. Gerekte yok aslinda el frenine, is sizde bitiyor, bol bol pratik, hic bir sekilde panik ve heyecan yaptirmayacaksiniz, en onemlisi de esiniz direksiyona oturdugunda "carparsan da canin sagolsun, senden kiymetli mi" demeyi bileceksiniz ki uzerinden korkuyu atsin.

Benim hanim su an makasa bile giriyor [emoji16]

Değerli hocam, Vw Bayiinde Passat ile 100 km hız ile denedik. Araç 100 km çıkarttık ve o anda ellerimizi direksiyondan çekip el frenini çektik. Arabayı sağa sola cm bile kımıldatmadan inanılmaz sürede ve çok kısa mesafede olduğu yere kitledi. Ne kayma ne savurma hiç bir şey yapmadan.

Saygılarımla...

Hocam ben A3 te denedim panik fren yapmış gibi frenleyip durduruyor. Arkayı kilitleme gibi bir durum olmuyor yani.

Geri
Üst Alt