Golf 7'nin rakiplerinden neyi üstün?

34Golf44

Yeni Üye
İsim
İsmet
Evet dostlar siz de mutlaka en az bir kere içinde olmuşsunuzdur bu tartışmaların..

Golf 7 mi, Audi A 3 mü?

Golf 7 mi, BMW 1 serisi mi?

Golf 7 mi Opel Astra mı?

Golf 7 mi vs vs.??

soru şu neden golf?

golf 7' nin rakiplerinden üstün tarafları neler ve ne kadar önemli?

Örneğin adam bizim astra sizin golfe 10 basar dediği zaman hangi verileri önüne sunacağız? Yorumlarınız önemli şimdiden teşekkürler..

Evet dostlar siz de mutlaka en az bir kere içinde olmuşsunuzdur bu tartışmaların..
Golf 7 mi, Audi A 3 mü?
Golf 7 mi, BMW 1 serisi mi?
Golf 7 mi Opel Astra mı?
Golf 7 mi vs vs.??
soru şu neden golf?
Örneğin adam bizim astra sizin golfe 10 basar dediği zaman hangi verileri önüne sunacağız? Yorumlarınız önemli şimdiden teşekkürler..

Hocam her aracın kendine göre üstünlükleri vardır. Bunu teker teker şu iyi bu iyi demektense (çünki farklı yerlere gidebiliyor konu). Golf konfor ve iç mekan konusunda çok iyidir fakat diğer disiplinlerde sınıfında daha iyileri var mutlaka. Golf genel anlamda her disiplinde çok düşmez ortalama bir performans sergiler. Overall da 1 numara olmadığı yerler olmasına rağmen genel puanlamada çoğu rakibini geçen bir araçtır. Golfe bir bütün olarak bakmak lazım.
Fakat bmw 1 ile A3 C premium dur. Onları ayırmak lazım.

Hocam her aracın kendine göre üstünlükleri vardır. Bunu teker teker şu iyi bu iyi demektense (çünki farklı yerlere gidebiliyor konu). Golf konfor ve iç mekan konusunda çok iyidir fakat diğer disiplinlerde sınıfında daha iyileri var mutlaka. Golf genel anlamda her disiplinde çok düşmez ortalama bir performans sergiler. Overall da 1 numara olmadığı yerler olmasına rağmen genel puanlamada çoğu rakibini geçen bir araçtır. Golfe bir bütün olarak bakmak lazım.
Fakat bmw 1 ile A3 C premium dur. Onları ayırmak lazım.
Hocam bmw1 a3 ve a180 premium derken zaten bunlar yaşlandıkları marka olarak 1 adım önde haklısınız.  Merak ettiğim şu , o amblemler olmasa hepsi aynı fiyatta olsa en iyisi golf diyebilir miyiz? 

Hocam bmw1 a3 ve a180 premium derken zaten bunlar yaşlandıkları marka olarak 1 adım önde haklısınız.  Merak ettiğim şu , o amblemler olmasa hepsi aynı fiyatta olsa en iyisi golf diyebilir miyiz? 
Sadece marka olarak değil. Kullanılan malzeme de farklı olduğu için daha pahalılar.
Golf ün işçiliği de iyidir ama bir A3 olamaz.
Vag grubunun C premium segmentinde temsilcisi Audi ile A3 tür zaten o yüzden.

Şuan diyebileceğimiz şey

Golf,
Astra-megane-308-i30 gibi araçlardan üstündür genel olarak.

Sadece marka olarak değil. Kullanılan malzeme de farklı olduğu için daha pahalılar.
Golf ün işçiliği de iyidir ama bir A3 olamaz.
Vag grubunun C premium segmentinde temsilcisi Audi ile A3 tür zaten o yüzden.

Şuan diyebileceğimiz şey

Golf,
Astra-megane-308-i30 gibi araçlardan üstündür genel olarak.
Hocam aracı alalı henüz 20 gün olmadı Şevki'm kırdınız valla. Biz golfü çok mu abartmışız. Ya da siz haksızlık mı ediyorsunuz ?

