Arabama park halindeyken vurup kaçmışlar(Göçük var) ne yapmalıyım?

BoSs

Yeni Üye
İsim
Yağız
Aracıma son 2 gün içerisinde park halindeyken (yer mekan olarak bilemiyorum) sonradan fark ettim, çarpıp kaçmışlar(numara felanda bırakılmamış). Büyük ihtimal evimin önünde park halindeyken oldu. Göçük oluşmuş, çok derin olmayan ufak çiziklerde var. İlk defa başıma geliyor kasgomda mevcut; bu durumda ne yapılmalı? Bunun için kasgoyu arama diyende var, kasgoya söyle uğraşma kasgo bozulmaz diyende, sizce ne yapmalıyım?Ekli dosyayı görüntüle 20170217_1532442.jpg

Öncelikle geçmiş olsun, Tercih tabiki sizindir Kaskoyu bozdurarak yetkili servis yahut tanıdığınız ustanız var ise yaptırabilirsiniz, 

Fakat Tramer'e işlemesin kaskomuda bozdurmayım derseniz dışarıda sanıyorum 200-250 TL civarına bu işlem yaptırılabilir. Bir diğer seçeneğiniz AutoKing görüşmek olur onların işlem kapsamına giriyor ise mini onarımdan'da yaptırabilir,

AutoKing'lerde sanıyorum Tramer Kaydı işleniyor, Mini Onarım adı altında.

Ufak tefek onarımlarda da poliçe uygunsa bozulmaz diye biliyorum, buda ufak bi hasar olarak geçmezmi boya pastayla düzeltilir gibi geldi bana, göçükte boya kalkmadan onarılabilir gibi.

@BoSsistanbulda isen yada yakında isen mtc gocuk duzeltme ye gut mutlaka Atatürk oto sanayi sakin servise gitme hocam

Hocam teşekkür ederim, İstanbul'da oturmuyorum malesef ama servise gitmeden önce poliçede hasarsızlık indirimi kaybolur mu, ona göre hareket etmem lazım :D

Geçmiş olsun hocam.Hasar küçük sanayide işini iyi yapan ustalar yarım günde halleder diye düşünüyorum.kaskonuzu bozmayın hiç.

hocam geçmiş olsun oluyo böyle şeyler canınızı sıkmayın hepimizin başına bir kaç kez gelmiştir.iyi bir usta ile fazla boya kullanmadan hallettirmeye çalışın derim kasko vs kullanmanızı önermem

Geçmiş olsun Hocam.

ilk olarak Kaskonuzun Mini onarım kısmına bir göz atın kitapçık ile ayrıntılı olarak kapsamı belirlenmiş olmalı. olmadı bir Auto king yada o tarz bir işyerinden bilgi alın. Kaskoyu yaptırdığınız şirketin onarım için kapsamı farklılık gösterebilir.Tampon için illaki çözüm alırsınız auto king tarzı yerlerden diğer göçük için ise onların görmesi gerekebilir.

2 çözümm önerim ise Sanayide iyi ustların bulunması ve iyi bir pazarlık yaparak güzel işçilik çıkarılması.

3. ve son önerim bunlardan sonuç alamazsanız pasta cila güzelce işlem yapılması ve kalna kısmın dokunulmadan bırakılması .( nazarlık olarak)

Tekrar geçmiş olsun Allahtan daha büyük bişi gelmemiş başınıza.

Geçmiş olsun hocam .Poliçenizde hasarsızlık indirimini bir sefere mahsus belli limitler dahilinde bozulmaması yönünde klozunuz var mı hocam ? Mini onarım vs dışında . Bu hasar mini onarımla yapılmaz c şutunu için söylüyorum. Tampon mini onarımdan yapılır tramer olayı dizin kasko şirketinize bağlı en iyi kasko şirketinizden öğrenirsiniz işleyende var işlemeyen de var . C sütünün boyanmaktan  başka çaresi yok düzeltilir ama çizikler için boyanacak.  

Çok teşekkürler öncelikle, malesef ki oluyor böyle şeyler, herhalde önce kaskoyu arar sonra olmadı servisin yolunu tutarım, ama sormak istediğim bi soru daha var; pasta cila ile hallolur mu bu tür çizikler, göçük içinde sıcak su ve pompayla düzeltilebilir dediler denenmeli mi sizce? 

Çok teşekkürler öncelikle, malesef ki oluyor böyle şeyler, herhalde önce kaskoyu arar sonra olmadı servisin yolunu tutarım, ama sormak istediğim bi soru daha var; pasta cila ile hallolur mu bu tür çizikler, göçük içinde sıcak su ve pompayla düzeltilebilir dediler denenmeli mi sizce? 
Hocam servise gitmeyin derim. Net göremedim sizin boya mi kalktı yoksa diğer aracın boya mi o siyah yer. Bunu diyen yer hakkında güzel yorumlar var ise yaptırın oraya.

Hocam servise gitmeyin derim. Net göremedim sizin boya mi kalktı yoksa diğer aracın boya mi o siyah yer. Bunu diyen yer hakkında güzel yorumlar var ise yaptırın oraya.
Hocam daha yakından çekilmişini atıyım, siyah iz büyük ihtimal teker izi ama ufak ufak çizikler var siyah plastik olan tamponun izide olabilir onu çözemedim tam

Ekli dosyayı görüntüle 20170217_1532381.jpg

Geçmiş olsun Hocam. Serviste yaptırmamanızı, dışarıda önce boyasız çekme yöntemi ile çektirmenizi daha sonra da gerekirse ufak rötuşlarla kapatmanızı öneririm, veya sadece o bölgeye lokal boya da olabilir. 

Geri
Üst Alt