GOLF 7 MFA EKRANINDA 'HEMEN SERVİS' UYARISI

SEYJAN

Yeni Üye
İsim
Mehmet
Merhaba arkadaşlar. 2012 model 1.6 tdi comfortline golf 7 aracına sahibim. Aracımın 90 bin bakımı geldi ve bakım uyarısı olarak MFA ekranında "Hemen Servis" yazısıyla beraber anahtar işareti beliriyordu.  Bakımı sanayide bir usta yaptı. Bakımı dediğim de filtre ve yağ değişimi. Bakım yapıldıktan sonra "hemen servis" yazısını sıfırlamak istedim. Kullanma kitapçığındaki yönergeleri izledim. Yağ değişimi ile ilgili servis uyarısı sıfırlandı ama vw kontrolü ile ilgili bakım uyarısını bir türlü sıfırlayamadım. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşların yardımını bekliyorum. 

Bu arada uyguladığım yöntem şu şekilde:

1- Kontak kapılıyken 0.0 tuşunu basılı tuttum.

2- 0.0 tuşu basılıyken kontağı açtım.

3- Servis sıfırlama yazısı çıktığında 0.0 tuşunu bırakıp tekrar bastım.

"Servis Sıfırlandı " uyarsını aldım. Bu şekilde sadece yağ değişim servisini sıfrlayabiliyorum maalesef.

File_000.jpeg

Merhaba arkadaşlar. 2012 model 1.6 tdi comfortline golf 7 aracına sahibim. Aracımın 90 bin bakımı geldi ve bakım uyarısı olarak MFA ekranında "Hemen Servis" yazısıyla beraber anahtar işareti beliriyordu.  Bakımı sanayide bir usta yaptı. Bakımı dediğim de filtre ve yağ değişimi. Bakım yapıldıktan sonra "hemen servis" yazısını sıfırlamak istedim. Kullanma kitapçığındaki yönergeleri izledim. Yağ değişimi ile ilgili servis uyarısı sıfırlandı ama vw kontrolü ile ilgili bakım uyarısını bir türlü sıfırlayamadım. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşların yardımını bekliyorum. 
Bu arada uyguladığım yöntem şu şekilde:
1- Kontak kapılıyken 0.0 tuşunu basılı tuttum.
2- 0.0 tuşu basılıyken kontağı açtım.
3- Servis sıfırlama yazısı çıktığında 0.0 tuşunu bırakıp tekrar bastım.
"Servis Sıfırlandı " uyarsını aldım. Bu şekilde sadece yağ değişim servisini sıfrlayabiliyorum maalesef.
/monthly_2017_02/File_000.thumb.jpeg.9da22c4e76830994b91c138a4ff79d69.jpeg
Hocam vag com ile sıfırlamak mümkün. Özel servislerin bazıları yapabiliyor bu işi. Bulunduğunuz şehire göre yardımcı olacak bir arkadaş çıkabilir.

Servise götürüp en azından sebebini öğrenseniz iyi olur. Triger kayışı vb. başka birşey de olabilir. 

Hocam vag com ile sıfırlamak mümkün. Özel servislerin bazıları yapabiliyor bu işi. Bulunduğunuz şehire göre yardımcı olacak bir arkadaş çıkabilir.
Vag com için kablom yok maalesef. Vag com dışında bir yöntem var mı diye merak etmiştim.

Servise götürüp en azından sebebini öğrenseniz iyi olur. Triger kayışı vb. başka birşey de olabilir. 
Servisi aradım 90 bin bakımı için hangi işlemlerin yapıldığını sordum. 90 binde yağ, yağ filtresi, polen (kabin) filtresi, hava filtresi ve yakıt filtresinin değiştiğini ayrıca aracın genel olarak gözden geçirildiğini söyledi (840 TL). Yani Triger kayışı falan değişmeli demedi. Bildiğim kadarıyla 120 binde triger seti değişiyor.

Merhaba ;

Herhangi bir arıza tespit cihazı ile de servis ekranına ulaşabilirisiniz , genelde 20 TL ile 50 TL arası cihaz bağlama parası istiyorlar ama , 30 sn'lik iş için rica ederek bu durumdan kurtulabilirisiniz . Ama en güzeli  , kendinize 1 defaya mahsus VAG-COM kablo alırsanız bir daha böyle bir sıkıntı ile karşılaşmazsınız .

Merhaba ;

Herhangi bir arıza tespit cihazı ile de servis ekranına ulaşabilirisiniz , genelde 20 TL ile 50 TL arası cihaz bağlama parası istiyorlar ama , 30 sn'lik iş için rica ederek bu durumdan kurtulabilirisiniz . Ama en güzeli  , kendinize 1 defaya mahsus VAG-COM kablo alırsanız bir daha böyle bir sıkıntı ile karşılaşmazsınız .
Ben de öyle yapmayı düşünüyorum. İyice araştırıp uygun bir vag com kablosu alıcam. İlginiz için teşekkürler

Vog_com kablosu ile usta yapamadı nerden yapıldığını resim ile gösterilen var mi usta ilk defa böyle bır şeyle karşılaştığını söyledi 

Selam ayni islemi yapin

Cikan yazidan sonra direksiyondan okey tusuna basin oradaki yazi degisicektir

sonra 0.0 tusu ile onaylayarak kontrolude sifirlayabilirsiniz.Yoksa video cekerim bugun size anlatirim

Selam ayni islemi yapin
Cikan yazidan sonra direksiyondan okey tusuna basin oradaki yazi degisicektir
sonra 0.0 tusu ile onaylayarak kontrolude sifirlayabilirsiniz.Yoksa video cekerim bugun size anlatirim
Golf kılavuzu gibi adamsın mübarek

VCDS ile bilgilerin, bakımdan sonra sıfırlanması lazım ( zaman yada km olarak geri sayımı) hocam o açıdan uyarı alıyorsunuz. Silme konusunda uğraşmak istemiyorsanız Servisteki bir görevliden önce rica edin olmadı biraz tatlı ikram edin bir şekilde hallettirin. Cogu zaman vcds ile bizler bunu tam yapamayabılırız kullandıgımız cihazlar tamamen izin vermiyor malesef bu takım işlere. 

VCDS ile bilgilerin, bakımdan sonra sıfırlanması lazım ( zaman yada km olarak geri sayımı) hocam o açıdan uyarı alıyorsunuz. Silme konusunda uğraşmak istemiyorsanız Servisteki bir görevliden önce rica edin olmadı biraz tatlı ikram edin bir şekilde hallettirin. Cogu zaman vcds ile bizler bunu tam yapamayabılırız kullandıgımız cihazlar tamamen izin vermiyor malesef bu takım işlere. 
Servis sıfırlıyoruz Ender Abi sıkıntı yok o konuda: :)

Servis sıfırlıyoruz Ender Abi sıkıntı yok o konuda: :)
tüm marka ve modeller için tam olmuyordu bir ara ... ama bunu duymak güzel Eren tebrikler :)  

Geri
Üst Alt