Hocam aracı alalı henüz 20 gün olmadı Şevki'm kırdınız valla. Biz golfü çok mu abartmışız. Ya da siz haksızlık mı ediyorsunuz ?
Fiyat performans diyebiliriz hocam birçok açıdan. Dünyanın en iyi arabası değil. Fiyatına göre iyi. A3 a180 bmw 1 ile kıyaslandığında fiyat farkı çok yukarılara çıkabiliyor. Özellikle donanım eklediğimiz zaman.
Arabam bana göre ulaşabileceğim en ideal araç şu an. Önemli olan hissettiğiniz.

Fiyat performans diyebiliriz hocam birçok açıdan. Dünyanın en iyi arabası değil. Fiyatına göre iyi. A3 a180 bmw 1 ile kıyaslandığında fiyat farkı çok yukarılara çıkabiliyor. Özellikle donanım eklediğimiz zaman.
Arabam bana göre ulaşabileceğim en ideal araç şu an. Önemli olan hissettiğiniz.
Benim golfte en çok eleştirdiğim özelliklerin başında midline paketlerindeki iç dizayn boş direksiyon ve sıradan koltukları. Golfün en boş paketinin içi en az Bi comford özelliklerine sahip olabilmeliydi. Golfe hiç binmemiş insan midline paketine bindiğinde Bi şok geçiriyordur Eminim. Ayrıca yoğun trafikli şehirlerde erken sorun çıkarmaya müsait otomotik şanzımanı da eleştirebilir. Diğer açılardan benimde çok beğendiğim Bi araç. Ben genel olarak golfün premiumlar da dahil olmak üzere (a3 a180 bmw1) sınıfının en iyilerinden biri olduğu düşünüyorum. Golf5 kullanmış iki öğretmen arkadaşımdan biri 2012 model 1 seri 116d , diğeri ise sıfır 2015 model a3 aldılar. Hala görüşüyoruz. Konu açıldığında bazen golf 5'teki tadı vermiyor golfün yeri başka diyorlar. tabi biraz da zevk meselesi. Bahsettiğimiz araçlarda BMW Audi merso yani. 

Benim golfte en çok eleştirdiğim özelliklerin başında midline paketlerindeki iç dizayn boş direksiyon ve sıradan koltukları. Golfün en boş paketinin içi en az Bi comford özelliklerine sahip olabilmeliydi. Golfe hiç binmemiş insan midline paketine bindiğinde Bi şok geçiriyordur Eminim. Ayrıca yoğun trafikli şehirlerde erken sorun çıkarmaya müsait otomotik şanzımanı da eleştirebilir. Diğer açılardan benimde çok beğendiğim Bi araç. Ben genel olarak golfün premiumlar da dahil olmak üzere (a3 a180 bmw1) sınıfının en iyilerinden biri olduğu düşünüyorum. Golf5 kullanmış iki öğretmen arkadaşımdan biri 2012 model 1 seri 116d , diğeri ise sıfır 2015 model a3 aldılar. Hala görüşüyoruz. Konu açıldığında bazen golf 5'teki tadı vermiyor golfün yeri başka diyorlar. tabi biraz da zevk meselesi. Bahsettiğimiz araçlarda BMW Audi merso yani. 
Her modelin boşu olduğu gibi golf de de var. Boş a3 1 serisi ve a180. Bunların boşları da aynı şekildedir. Golf bunlara oran ile yine dolu sayılır.

Somut ve objektif verilerle bu konu hakkında bir sonuca varamazsınız. Diğer arkadaşların dediği doğru.

Prensip olarak rakipler içeridinde daha pahalı olanlar kötü olmaz. Ne kadar para o kadar iyi malzeme ve mühendislik.

Size sadece somut şu tavsiyede bulunabilirim nacizane, Golf ü yakından tanıdıkca abartılmadığını bilakis mütevazi olduğumuzu düşüneceksiniz.

Birisi "neden Golf aldın daha ucuza daha iyileri var" diyebilir. Bu tarz sorulara verilebilecek bir cevap yok.

