Motorun stop etmesi

Striker02

Üye
İsim
Cihad
Arkadaşlar merhabalar herkese. 2. Defa başıma gelen bir arızadan bahsetmek istiyorum. Araca sabah ilk binip motoru çalıştırdıktan 1-2 sm sonra devir 1500 e geldikten hemen sonra motor stop etti. Ilkinde servise götürdüm cihaza bağladılar problem yok deyip ilgisiz bi şekilde beni geri gönderdiler. Bir arıza durumunda illa video mu çekmem lazım?  Motora bakmadılar bile ? Sizce başka bir servise gideyim mi ? Kusura bakmayın biraz uzun olduysa . 

Stop etmeden önce arıza lambası yanmadan direk mi stop ediyor?

Servisin genel mantığı illakide arıza lambası yanarken ya da yandığında gelin diyorlar ancak bilgisayara bağladıklarında eğer arıza lambası yandıysa geçmişe yönelik arızayı görmeleri lazım.

hocam aracınız dsg mi acaba 

@burakca Arıza lambası yanmadı hocam dediğim gibi sadece ilk çalıştırmada oluyor.  

Hocam bende de dsg araç var 

iki sefer başıma geldi birinde tam çalışacağı zaman ayağımı fren pedalından çektiğim için 1-2 saniye sonra stop etti 

diğeri de yine fren pedalından kaynaklı frene sert basmadığımdan oldu bu söylediklerime dikkat ederseniz bir daha yapacağını sanmıyorum şahsen bende öyle oldu 

@uğr_05 Ben de öyle düşündüm aslında.  Yine de yakıt filtresi , hava filtresi vs. Kontrolü için aracı servise bırakıcam. Sonucunu buraya yazarım . 

Kontrol ettirmekte fayda var yinede 

Geri
Üst Alt