Golf ailesine yeni katıldım

Berkay

Yeni Üye
İsim
Berkay
Merhaba arkadaşlar. Golf ailesine yeni katıldım. Kafama takılan birkaç soruyu sizlerle paylaşmak istiyorum. ( 1.4 125 Comfortline 2015 )

1-AutoHold ve Start-Stop'u sürekli kullanmam araca bir zarar verir mi ve siz nasıl kullanıyorsunuz ? Park ederken sürekli stop ediyor.

2-Paspas tavsiyeleriniz var mı ?

3-Park sensörü ve hız sabitleyicisi fiyatlarını biliyor musunuz ?

4-Gizli özellikleri açmak için Vag kablosunun hangi versiyonunu kullanmam gerek ve hangi siteden alabilirim ?

Şimdilik aklıma takılan sorular bu kadar. Umarım fazla olmamıştır. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. 

İyi forumlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
1-AutoHold ve Start-Stop'u sürekli kullanmam araca bir zarar verir mi ve siz nasıl kullanıyorsunuz ? Park ederken sürekli stop ediyor.

2-Paspas tavsiyeleriniz var mı ?

3-Park sensörü ve hız sabitleyicisi fiyatlarını biliyor musunuz ?

4-Gizli özellikleri açmak için Vag kablosunun hangi versiyonunu kullanmam gerek ve hangi siteden alabilirim?
Berkay Hocam

Golf tutkunu Dostlar arasına hoş geldiniz

1. Auto hold;

*kısa manevralar yapacağınız sıkışık yerlerde

*dur kalk trafikte kalacaksınız

*kavşakta hızla çıkmanız gereken bir pozisyon doğabilecekse

*duruşunuz 10 saniyeden kısa sürecekse (trafik ışıkları veya yolcu almak ya da indirmek için  duraklama ve benzeri gibi)

* park manevrası yapmaya başlamadan hemen önce

* uzun süreli kullanımdan sonra start stopun devreye girmemesi için kontağı kapatmadan bir kaç dakika önce

düğmeden kapatılması faydalı olur. 

2. Eğer normal titizseniz orijinal paspas, çok titizseniz 4D paspas tavsiye ediyorum 

3. Geçtiğimiz günlerde 1500 TL arka park sensörleri için fiyat almıştı bir dostumuz.Görsel destekli OPS özellikli olacaksa serviste yaptırın derim.

Cruise Control cidden zahmetli.  Direksiyon tuş takımı, gateway, pedal ve modül takılması/değişimi  gerekli fiyat bilgim maalesef yok.

4. Mention joker hakkımı kullanıyorum ve Muhammed Hocama sözü bırakıyorum. @MSE

@silvershadow Murat hocam 4.madde bende o zaman
@Berkay Hocam aracınız 2016 Temmuz ayından sonra üretildiyse 16.8 kablo alın. Eğer bu tarihten önce üretildiyse 15.7 kablo alın

16.8 için link
http://s.aliexpress.com/FjMvI7Nr

15.7 için link
http://s.aliexpress.com/ErI3m6jA

@silvershadow Hoş bulduk. Yorumunuz ve yardımlarınız için teşekkür ederim. Önerebileceğiniz bir paspasın adresini paylaşabilir misiniz ?

@MSE Teşekkürler. Türkiye'den alabileceğim bir yer mevcut mu ? Yurtdışından gelme sürecini bekleyemeyecek gibi duruyorum :)

@Berkayhosgeldiniz hocam foruma.paspas icin tavsiyem sdizayn 4 d paspas gercekten cok guzel.kullaniyorum orjinalden daha iyi bence kenarlari havuzlu beklentinizi fazlasiyla karsilayacaktir.

@silvershadow Hoş bulduk. Yorumunuz ve yardımlarınız için teşekkür ederim. Önerebileceğiniz bir paspasın adresini paylaşabilir misiniz ?
@MSE Teşekkürler. Türkiye'den alabileceğim bir yer mevcut mu ? Yurtdışından gelme sürecini bekleyemeyecek gibi duruyorum [emoji4]
Hangisinden Laz'ım hocam ?

Berkay Hocam Aramıza Hoş geldiniz. Aracınız Hayırlı olsun inşallah. iyi Forumlar diliyorum.

Hoşgeldiniz öncelikle. Auto-Hold'u kapatma gereği hiç duymadım şimdiye kadar, sürüşümü aksatan bir durum oluşturmadı hiç. 

Yalnız start-stop'u ışıklardaki bekleme sürem 15 saniyeden kısa olacaksa kesinlikle devreye almıyorum.

@Berkaykardes gecen gun avek i aradim araca hiz sabitleyiciyi 1400 tlye takiyorlardi.sonucta yetkili servis kredi kartına da taksit yapiyorlar aracin garantiside bozulmuyor.

@sarayutku Anladım kardeşim. Teşekkür ederim. Park sensörü ve hız sabitleyici için fiyat alacağım Gaziantep'ten.

Geri
Üst Alt