Akünüzün Markası ve Modeli

Aracım 1.4 122 ekim 2013 çıkışlı comfortline az önce baktım exide efb var meraktan abimin 1.16 136 hp ye baktım start stop var ama yanılmıyorsam fren enerjisi geri kazanımı yok varta agm 80 ah vardı üstünde

2013 tsi 122hp dsg. Akü daha önce garantiden değişmiş. Şöyle bir akü var

IMG_5112.JPG

Aracımın aküsü bitti ve bugün serviste değiştirdim 650 TL ye maloldu.3.5 sene olmuş normal dediler dışarıda 350 ila 550 arası değiştiriyorlar ben güvenemedim serviste değiştirdim

9f8ee2366c2bfe5bfb11534833c48cb4.jpg

Benim akü de EFB 1.4 TSI 

IMG_2236.JPG

Arkadaşlar ben de varta nın sitesine araç marka model girdim ve agm 70V varta akü aldım

@mehmetmert fren enerji kazanımı desteklemiyorsa neden çoğumuza Efb akü taktıkları konusunda mantıklı bir açıklama bulabildiniz mi?

Bunu doğuş yapsa maliyetten derim de fabrika neden Agm takmıyor?

Hocam fabrika takıyor hepsine aynı takacak diye kural yok.
Aküden çalacak halleri de yok.
Doğuşun bu konuda yapabileceği hiçbirşey yok.
Beğenmiyorsanız almayın diyecek hepsi bu.
Bu biraz kusur aramak gibi olmuş.
Seri üretim malzeme tedariği planlaması tek marka model üzerinden gidemez zaten.
Ben 100.000 tl verdim varta olacak akü diye saçma bir mantaliteniz yoksa.(Bizim milletimizde forumu tenzih ederek mevcut olduğunu söylüyorum bu durumun)
Problem yok.
Tabiki araştıracağız ama üreticiye biraz güvenelim.
( gerçi dieselgate den sonra gerçekten vw ye de bir güvensizlik oluştu)

Hayırlısı olsun.

Bende meraktan baktim az once moll efb + dizel manuel arac

@ansolak hocam ben illa varta olmalı demiyorum ki. Araçta fren enerjisi geri kazanımı varsa ve bunun reklamını yapıyorsan ona uygun akü takması gerekmez mi? 

Varta sitesinde sadece agm akü bu özelliği destekler diyor? Ayrıca vartanın efb aküsü desteklemezken moll yada inci gibi akülerin efb modellerinin destekleyeceğini sanmıyorum. Bunu ölçme şansımız da yok zaten :)

[mention=537]ansolak[/mention] hocam ben illa varta olmalı demiyorum ki. Araçta fren enerjisi geri kazanımı varsa ve bunun reklamını yapıyorsan ona uygun akü takması gerekmez mi? 
Varta sitesinde sadece agm akü bu özelliği destekler diyor? Ayrıca vartanın efb aküsü desteklemezken moll yada inci gibi akülerin efb modellerinin destekleyeceğini sanmıyorum. Bunu ölçme şansımız da yok zaten [emoji4]
Zaten size söylemedim hocam.
Appconnect olayında da serviste bir kardeşimiz ayağa kaldırmıştı servisi.
Benim eski aracımı göstererek bu araçta oluyorda oda highline buda highline benimkinde nasıl olmaz alın geri bu arabayı diye inletmişti servisi. Ben tanık olduğum için utanmıştım. Forumu tenzih ederek söylüyorum.
Dışarıda 100.000 TL saydım herşey olacak arabada hatta uçacak diyen insan çok var işin teknik altyapısını araştırmadan konuşan.
Bence basit bir mesele. Dediğiniz gibi bir yanlışlık olsa araçlar geri çağırılırdı.
Toyota da çok oluyor bu olaylar geri çağırmalar.

2016 ekim üretimi Tiguan 1.6 TDI Trendline BMT 115 ps araçta MOLL EFB+

40f61e39b7131d6edb4976947c1bf3a8.jpg
Hocam bizdeki 1.4 TSI'a Banner akü koymuşlar. 680A yazıyordu üstünde. Ah'si de 69 olması lazım. Acaba dizellere daha fazla mı güç gerekiyor 70 Ah koymuşlar.

Malesef yıllarca firmalar Türk tüketicilerinin istek ve haklı taleplerini yok saydıklarından ve birçok haksızlıkda bulunduklarından dolayı son yıllarda ki tüketici kanunlarının etkisiyle haklı haksız taleplerde bulunan insanlarımız oluştu.Bunda yıllarca mal satışı sonrası tüketiciyi muhatap almayan firmaların payı çok büyük.Rüzgar ektiler fırtına biçiyorlar.Yani Biraz da ettiklerini çekiyorlar.

Bu sebeple iş bilen kalifiye ustalar artık servisin kahrını çekmeyip özel servis açıyor veya bu tip büyük kurumsal özel servislerde çalışıyorlar. Servislerden ayrılan ustaların açtığı özel servislere fason iş veren yetkili servisler bile var.

Geri
Üst Alt