golf 7 1.4 tsi dsg yardım

İlyasss

Yeni Üye
iyi günler arkadaşlar bilgi ve deneyimlerinize ihtiyacım var .internette çok fazla bilgi var ve malum insanların kafası karışıyor. 2013 model golf7 1.4tsi dsg higline bir araç buldum ve nasip olursa satınalacağım.

benim sorum şu olacak 2013 model golf7 nin şansımanı 2014 ve 2015 yılında çıkan golflerle aynı mı yoksa bu şanzıman her yıl üzerine konularak geliştirilen bir şanzıman mı. alacağım araç 2013 model olduğu için bu konuda küçük bi endişem var .. şimdiden teşekkürler kazasız belasız keyifli sürüşler..

garantisi olmayan DSG can sıkıntısı yaratabilir.araç kaç km de ve baskı balata yüzünden kaç kez servise gitmiş sahibine bunu sorun.

2013 model 46000 bin km de 45 bakımlarını yaptırmamış araç başka şehirde henüz görmedim. ve bildiğim kadarıyla garantisi yok sanırım.

iyi günler arkadaşlar bilgi ve deneyimlerinize ihtiyacım var .internette çok fazla bilgi var ve malum insanların kafası karışıyor. 2013 model golf7 1.4tsi dsg higline bir araç buldum ve nasip olursa satınalacağım.

benim sorum şu olacak 2013 model golf7 nin şansımanı 2014 ve 2015 yılında çıkan golflerle aynı mı yoksa bu şanzıman her yıl üzerine konularak geliştirilen bir şanzıman mı. alacağım araç 2013 model olduğu için bu konuda küçük bi endişem var .. şimdiden teşekkürler kazasız belasız keyifli sürüşler..
Değerli Hocam

Size naçizane tavsiyem 30 bini geçmemiş bir araç almanız. 

Son derece kolay nasıl kullanıldığını anlamak .

Araç sahibine İlk soru: Aracı kimler kullandı? Acemi sürücü eşi için aldıysa ve/veya evdeki gençler kullanıyorsa o araç alınmaz. 

İkinci soru "auto hold u kullanıyor musunuz?"

Sadece park manevrası veya dur kalk trafikte kapatıyorum yanıtını alırsanız o sürücünün aracı alınır başka soruya gerek yok. "O nedir?" Veya "kullanamıyorum ya da kullanmam" derse o araç alınmaz. 

Bir diğer soru: "Hareket halinde ekonomik olsun diye vitesi boşa alıyor musunuz?"  Evet derse teşekkür edip kapatın ve bir daha aramayın. 

Sondan bir önceki soru park ederken hangi sıralamayı uyguluyor? Önce vitesi boşa alıp sonra al frenini çekip sonra ayağını fren den kaldırıp sonra P ye alıyorsa sorun yok.

Soracağınız son soru : S modunda ne kadar kullanıldı? Az veya nadir kullanılmışsa bu araç alınır. 

Sanayide bir dolu şanzımancı var ve serviste kaydı olmayan bir dolu arızalı şanzımanı buralarda tamir ettiren var.

Bana kalırsa bu nedenle servis kaydı da olmayabilir dolayısıyla. 

Size verilen fiyat nedir? Mümkünse link paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırım 

45 bin km bakımını satacağım için yaptırmadım dedi .

45 bin km bakımını satacağım için yaptırmadım dedi .
Hocam O ne demekmiş?

Anlaşmalı bu konuda mutlaka.

Servise gitmiş mi?

Benim size sorduğum soruları da rica ediyorum sorunuz.

Bir de 

Aldığınız yanıtları paylaşırsanız daha açıklayıcı olacaktır. 

Elektrikli katlanır aynalar bile maalesef bulunmuyor bu modelde.

Yaşına göre kilometresi normal gibi.

Olumduz sezgilerimi harekete geçiren bir detaya rastlamadım ilanda.

Moderatör tarafında düzenlendi:
servisde kaydı varmış. bu zamana kadar servisde yapılan işlemlerin kayıtlarını alabiliriz dedi. söylediğiniz  kilit soruları sorup cevaplarını iletirim. yardımlarınız için teşekkürler.

Değerli Hocam

Araç sahibine İlk soru: Aracı kimler kullandı? Acemi sürücü eşi için aldıysa ve/veya evdeki gençler kullanıyorsa o araç alınmaz. 

Sadece park manevrası veya dur kalk trafikte kapatıyorum yanıtını alırsanız o sürücünün aracı alınır başka soruya gerek yok. "O nedir?" Veya "kullanamıyorum ya da kullanmam" derse o araç alınmaz. 

Bir diğer soru: "Hareket halinde ekonomik olsun diye vitesi boşa alıyor musunuz?"  Evet derse teşekkür edip kapatın ve bir daha aramayın. 

Sondan bir önceki soru park ederken hangi sıralamayı uyguluyor? Önce vitesi boşa alıp sonra al frenini çekip sonra ayağını fren den kaldırıp sonra P ye alıyorsa sorun yok.

Soracağınız son soru : S modunda ne kadar kullanıldı? Az veya nadir kullanılmışsa bu araç alınır. 

Sanayide bir dolu şanzımancı var ve serviste kaydı olmayan bir dolu arızalı şanzımanı buralarda tamir ettiren var.

Değerli üstad @silvershadow a altını çizmiş olduğu detaylara kesinlikle katılıyorum.

@İlyasss Bey,

Kalın sağlıcakla.

önerilerinizi dikkate aldım sorular kazındı aklıma 

teşekkürler @Jesi bey.. 

Hocam geçen hafta yazmış olsaydınız ben bi bakardım araca servis kayıtlarını falanda alırdım olumsuz bir durum varsa gelmezdiniz hem ama maalesef Kütahya'da değilim şu an. Hayırlısı olur inşallah.

hayırlısı @Matematikçi hocam .. gelirdim birlikte bakardık . yardımcı olurdunuz güzel olurdu. düşünmeniz yeter teşekkür ederim..

bakalım pazartesi yada salı gideceğim hayırlısı olsun

Değerli Hocam

Hocam arabayı aldığımdan beri 20bin km yol yaptım.Autohold'u hiç kullanmadım.Benden araba alınmaz mı şimdi :)  

Benim tavsiyem ise arabanın yetkili servis bakımlı olması.İyi bir ustada arabanın şanzımanına ok verirse alınabilir.

hocam araç dıştan temiz görünüyor fakat dsg düzgün kullanılmadığında gerçekten sıkıntılı bir şanzıman  ve araç 4 yaşında  

benım size tavsiyem    2015 2016 comfortline  donanınımı (ön arka park sensörlü  yağmur ve far sensörlü )  kısacası sürüş ve ışık paketi olan bir araca yönelmeniz   yaklaşık 2.5 ay  araba aradım   ve yüksek model yılı olmasında hem fikir olduk  ben ve bazı arkadaslarım sonuç olarak   araç halojen farlı olabilir   ama 1500-2000 tl ye  replica u led takabilirsiniz 

bana kalirsa eğer  68- 70 bin tl  bandında cok güzel comfortline 2015 -2016 model araçlara yönelin aradaki 4 bin tl ile zaten çift u led ve  led stop takabilirsiniz.

Geri
Üst Alt