Golf 7R-MercedesA45Amg-Auidi S3

Merhaba Sevgili Golf tutkusu ailesi

yakın zamanda aracımı satip yeni bir hatchback araç almayi düşünüyorum

ama busefer hothatch sinifindan bir araç tercih edecegim

Sizce hangisini almaliyim

Golf 7R mİ

Mercedes A45 AMG mi

Auidi S3 mü

bu araçların + lari ve -lerini yazarsaniz sevirim çünkü bu sefer uzun süre bu aracı kullanmak istiyorum

baya kendimi zorlayacagim bunlardan 1 tane almak için 

bide bu araçların sifirlari ve ikinci elleri hakkinda düşünceleriniz ne

lead4-2015-volkswagen-golf-r-fd.jpgs3.jpg

maxresdefault.jpg

Hocam ALLAH gönlünüze göre olanı nasip etsin.hepsi birbirinden güzel modeller lakin o mavi olan tam bir EFSANE ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@arfkync

evet haklısın Golf kullana bir insan kolay kolay golften vaz geçemiyor ben şahsen golf 1.2'im vardi onu satip 1.4 act 150 lik aldim şimdi dayanamayip golf r sahibi olmayi çok istiyorum

ama yinede diğer 2 arabada yabana atilacak arabalar degil özelliklede a45 amg  370 beygir 450 tork 4 çeker çok atik bir araba

ayrıca bu arabalari sifir olarak almam çok zor çok yüksek fiyatlar çıkıyor ama ikinci el uygun fiyata bulabilirsem alabilirim

birtek Golf R sifir alabilirim çok zorlarsam taksitle falan

@İbrahim Halil Yılmaz şu açıdan düşünün sayın hocam bence golf bmw 1 serisi ve mercedes a serisine göre daha güzel bir araç sebebine gelince aradaki fiyat farkı. Ve araçlardaki kalite ve donanım farkına göre çok da hakettiği söylenemez golf R ın sıfırı fiyatına diğer modellerde anca ikinci elini alabilirsiniz.şahsi kanaatin sizin yerinize karar verecek olsam o fiyatlara golfe de çok ama bence alıncaksa gol  R olmalı efsane olduğu için tercih sebebidir mercedes audi bmw herkes de var.?

@İbrahim Halil Yılmaz hocam araç fiyatları gerçekten uçuk.ama şuan s3 değilde nerdeyse donanımlı bir a3 bile 150 bin tl lere gelmiş durumda yani 160-170 arasında temiz az km de bulunulabilir diye düşünüyorum.

Ne amaciyla alcaksiniz bilmiyorum. Pist kovalama, gunluk hizli arac, aile binecek mi? Boyle seyleri acarsaniz daha iyi tavsiyeler ortaya cikar. Leon cupra yi da unutmayin.

@dgn

yaşadığım yerde pist yok genelde günlük kullanmak için alacağım ailede binecek bağaj sıkıntım yok o yüzden sedan araba tercih etmiyorum leon cuprayida seviyorum aslinda ama malzeme kalitesi işçilik olarak bir golf degil bence

-Stock hızlı bir araç istiyorsanız A45,ama ileride motor modifiyeleri düşünüyorsa TSI GolfR bu yönde daha ileride...

-İşletme maliyetleri Mercedeste çok fazla, 1.5 DCI A180 arkadaşım 15.000 bakımına 1200tl vermiştiki 30.000 bakımı 2000tlelere yaklaşıyordu.A45'ın periyodik bakımını düşünemiyorum.

-4 çeker sistemi olarak GolfR 'da ki 5.nesil haldex %100e yakın arka tekerlere verebiliyorken Mercedes 4maticte bu %100 olmuyor ama sonuçta çalışma mantığı olarak yakın sistemler.

-Golf R alım olarak en ucuzu,işletme maliyeti(bakım,parça...vs)en ucuzu ve 2. elde en az değer kaybedeni olucaktır

-S3 GolfR'ın aynısı,bir tık daha yüksek kalite algısı,Marka prestiji,GolfR'a benzer bakım maliyetleri olucaktır.

-A45 amg ise Hırçın,Agresif bir görüntü + Marka prestiji + en yüksek işletme maliyeti bunda olucaktır.

Bütçe tam limitte yetiyorsa Golf R , biraz daha üstüne çıkılıp temiz ve dolu bir araç alınabiliyorsa A45 amg alırdım

@mehmetmert

haklısınız hocam aslında içlerinde en mantiklisi Golf R gibi gözüküyor Kuzu Gibi Gözüken Kurt adeta :)

bütçe sıkıntısı olmasaydi tabiki sifir bir A45 amg doldururdum amiral gemisi seviyesinde 

yalniz ikinci elini bulabilirmiyiz Golf R in Volkswagen bayiilerinde

Geri
Üst Alt