Siz cevap vermeyin zaman geçtikce Golf gerekli cevapları hem size hem soranlara verecektir ;)

Kazasız belasız kullanın inşallah.

Golf demek  compak hatchback sınıfının kurucusu demektir.golf bu yüzden baz alınır.ve 1974 beri 40 milyon adet satarak başka bir başarıya imza atmıştır. premium sınıf olmasa da; premium olarak geçen bmw merceden audi vs vs ile  comfor malzeme kalitesi yol tutuş görsellik gibi bir çok alanda başa baş yarışabilir bu yüzden golf. Golf demek ; fiyatı ekonomi, hissiyatı premium demektir bence ??

Golf  Bir Tutkudur Hocam Benim için. Diğerlerini inanın Aklıma bile getirmedim her nedense aracımı Alırken. Hem Satış Rakamları hemde 40 yıldır bunca konuşulup Referasn noktası olmasının da bir sebebi olmalı. LAkin Abartmamak kaydıyla Net olarak Fiyatının Altında Algılanmaya çalışılıp Fiyatının tamamını hak eden bir araçtı.Birde Şuraya dikkat çekmek isterim '' Das Auto .''   ... vw Golf :)  

Golf bambaşka bir şey anlatılmaz ki yaşamak tecrübe etmek gerekir ama konfor motor sanzıman olarak bence sınıfının en iyisi olabilir çünkü yine bence birçok özelliği tek çatıda toplamayı başarıyor bana göre preminyum modellerde olmayan bi hava var mesela a3 kesinlikle golf den üstün bi araç değil ve astra 308 leon c4 falan yanına bile yaklaşamaz tabi yine bence

soru şu neden golf?

Örneğin adam bizim astra sizin golfe 10 basar dediği zaman hangi verileri önüne sunacağız?
O dediğiniz adama söyleyin kim neye 10 basar mış aşşağıdaki verileri o zat-ı alilerine iletin., Astra K 'nın 10 basamayan özellikleri;

-Arka kol dayama yok!

-Arka koltuklardan bagaja ulaşma bölmesi yok !

-Arka yolcular için havalandırma ünitesi yok!

-Otomatik açılan "amortisörlü" motor kaputu yok! (halen o ilkel demir çubuk kullanılıyor., sök yerinden şiş kebab yaparsın)

-Ekstra ses izalasyonu için motor kaputu fitilleri yok!

-wiper water tank filter-Silecek suyu haznesi/tankı filtresi yok! (silecekler için koyduğumuz sudaki tortuları ve kireçlerin, silecek suyu tankında birikmesini ve silecek memelerinin kireçten tıkanmasını önler)

-Çok noktaya püskürtmeli silecek memeleri yok! (astra'da halaa tofaş'tan kalma tek bir noktaya su atıyor., çocukluğumuzda ki su tabancaları gibi)

-Karter haznesi için "velour optimat" ısı ve ses yalıtım gömleği yok!

-Karter muhafazası yok!

-%65 karartılmış arka camlar yok! (lazer karatma)

-LED ışıklı makyaj aynaları yok!

-8 hoparlör yok!

-SD kart okuyucu yok!

-Renkli ekranlı çok fonksiyonlu Premium yol bilgisayarı ve bilgi ekranı yok!

-Alcantara nubuk koltuklar yok! (kumaş koltuk sevdalılarına hitaben)

-Orjinal ebatta tam boy "alüminyum alaşım" jantlı stepne yok!

-Halı kaplı kapı-içi cepleri ve halı kaplı koltuk altı saklama gözleri yok!

-Halı kaplı torpido yok!

-Soğutmalı torpido yok!

-Işıklı torpido gözü yok!

-Yükseklik ayarlı emniyet kemerleri yok!

-ileri-geri hareketli ve yükseklik ayarlı ön kol dayama yok!

-Otomatik vites alınca start-stop sistemi yok!

Yeterli değilse "10" basamıyacak 10 özellik daha hemen yazalım, Siz o beyfendiye "selam" söyleyin...........

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt